Kupiti laptop ili desktop racunar?

Moj prethodni DELL je radio 5 godina, a izdržao bi i duže da ga nisam posuo vodom u toku rada i napravio se budala nisam ga odmah ugasio i ostavio da radi na struji.

A koja je to razlika izmedju MB Pro i iMac-a u smislu OS-a, jer znam da si se u jednoj prethodnoj temi zalio kako ti je Mac bezveze i da ostajes vjeran nekoj Windows masini ?

Koja je razlika kad je isti OS? Da i napisao sam zato sam i prodao MacBook Pro 13" nisam mogao da se naviknem jednostavno mi je Windows 10 najbolji i dalje je. Naletio mi je povoljno iMac pa eto primoran da ga koristim, ali navikavam se fino mi radi. Sto se kvaliteta tice zato mu preporucujem samo Apple nista drugo.

Navijam za DELL laptope.

To ja tebe pitam :smiley: OS je logicno identican, ali uhvatio sam se na to jer si govorio da imas MB Pro al da ti se OS ne svidja, te da koristis Win, a sada na iMac-u ti se OS svidja :slight_smile:

Na to sam mislio.

Dje sam napisao da mi se OS svidja? :slight_smile:

Ne znam za tebe, al ja prvenstveno Mac koristim zbog OS-a.

Koristis Mac samo zbog kvaliteta (?izrade) ? Huh, pa postoji masa drugih Windows based laptopa koji su takodjer jako kvalitetni, tipa DELL XPS serija.

Ne koristim zbog toga vec sto mi je povoljno izasao za smijesne pare sam ga kupio, ali sam stvarno zadovoljan i kako radi OS, do duse koristim El Capetan i bas mi fino radi, lagao bih kad bih rekao nesto protiv toga. Pocinjem da se navikavam na njega i mislim da mi Windows vise nece ni trebat kroz neko vrijeme, jedino zbog nekih walleta ga jos uvek koristim kojih nema na macOS i par programa koji mi trebaju, a ovaj ih nema sto se tog dijela tice i dalje + za Windows. E sad sto se kvaliteta tice mnogo je kvalitetniji i bolje od svih drugih po meni. Ono sto mi se najvise svidja jeste sto cijena ne pada drasticno, zato bih ga uvijek preporucio. I naravno posto postoji mogucnost preko Boot Camp ubacite i Windows uz njega i zavrsili ste svu pricu. E sad isto ovo je moguce i na ove druge racunare stavit macOS skoro sam na AMD Ryzen instalirao jedino imam problem ne uspjevam da podesim grafiku za ATI R9, ali sa NVIDIA GTX nemam taj problem.

Dell workstation i Dell Laptop, no problem evo već treća godina udara. Worstation nabavio za 250 dolara sa hexacore procesorom i 12 thredova, 24 GB rama 1 TB diskom i 4 GB grafom. U BiH su worstationi za badava :wink:

Kako vam se čini HP Zbook workstation?

Gdje si to nabavio po toj cijeni?