Kultura na forumu

Sad mi je pao napamet jedan oglas u kojem je netko prodavao domenu sa keywordom “wallpapers” i populjuvali su ga. Tj. nisu ga direktno popljuvali, ali su mu iništili oglas komentatim tima “dodaj x na kraj i imaš slobodnu domenu”. Možda je netko i htio kupiti domenu, a onda je vidio komentar totalne neznalice i predomislio se. Poanta: autor oglasa ostao bez prodaje. Koliko se sjećam, nudio je i domenu i web site, a sama domene je definitivno imala vrijednost.

Moje područje su domene, i bez lažne skromnosti smatram se jednim od najvećih stručnjaka za domene (pogotovo domaining) u Hrvatskoj. Ako netko misli da sam u krivu biti će mi jako drago upoznati ga. Ne da se nadjebavamo tko je veći stručnjak nego čisto da se upoznamo. Ima ekipa iz Istre (poznata hosting firma) koji drže brdo domena privatno, ali ako nemaju najbolje domene “skrivene” na javno nepoznatom e-mailu (tako rade stručnjaci) onda su slabi jer većina domena im nije ništa posebno. Na ovom forumu mi se čini da se svi smatraju stručnjacima za domene. OK, domaining i SEO su dvije totalno različite stvari, ali postoje neke poveznice. Jedna od tih poveznica je SEO vrijednost domene. Iz komentara vidim da većina forumaša (čast izuzecima) misli da domena nije bitna za SEO i pozicioniranje. Amateri! Kraj priče. I onda takvi komentiraju oglase kada netko prodaje domenu, website sa dobrom domenon i sl. I takvi uištavaju oglas autoru teme. Ma da ga jebeš to nije u redu. Zabraniti komentare koji nisu konkretna pitanja u oglasima! Točka.

Pripit sam i baš mi se raspravlja, ajde komentatori da se zezamo.

Ajde pravnik reci jel jači taj zakon koji brani klevetu ili Ustav? Ne ide ovo tebe, nego čisto pitam. Referiram se na članak 38. Ustava RH.

1 Like

Da si mene javno oklevetao i napisao pet puta da sam prevarant kao što si napisao ovom liku što je prodavao YT kanal, budi siguran da bi se tobom sada bavio odvjetnik. BTW da imaš zrno znanja sada bi radio u struci i znao bi što je utuživo a što nije.

Kultura ovoga foruma odražava kulturu koju imamo u zemlji, šta se svi ovdje pravite fini. Stvar je da po forumu vise i djeca i prevaranti, a često ozbiljni webmajstori sebe vole gledati iz visoka pa dobijemo lijepu mješavinu svega. Koristim priliku da dio krivice svalim i na Discourse, vratite vB3!

Masa drugih foruma je presla na Discourse, tako da to ne treba biti problem.Mislim kome je to problem, onda nazalost moram reci da malo zaostaje za tehnologijom, jer ovo 5 puta brze od VB.

Cekaj jesam ja nesto propustio ili je ovaj “diplomirani pravnik” dao ponudu da radi neke tekstove od 5 do 10 kn po tekstu?

Tvoje pisanje toliko ne drži vodu da je to nevjerojatno.

Mislim da ovo zna i ekipa koja nema veze s ovime, ali poredak po jačini je jasan - Ustav, Međunarodni ugovori, Zakoni, podzakonski akti i pravilnici i uredbe…

Prva stvar da bi tužba za klevetu uopće imala šansu za uspjeh onda mora onaj koji tvrdi da ga je netko klevetao biti u pravu - u ovom slučaju lik je očito prevarant i može mu se to reći milijun oputa jer je tako… kao drugo sadržćaj na tom yt kanalu se može goniti po nekoliko zakona i ugovora…ali nije isti par rukavica…

Evo samo da imaš osnovu za tužbu kažem tebi da si i ti obični prevarant - ajde idi nađi odvjetnika koji bi se pozabavio ovime…a kada ga nađeš ja ću priznati krivnju… Osama ne budi smiješan… pa nismo mala djeca… ne znam možda si jedan od onih koji samo sjedi ispred kompjutera i misli da svijet funkcionira na ne znam koji način, ali vjeruj mi da imaš imalo prakse u bilo čemu onda bi znao da je ovo što pišeš znanstvena fantastika (ne samo u Hrv nego bilo gdje)

Nisi ništa propustio… diplomirao sam pravo prije 4 godine nakon 8 godina studiranja… prije više od 5 godina sam odlučio da se time neću baviti, jednostavno me psihički ubijalo, ali sam zbog mame i tate da sin ima neku diplomu ipak završio i nekako zadnje dvije godine provukao na 5 godina studiranja, ali ipak završio… imam svoju malu firmicu, sam sebi isplaćujem plaću malo veću od minimalca, imam svoj stan… što mi više treba u život… a budući da imam svaki dan noću vremena po 2-3h za raditi nešto kao što je pisanje tekstova, zašto ne bih ta dva sata potrošio na to… ne bih pisao za 5 kuna, ali bi pisao sigurno za 10 kuna kada bi bilo 10ak tekstova dnevno…pa to je lakih 100 kuna dnevno… ionako to vrijeme provedem surfajući… ne kužim što ti nije jasno… i samo da te pitam jel imaš možda kojeg frenda da je završio pravo unazad 5 godina …ako imaš (a starci mu nemaju svoj ured) pitaj ga koliku ima plaću… pa se iznenadi… manju od 6 tisuća kuna sigurno… a vjeruj mi da psihološki pritisak ne vrijedi ni da je plaća 12000 tisuća kuna… jbg svatko radi po svome, ja sam odlučio da se time nebi htio baviti…

Budući da si stručnjak, u što uopće ne sumnjam…zašto ti kada vidiš da netko bez razloga popljuje neki oglas gdje lik traži realnu cijenu ne napišeš svoje stručno mišljenje i zapravo popljuješ tog komentatora… jasno je da ne moraš to napraviti, ali ako već pratiš, čitaš… onda možeš i komentirati, dati svoje stručno mišljenje… i zapravo ispraviti nepravdu ako je nanesena… a samim time bi opvaj forum postao još bolji, zar ne?

pisanjem za 2 kn po članku

Iskreno tko je objavio to nema baš previše osjećaja za ljude koji bi radili za njega.
Trebalo bi sve skupa oglase tog porijekla zaobilaziti. Neozbiljno po meni.

2 Likeova

Ljudi, 90 postova u ovoj temi, svi ste zaboravili glavno pravilo, ako vam se ne sviđa njegovo mišljenje, otvorite novu temu i samo ostavite referencu. Admine bananiraj sve! xD

Uostalom ne vidim kako se to može uništiti oglas, svi će pročitati prvi post i ako im se svidi javiti će se nebitno na postove ispod.

Ovo je trenutno TOP tema na forumu. :wink:

Tomo, recimo da znam o čemu pričaš. Imam na moru dva frenda - državni odvjetnici. Nisu baš sretni - stalno broje dane do penzije.

A kužim i filozofiju - mala firmica, minimalac, laganini. Potpis i naklon :slight_smile:

Pa dobro, čak kad si na tako nekom mjestu kao državni odvjentik ili imas svoj ured ili ti ga tata ili mama imaju pa nasljeđuješ to je onda isplatiov kada se gleda omjer stresa i zarade…ali kada radis za nekoga drugoga onda je to baš onako ‘‘ne hvala’’…

mala firmica, zaradi se malo više od minimalca, ako se nema kredita (što je kod mene slučaj) i cura ima pristojnu plaću… nama ništa ne fali :slight_smile: a još se stigne i po forumu komentirati (i pisati članke za 10ak kuna) :slight_smile: