Kreiranje baze podataka za evidentiranje osoba

Pozdrav drugari,

Ono sto mene interesuje je koji je najbolji nacin za kreiranje bazu podataka ljudi sa njihovim osnovnim generalijama, koji bi se unosili sa razlicitih lokacija a da idu u istu bazu i da bude naravno pregledno i dostupno uvjek. Naime da li tu ima neki program da se kupi (licenciran) ili bi trebalo nesto izkodirati. Koji je najlaksi i najbolji nacin za adekvatno vodjenje evidencije ljudi naravno tu bi trebalo unosit njihove generalije (broj telefona, ime i prezime, gdje zive i slicno). Jednostavno nesto kao CRM, kao da su ti ljudi neki korisnici.

lp

Najbolje je napraviti web aplikaciju (stranicu) na kojoj bi ljudi spremali svoje podatke.

Ima gotovih scripti, ali takvo nešto nije problem ni iskodirati.

A koji su to programi, napisao si mi sve sto i ja znam, daj nesto konkretno ako nije problem.

PHP, Ruby on Rails, ASP.net WebForms, ASP.net MVC, Django, Perl, Python, JavaScript, node.js, backbone.js to su programski jezici

MS SQL Server, MySQL Server, PostgreSQL, Firebird, SQLite, mongodb, couchdb, Access DB, Oracle itd to su ti baze podataka

HTML, CSS, jQuery, MooTools, prototype, Sencha itd za Korisničko sučelje.

Ti biraj kombinaciju koja ti je najlakša i najbolja.

Odlicno je to sve, a interesuje me koliko bi kostalo da se izkodira takavo jedno sucelje za bazu podataka, onako fino da izgleda ili ima vec neko gotovo da se kupi za potrebe unosa generalija (vise ljudi) sa vise lokacija, jer sam pravo zainteresovan i treba mi takvo nesto gledam sam CRM SUGAR PHP

Naravno bez ikakvih detalja niti slučajno ne možeš dobiti nikakvu cijenu. Ako si zainteresiran javi se na PM sa detaljno opisanim zahtjevima, potrebama i primjenom aplikacije. Da li ti treba i za mobile i tablet ili samo za klasična računala, ako je mobile koje platforme itd.