Kreiranje ankete i zapis podataka u bazu

Pravim jednu skriptu i molim malu pomoć . Vezana je za kreiranja ankete tj da se na pitanje postavlja željeni broj odgovora. POhvatao sam konce ali sam i zapeo na jednom dijelu

  1. Korisnik unese pitanje i zada željeni broj odgovora
  2. Kreira mu se formular sa brojem textfieldova koje je prethodno zadao i u njih upisuje odgovore za
    anketu

Primjer

[color=“Red”]

[/color]

E sada zanima me kako ću preuzeti POST metodom ta tri textfielda i pridodjeliti ih varijabli s obzirom da u startu ne znam da li ih je 3,4,5…

Valjda sam dobro postavio pitanje :slight_smile:

Bez da ti išta govorim, mislim da je najbolje da to zaključiš sam.

U skripti na koju šalješ post odmah na početku napravi print_r($_POST); i exit;

znači

<?php 
 print_r($_POST);
 exit;
?>

Pogledaš si još i ovo prije
http://www.php.net/print_r
i moralo bi ti sve biti jasno.

Hvala ti ali ipak imam još jedno pitanjce,

Dakle odabrao sam tri ponuđena odgovora i dobio sam sljedeće:

[i]Array
(
[odgovori] => Array
(
[0] => odgovor1
[1] => odgovor2
[2] => odgovor3
)

)
[/i]

Ono što nikako ne mogu dokučiti je kako sada vrijdnosti ( odgovor1,odgovor2,odgovor3) sprmiti u bazu. Mislim znam ih spremiti u bazu ali ne razumijem kako ih pojedinačno pridodjeliti varijabli.

Molim pomoć.Hvala unaprijed


Znači, imaš array koji ima u sebi index (ključ) "odgovori". Vrijenost pod tim ključem je također array kroz koji možeš iterirat sa foreach petljom. Prouči malo PHP službenu stranicu

Znači, imaš array koji ima u sebi index (ključ) “odgovori”. Vrijenost pod tim ključem je također array kroz koji možeš iterirat sa foreach petljom. Prouči malo PHP službenu stranicu

Napravio sam sve. Doduše na nešto drugačiji naćin jer ali zahvaljujući prethodnim smjernicama. Hvala !