Kupime.hr podjela vlasništva

Kupili KupiMe za tri mil. eura - poslovni.hr

Ameri očito vide priliku za zaradu.

Nažalost još jedan primjer lakog ulova što vrijedi.
Mislim da ipak, pravi, hrvatski starup će se još čekati godinama.
Možda niti nema dosta kapitala u IT-u kod nas da se nešto pokrene.
Ukratko trenutačno možemo pokrenuti firmu i okrenuti paru ali da se izgradi neka stabilana IT firma koja bi imala malo jači utjecaj na gospodarstvo, mislim da nema šanse.
To niti nebi trebala biti velika firma u svijetskim okvirima.

Kolektiva kao broj 2 barem prema članku je odavno isto prodana, neznam detalje, nadam se da je čim toga više ostalo domaće.
Zadnji poznatiji startup Farmeron kao pojava nečeg pozitivnog, sjedište u SAD-u.

I radi se tako fino, čim nešto valja, odmah doleti netko sa privatnim avionom i kupi:)

Sto je najgore 2 mil. za obicnu skriptu! Ima i kod nas u BiH barem 3-4 ovakve stranice i ko god hoce moze napraviti isti site i pogurati sa svojih recimo 5000$ da mu stranica bude na vrhu, dakle nije morao placati 2 mil…

Ti fakat mislis da onog tko je dao novac zanima što pokreće sustav?

Ajde de. Može ovako, ti mi napraviš takvu stranicu, budeš kao KupiMe

[quote=""]
Drže 34 posto tržišta
Internetska trgovina KupiMe prošle je godine ostvarila tri milijuna eura prihoda. Prema riječima Vanje Sertića, drži oko 34 posto udjela na tržištu regije gdje zapošljava pedesetak radnika, od čega je 13 stalno zaposlenih u Hrvatskoj. Novim partnerstvom i širenjem planiraju zaposliti još pedesetak ljudi.
[/quote] i ja ti dam nakon godine dana ne $5k nego $10. Jel dogovoreno?

brate tu kod nas nikad nevalja, kad ljudima ide za k. - nevalja, kad nesto postignu, opet nevalja… ajmo za promjenu bit malo sretni radi tudjeg uspjeha… mislim realno, koiliko cesto ovakvih clanaka izadje za nasu geografsku poziciju?

Sve više i više!

pa eto onda… znaci da se bar nesto mrda… ne stojimo (za razliku od obrazovanja)

Lol, car si :smiley:

[quote=“trnac”]Kupili KupiMe za tri mil. eura - poslovni.hr

Ameri očito vide priliku za zaradu.[/quote]

Bravo za Kupime ekipu, tak se to radi !

Kupime i Kolektiva su regionalno središte za groupon sajtove. Možda neki utjecaj na to ima i jaka i stabilna valuta te skupa država.
Skuplja usluga znaći više novca uz manje troškova. Možda je to razlog zašto je regionalni centar u HR.
Možda je baš to nešto što trebalo iskoristiti u IT kod nas. Skupa država i jaka valuta, zašto da to bude samo mana.
Za primjer srpski Limundu još uvijek nije uspio niti doći kod nas. Baš sam pročitao intervju i kao trebaju im novci i sl. a mislim da je problem negdje drugdje. Možda im je jednostavno preskupo. Sa njihovom logistikom dosta im je 1-2 čovjeka u HR, pa gdje je onda zapelo!?

Nešto si krivo shvatio.
Nisu dobili 2 nego 3 milijuna eura za polovicu vlasništva.
I to nisu dobili zbog skripte, nego zato jer koriste Tahoma font.

Meni je uvijek drago kad vidim da netko ostvari dobru zaradu od poštenog rada :slight_smile:
Svaka čast.

[quote=“gambo”]Nešto si krivo shvatio.
Nisu dobili 2 nego 3 milijuna eura za polovicu vlasništva.
I to nisu dobili zbog skripte, nego zato jer koriste Tahoma font.
[/quote]

Jbga, koristiti najskuplji Tahoma font je bio poslovni rizik.

Isplatilo se !

[quote=“digits”]Jbga, koristiti najskuplji Tahoma font je bio poslovni rizik.

Isplatilo se ![/quote]

A i siguran sam da se nije bilo lako odlučiti za hr domenu od 600kn naspram .com domene. Eto sad mogu odahnuti, hrabre prati sreća.

Prvo, nije pola vlasništva nego 51%. To je ogromna razlika koja znači upravljačka prava.

Drugo, od srca čestitke ekipi, ako je to ono što su htjeli. Nadam se da su barem dio izdogovarali za svoje džepove te time osigurali egzistenciju…

Treće, investicija ima na sve strane, samo se rijetki odlučuju na objave. Da li će tako biti i nakon pričeo oko FB IPO-a, to će se vidjeti.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja