Kreiranje nekoliko stotina .asp stranica automatski?

Pozdrav svima,

Evo javljam se po prvi put, a forum pratim već godinama.

Imam jedno pitanjce i vjerujem da ću ga dobro objasniti. Trebam napraviti nekih 200 web stranica u plain ASP-u, ali mi se neda ručno. Koristim kombinaciju ASP-a i Accessa i DW-a. Složio sam si template tako da samo upišem šifru artikla u jednu varijablu i to je jedini editable region na stranici. Sve ostalo se preko te šifre slaže - slike, cijene, opisi, sve.

E, i sad trebam utrpat nekih 200-300 novih artikala na web i prvo ću ih importom gurnut u Access, a onda bi htio napraviti scriptu koja će pročitati artikle prema određenom kriteriju, te za svakog od njih pokrenuti skriptu koja će imati isti HTML kod, a samo različitu šifru. Ime stranice će se spremati prema nazivu artikla sa dodanim “.asp”, a prethodno u bazi imam čak i putanju.

Čini mi se totalno jednostavno, čak i da idem sam to napraviti, ali se bojim da ću se napatiti, pa ako je netko to radio ili vidio, bio bih zahvalan.

Pozz

jesam li ja dobro shvatio ili ne.
Želiš napraviti 200 asp da bi čitao nešto iz accesa?
Što nemože jedna stranica pa generički kreiraš html?

Mislim to je kao da jednog dana ja odlučim biti automehaničar i idem nabrijati auto te odlučim kupovati konje i vezati ih za auto.

hmmm, ajde da blebnem i da svi umrete od smijeha. Jel postoji ta funkcija i u običnom asp-u ili je to samo feature .NET-a?

ajde malo objasni što si imao na umu. znam da to postoji, ali nikako da se uhvatim naprednog programiranja i php-a (ili bar .NET-a), pa se držim starog ASP-a i jednostavnijih elemenata jer mi to još uvijek donosi dobru lovu.

Trebaš fizički 200 stranica ili trebaš da tražilica vidi 200 stranica?
Ako je ovo prvo, sorry, zašto?

Ako je ovo drugo, stvar se rješava URL rewrite-om.

Unutar html-a staviš kod
npr:

<%
Response.Write("

" & strVarijabla & “
”)
%>

Ma ako može trebam jednu jedinu stranicu :-D, baš kako mi je gorrc rekao.
Kad to naučim, prepravit ću ostatak tog weba. To radim pomalo već 5 godina i web je skupio 400 artikala i isto toliko posebnih stranica… katastrofa :expressionless:

E pa napraviš jednu stranicu u kojoj je kod koji iz baze vuče prema šifri artikala i izbaci ga na stranicu.
Ako ti to ne odgovara probaj sa nekim gotovim CMS-om i u njega ubaci artikle.

[quote=“gorrc”]E pa napraviš jednu stranicu u kojoj je kod koji iz baze vuče prema šifri artikala i izbaci ga na stranicu.
[/quote]

Ovo mi savršeno odgovara. Daj mi molim te reci samo jednu stvar. Kak se to radi? :-)))) Pretpostavljam da bi kod izlista artikala iz baze, hyperlink na pojedini artikl trebao sadržavati putanju i neku varijablu u nastavku (npr. šifru artikla). Jel tako?

Kako bi onda izgledala sintaksa hyperlinka?
Evo, sintaksa u php-u za reply na ovaj post izgleda ovako:
…webmajstori.net/forum/newreply.php?do=newreply&p=192914

Znam da slično izgleda i u .NET-u… Kako točno glasi u običnom ASP-u?

Ili se to radi nekako drugačije???

Zasto tipkat, ako u .NETu mozes to napraviti bez ijedne linije koda? Doslovno, sa cca 10-tak klika misem.

Imas kontrolu (objekt u asp.net-u) koja se spaja na bazu, das joj SQL, i spojis ju sa kontrolom koja crta tablice. Bez linije koda. Samo moras pogledati jedan ili dva video tutoriala na

i probati to napraviti.

Kasnije ako zelis vecu kontrolu dio po dio tih “gotovih” kontrola zamjeniti sa svojim kodom.

problem je što nemam vremena sad uletit u .NET
I cijeli sajt bi morao izmijeniti.

Budem jednog lijepog dana, vjerojatno brzo, ali sada mi je problem

a inace, programski kod php-a se moze prevesti u asp, gotovo naredbu po naredbu. Dosta su slicni. ASP.NET je drugaciji.

jel to odgovor na onaj moj drugi post?
i ako je i ako nije, svejedno hvala. idem probat

radije nadji primjer asp koda koji objasnjava kako se spojiti na bazu (connectio nobjekt) i kako citati podatke (iz recordset objekta), ispisivajuci ih u HTML (for ili Do While petlja).
Isto ces imati hyperlinkove tipa proizvod.asp?id=123, i onda ces na stranici proizvod dohvatiti taj id sa Request.Querystring(“id”).
Kada procitas ID iz URLa, opet uzmes connection objekt za spajanje na bazu sa SQL upitom, koji sada sadrzi i ID iz URLa. Onda iz recordset objekta procitas podatke o proizvodu i opet renderiras HTML.

Primjer koda:

http://www.asp101.com/Samples/viewasp.asp?file=db_simple.asp

Znaci dvije stranice: jedna sa listom proizvoda, druga sa detaljima pojedinog.

ok, dobro, ovaj kod nema veze s ovim što si napisao za Request.Querystring. No međutim, skužio sam kaj trebam napravit i snaći ću se nekako.

zapravo, opisao si prvi korak od ova 2… to znam i kao što rekoh, snaći ću se kako to ukombinirati sa ovim prijedlozima

uglavnom, hvala ti, pomogao si mi.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja