Kupac sajta pokrenuo dispute

Prodao sam skoro Amazon sajt, kupac mi je platio preko Paypala i sada je pokrenuo dispute, kaze da mu nisam dostavio sve podatke o poseti i zaradi.

Ja sam mu poslao screenshot sa Amazon-a, rekao sam da nemam Google Analytics i nije mu bio problem, a sada ocigledno jeste.

Kako da postupim?

Dokazi suprotno. Prosledi sve prinskrinove razgovora koji dokazuju da ste se drugacije dogovorili i da si ti sve ispostovao.

Ako imas opciju eskaliraj dispute u claim. Paypal je inace na strani kupca posebno kod virtualnih usluga…

paypal je u 99 % slucajeva na strani KUPCA u sustinu to je neka opcija kao kod kupovine robe,skoro sve mozes vratiti ako nisi zadovoljan u nekom roku,bez ikakvih dokazivanja,doneses robu dobijes novac tako je na zapadu,tako i paypal gleda na vecinu stvari,

Javi nam kako si riješio slučaj, zato sam ja preferirao uvijek Western Union, kad preuzmem pare nema prevare.

WU uzima veliku proviziju

Al pare su ti odmah u “rukama”…
https://www.westernunion.com/us/en/send-money/app/price-estimator

bogami u zadnje vreme je potpuno isto 25 eura preko wester uniona za 1000 eura Crna Gora - Srbija , a tolko uzme i paypal i vise za 1000 eura samo sa racuna na racun plus slanje na karticu 4 5 6 eura …pa promena kursa recimo iz eura u dinare po bancinom
KOJEM HOCE kursu , ispada da ode 50 erua preko paypala…

a bankomati HR kartica u CG podigao 480 eura
07.2019. 07.2019. Naknada za ispplatu na bankomatu 102,22

Zato uvek pricam sta je trebao biti bit coin BRZI PRENOS LOVE ,nezavisni,sa poznatom vrednoscu sada bi imao vise korisnika nego paypal…

Znam da je Paypal uvek na strani kupca, ove situacije sam se i plasio. Izbrisao sam chat na Skype-u i sada ne mogu nista da dokazem.

Pokusacu da ga ubedim da povuce dispute i da mu vratim novac, to mi je najbezbolnija opcija.

  1. Dobar ugovor (potpisan od obe strane) koji ne može niti PayPal niti bilo ko drugi osporiti.
  2. Posredovanje putem Escrow.com

Ali ovo pod brojem jedan da ti je zakon za ubuduće.

1 Like

Jel neko sa ovog foruma? Ako jeste imas temu dobri i losi trgovci pa ga taguj tamo. Generalno da cujemo i njegovu stranu a i da znamo za ubuduce da obratimo paznju ako sa njim bilo sta radimo.

Imao sam ja istu situaciju i rijesila se u moju korist. Htio je u biti me prevarit napravio je kasnije refund ali kontaktirao sam paypal i poslao sve dokaze i rijeaio u svoju korist

Nije sa ovog foruma, inace bih ga lako prozvao :slight_smile:

@tpojka ma kakav ugovor i escrow za 100 evra haha.

Sad mi je odgovorio da ce da povuce dispute a da mi vrati sajt :slight_smile: Ovo prvi put cujem za skoro deset godina u internet marketingu :rofl:

Sad udjem u Amazon, a sajt imao tri prodaje u prethodnih sedam dana, neka mi ga vrati onda :slight_smile:

Koja je niša sajta? Ako ga povratiš hoćeš li ga opet prodavati?

Hocu, prodavacu ga na Flippi za godinu ili dve za 10000 dolara :slight_smile:

Vracen mi je sajt.

Domenu zaključaj, i po mogućnosti svoj backup vrati. Da ne bude kasnije tuđih reklama ili aff linkova

Sajt nisam ni brisao sa hostinga :slight_smile: