Kupnja novog PC-a , popusti, akcije i sl?

Pozdrav ljudi :slight_smile:

Planiram kroz nekoliko dana uzesti novi PC (samo kučište, bez OS-a), budžet mi je cca 2,500kn, ne planiram ništa sad prejako , Tipa i3 procesor, 500gb hdd, 4-8gb Rama , 1gb grafičke. Gledam ponude , akcije i čitam razne komentare i ono nailazim na fore tipa 10 ili 20% popusta za gotovinu, 3-5% popusta ako osobno dolazim po to… I da, nalazim se u Zg-u :slight_smile:

Jel netko ima kakvu preporuku, da li je netko nedavno neš kupovao ?

Zahvaljujem unaprijed na svakoj povratnoj :slight_smile:

Samo cu ti reci da uzmes ryzen umjesto intela.

1 Like

hvala ti na sugestiji, ma to za i3 sam stavio cisto primjera radi :slight_smile:

kućište bilo kakvo (mislim crno jeftikaner ili neko skupo). Imam u ponudi 2 crna kućišta za sitne pare pa javi se ako si zainteresiran.

Sam ga slažeš ili?

Bolje idi sa SSD-om, naravno manjeg kapaciteta, nego sa HDD.Razlika je ogromna.

2 Likeova

Evo dva prijedloga unutar tvog budzeta:

https://www.pcshop.hr/racunalo-magazinrs-ryzen-amd-a8-9600-310-ghz-8gb-ddr4-ram-ssd-120gb-dvd-rw/Opt19/product/

https://www.mikronis.hr/avenio-topoffice-racunalo-amd-a8-x4-7600-3-10ghz-4gb-240gb-ssd-dvdrw-freedos-amd-radeon-r7-p-n-02240407.aspx

Oba su SSD + Ryzen.

Slazem se s belminom, SSD je danas “must have” hardware.
240gb SSD i 1TB hdd, ako ti je previse novaca onda 80/120gb SSD 1tb - 500gb HDD, u zavisnosti koliko ti prostora treba, naravno u tom slucaju bi SSD koristio za sistem i programe koje cesto koristis (ako se nisi do sad susretao s SSD-om, sokirat ces se kad vidis razliku HDD - - - > SSD).

Od ostalih komponenti isao bih isto na ryzen-a, posto ces s manje para vece preformanse dobit.
Dosta sam filozofirao, pokusao sam pomoci s onime na sto bi ja gledao, a sto se tice akcija u RH ne znam, ne zivim u RH vec dugi niz godina.

Bio je crni petak… aj pricekaj jos malo bozic pa baci pogled na computeruniverse i ama bas nikada ne kupuj gotove konfiguracije jer stave bijesno kuciste, cd rom (ja ga nemam 8 godina), napajanje dovoljno za 1 grafu ( tko zna mozda zelis kasnije kupiti drugu), origi windowse, a imas ih kupiti online za oko 25€. Rekao bih jos i caseking, ali postarina je za poludit (makar kada sam ja gledao za crni petak).

@spiderman Vjerovao ili ne, za kuciste mi nije uopce briga jer mi stoji pod stolom tak da ga pogledam jednim tjedno kad cistim prasinu i to je to :wink:

@belmin SSD mogu i naknadno ubaciti, makar uzeo neki od bzvze 80gb i bacio OS na njega, ali što se tiće efikasnosti stoji, hvala na napomeni :slight_smile:

@steelmaiden Opa, hvala , super izgledaju :smiley: offtopic: cestitke na VIP tagu hahaha

@keisuke Nikada nije dosta filozofije posebno kada su korisne informacije u pitanju , hvala ti :slight_smile:

@CroLog Da Crni Petak je tu bio odličan, prvo su digli cijene svemu što je išlo na popust i onda tek zaračunali popust na to tak da na kraju zapravo imaš 5% popusta ako i toliko xD

Vidio sam i da ima refurbished PC-eva dostupnih, ima tko iskustva sa takvima ? :slight_smile:

1 Like

To svi rade, ali u DE shopovima je puno manja cijena tako da gledajuci 1 grafu sa postarinom te dode jeftinije nego kod nas.

Istina, tak sam si stolicu uzeo iz DE, tu je bila 1600kn, a u njemackoj cca 120€ + 30€ dostave, usteda 500kn :slight_smile:

Tko to lud nudi AMD umjesto intela?

CPU ti je glavna stvar u kompjuteru i ako nemas budget onda radje skresaj negdje drugdje, a ako i nemas budget onda moras imat intel.

https://www.cpubenchmark.net/singleThread.html

Ovakva masina kao tvoja za ovako malo novca ce vjerojatno raditi u single threadu vecinu vremena, pa pogledaj ovaj graf, moras jako scrooooooolat da dodjes do AMD-a, i onda dok dodjes onda na desno vidis abnormalno cifru. A ako tu istu columnu gledas dok scrolas do tog prvog AMD-a vidjet ces neke smjesne cifre…

p.S. baci pogled ovdje:
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=210529&page=162
Tu ima pametnih ljudi i mislim da nitko od njih u konfu za 2500 kuna nebi stavio AMD. Ali ako si uporan scrolaj, probaj nac dali je itko sastavio to…

To govoris za hrvatske ducane.

ja sam skresao dosta para na wen shopovima diljem europe. Oni su dali popuste a vec su i u samom startu bili jeftiniji od domacih shopova koji su optereceni razno raznim nametima pa nemozes ni ocekivati da ti dadu neki popust…