Kreiranje thumbnails-a pri uploadu video snimka

Neznam, pocetnik sam. A koje je po vama onda idealno resenje? Unlimited VPS koliko sam video ne postoji. A i veoma je skupo za moj budzet. :frowning:

Pa jednostavno izbjegni to da uploadas video kod sebe, i samim tim si rijesio vecinu problema - kad vec nemas budget.

Nisam bas navikao da resavam probleme tako sto cu odustati od problema. A kakav hosting koriste sajtovi kao sto su na primer Vimeo, Openload, VideomegaTv i slicni sajtovi?

Ja stvarno ne znam koji tebi dio nije jasan - ne mozes to sve hendlati na shared hostingu, sprzit ces bandwidth vrlo brzo, kao i storage, i lijepo ti sajt bude down.Briga hosting kako si ti navikao rijesavati probleme, jednostavno koliko para toliko i muzike.

Ti sajtovi su druga dimenzija, i nema sanse da se poredis sa njima - konkretno imaju svoje data centre, ne zavise od nekog hostinga.

Aha sad mi je malo jasnije. Ali mi sad nisu jasni neki hosting provajderi. Reklamiraju se da su storage i bandwidth unlimited a po tvojim komentarima zakljucujem da to nije ni blizu toga. Zar to nije prevara?

Citaj sitna slova :wink:
Hosting koji tebi treba je neki dedicated sa jako velikim limitom na bandwidth.

Ako ne postoji unlimited VPS koji koŔta, onda ti je jasno da ne postoji niti unlimited shared koji koŔta koliko i kikiriki.
Da postoji unlimited za kikirikiā€¦ā€œsvi bi pravili youtube servise.ā€

Ne moraŔ odustati od problema, ali postoji beskonačno različitih puteva do zadanog cilja. Pogledaj koji ti je točno cilj, pa vidi na koji način to možeŔ lakŔe rjeŔiti.

Čim si krenuo putem da uploadaÅ” 800mb filmiće na shared hostingā€¦nisi dobro krenuo. ZaÅ”to tvoji korisnici nebi mogli objaviti video putem youtubea, a ti samo linkaÅ” vezu? Å toviÅ”e, možeÅ” napraviti API, pa putem svoje stranice uploadati korisnicima filmiće direktno na youtubeā€¦

1 Like

@bozoou ovo sa youtubu api-em ti je odlicna ideja! Ja bi se vjerojatno odlucio ta njuā€¦

Takoder jos jedna od opcija bi mogo biti amazon s3 ( https://aws.amazon.com/s3/pricing/ )

Svaki popularni video servis ima exposan API, znaci imas koliko hoces nacina da rijesis svoj problem.Cak je mogu reci, mozda i zanimljivije se igrati sa nekim API-om, nego raditi klasican upload video klipa.

Na koji način bi se rijeŔilo to sa youtube api-em?
Recimo, korisnik dođe na taj web, prijavljuje se i uploadira filmā€¦
Jeli to radi na novi account koji je, kao, na tom siteu a ustvari je na Youtubeu, ili to odmah Å”alje na svoj postojeći Youtube account?

Meni osobno u oba slučaja to ne izgleda produktivno (ali prva verzija joŔ manje).
Ispravite me. :smile:

Napravio bi jedan youtube racun na koji bi isli svi uploudani filmovi, onda bi taj racun povezo sa api em preko offline nacina rada tako da samo jednom moras potvriti oauth,nakon toga bi korisnik poslo zahtjev na moj server di bi napravio sve provjere koje su mi potrebno te video uploudo na youtube preko apia.

Pa sad bilo to produktivno ili ne definitivno stedi puno novaca, trebalo bi istraziti dali postoji neki drugi servis koji je puno blazi prema copyrightuā€¦

Bojim se da to ne bi iŔlo. :frowning:
Prvo stoga jer vidi; recimo da to sve proradi i skupi se dosta filmova od raznih korisnikaā€¦ tada je dovoljno da dođe jedan neodgovoran pojediniac koji će postupcima protiv Youtube TOS- a sruÅ”iti cijeli taj novi site. :frowning:
Ima joŔ tu momenata, a na kraju si spomenuo copyright. Točno, to jednostavno ne može tako, ne sa YT-om. :smile:
(Bog ih blagoslovio) :blush:

A da se to sprijecio mogo bi se video stavit pod private dok ga admin ne pogleda i odluci sta ce sa njimeā€¦

Sve ima svoje prednosti i mane, na ovaj nacin bi mozda mogo nesto zaraditi i od youtubeaā€¦

Moras uzeti u obzir da @joca013 ne zeli kupiti VPS niti dedi tako da jedino sto mu ostaje je povezati se na neki api ili amazon s3 koji je kolko tolko jeftin ā€¦

1 Like

Točno Dooki, mogao bi tako. :sunny:
Ispričavam se, ja sam gledao malo dalje; ako i proradi čemu bi služio taj site i tko bi stavljao svoje videe na njega? Eto, recimo čak da i uspije (u mislima) uploadirati te videe na svoj shared hosting, Å”to on može ponuditi korisniku, uz živ i zdrav Youtube ili Vimeo? Kojom će brzinom raditi to sve ako bude i radilo? Å to će nuditi? :blush:

Kako sam rekao, ā€œIma joÅ” tu momenataā€, to znam jer imam baÅ” takav site. :sunny: Ali to i nije za ovu temu. :blush:

Postoji i servis pod nazivom Vimeo koji je blazi po pitanju po pitanju Copyright-a.

Takodjer postoje i ostali sevisi poput openload, e sad da li imaju exposan API to nisam siguran, koga zanima on ce potraziti :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Imaju API. Na Openloadu imam oko 3500 videa. Poceli su sve manje i manje da placaju po pregledu pa mi je palo na pamet da to prebacim na svoj hosting registrujem se recimo na AdCash i ubacim njihove reklame. Predpostavljam da bih tako vise zaradio. A mislio sam kad se kasnije malo usavrsim (naucim jos koji programski jezik) da napravim nesto slicno kao openload. API mi nebih bas znacio. Jer ko bih na primer od vas dosao na moj sajt ubacio snimke i embedovao na svoj sajt ako to moze da uradi direktno na openloadu i usput i zaradi nesto? Ali nisam imao pojma za sve ovo sa hostingom. Iako smo skroz skrenuli sa teme mogu vam reci da ste me dosta naucili. [quote=ā€œc3po, post:54, topic:34301ā€]
Kako sam rekao, ā€œIma joÅ” tu momenataā€, to znam jer imam baÅ” takav site. :sunny:
[/quote]

Jel moze sajt na PM ako nije tajna? Cisto da pogledam iz radoznalosti.

http://cloudinary.com je servis koji bit trebao imati nekakav API.
Ovdje ima tutorijal http://goodheads.io/2016/06/01/build-youtube-part-1/ u 10 koraka kako naraviti youtubeu slican servis a koristi cludinary mislim.

Pozdrav @joca013 ako te zanimaju kakava gotova rjesenja evo imas ih na izbor :slight_smile: