Kupnja novog televizora, iskustva i preporuke

Ma zanima mene ona i van zagrade, bude to išlo preko R1. :slight_smile:

Preporučujem Philips jer je negdje na pola puta između Samsunga i LG-ja sa jedne strane i Sony-ja sa druge strane.

Jel se sto promjenilo od prije 10 godina kad smo zadnji put pricali o televizijama?
Ja planiram uzet novi TV, gledam ponudu i sav sam se pogubio.

Isto tako ne znam ni gdje bi je kupio, Emmezeta, Santa Domenica, Abrakadabra, svi imaju neke akcije i popuste… Cijene su od 300 do pa 2300 eura. Jel ima netko da se razumije pa moze neku preporuku napisati?

Treba mi obicna TV (kvalitetna slika, veliki ekran) koji cu spojit na MaxTV. Ne trebaju mi igrice, a koliko sam skuzio, moram uzeti smart TV. Ako bas mora, onda bi uzeo nesto sto ne steka. Koji ne steka?
Ne treba mi ambi light.

Imaš najjeftinije led pa onda qled oled… Meni tu nema tolikih razlika u odnosu na cijenu i led mi dovoljno dobro. Drugi vele crna boja ljepša daleko na oled i qled, ja to baš ne primjećujem. Ako si imo philips kupiš opet, ako si samsung kupiš njih, jer si naviko na interfejs i daljenski. Ja bih prepoeučio neku od tih poznatijih firmi (philis, samsung…), jer npr neki telefunken televizori što prodaju po tržnim centrima, slika na njima je kastig. Ja sam prije neke tri godine uzeo philips 50pus7555/12 i skroz mi je dobar tv za 300 eura. ako tv neće bit baš pred nosom, možda ne bi bilo loše da se uzme veća dijagonala no što se planira. Ako planiraš 50" uzmi 58" ako planiraš 58" uzmi 65"… Em čoek ćoravi em nea na šta drugo kukat no, će počet poslije godinu dvije mislit a možda bi mogo uzet tv s većom dijagonalom.

1 Like

Hvala puno, u tom smjeru je isla i moja logika.
Mislim da cemo uzet 65” jer tv nece bit pred nosom, zena slabije vidi, a kako i sam kazes, godine idu.

Dobar je savjet da uzmem istog proizvodjaca, al to ne mogu primjeniti (jako duga prica). Po ovome sto citam na raznim review sajtovima, to ce vjerojatno biti Samsung. Dok Sony, LG, Hisense, da ne kazem Telefunken, TLC, Vivax ipak ne bi.

Nadam se da bi mogao ulovit neki popust sad za black friday.

Ako ces uzet toliku televizijcinu mora da imas ogroman dnevni boravak :slight_smile:

Meni je ambilight fora jer daje dovoljno svjetla pa mogu pogasiti svu ostalu rasvjetu dok gledam TV navecer, a i stvara dodatni ugodjaj dok gledam filmove/serije. To je Philipsov patent, samo ga oni imaju, tako da je njihov Android TV moj jedini izbor. Neke televizije se reklamiraju kao SmartTV, a zapravo to nisu jer ne mozes instalirati aplikacije, tako da bi preporucio Android TV jer oni dolaze s integriranom Google Play trgovinom.

Sto se velicine ekrana tice, imas na internetu tutoriale i kalkulatore da si izracunas idealne dimenzije s obzirom na udaljenost s koje ces gledati. To je mozda najbitniji faktor kod odabira TV-a.

Znaci tebi je ambilight bas top? I kazes od tih smart tv, obavezno da bude Android TV? Jel smeta ako nemam Android telefon ili to nema bas nikakve veze s time?

Ne kužim se previše u TV, ali ako nisi neki napredni korisnik i ne planiraš instalirati nekakve posebne aplikacije, možda ti je Smart TV i bolja opcija… Imaš na njemu predinstalirano neke aplikacije (provjeri koje ako ti trebaju, npr. netflix)… i zbog te njegove “ograničenosti”, mislim da možeš očekivati da će duže raditi kako spada…

Znaš kako ide s androidom, svaki update sve sporije… Kupis Xiaomi Box 4K za 60eur i bog te veselio, promijeniš ga svake 3-4 godine kad počne štekat i super.

Za velčinu, mislim da ne postoji preveliki TV haha

2 Likeova

Nije to nista spektakularno ali draze mi je da ga imam nego nemam, a TV-i su dosta slicni pa su takve sitnice presudne.

Meni je to pod must jer volim birati appove koje cu koristiti (npr. želim YouTube, a ne Vimeo).

Nema bas nikakve veze.

1 Like

Ja kupio google OK smart tv 40 inca,radi ko doxa 219 eura

1 Like

Ja imam na Philips monitoru taj ambilight i mislim da sam ga upalio 2 ili 3 puta u 3 godine :wink:

Nije da me baš nešto uvuče kad gledam nešto na njemu.

A za Smart TV je bolje kupit dodatni android box i koristiti preko toga jer ovo što sam vidio kao gotova rješenja na raznim TVima je meni bilo uvijek presporo i nezgrapno za upravljanje.
LG mi se dosad pokazao da ima to najbolje riješeno.

1 Like

U zadnjih par godina smo kupili nekoliko TV, sve manje dimenzije jer su male sobe. Neki su smart, neki su blesavi. TLC, LG, Vivax, Grundig.
Sa TLC-om sam najzadovoljniji. Od telkača ne očekujem previše, da radi kada ga upalim i to je to. Smart điđe su me držale par mjeseci (Netflix), ali sada više ne želim trošiti vrijeme na to.

1 Like

ja gledam isto neko vrijeme, ali nikako se odlučit koja bi bila dimenzija najprikladnija…

a nije tv na metar od očiju, al nije ni predaleko :smiley:

Eto vidiš, a ja baš pogasio sve box uređaje i instalirao eon na TV i sve šaltam na jedan daljinac.

Meni je najbolje od ovog smart TV-a što sam pogasio sve ove kutije ispod. Sada sve na Androidu direktno instaliram i koristim

2 Likeova

Ma meni je to presporo na mom Samsungu. Poludim dok ukucam neki search pojam u TV za Youtube.

Možda ide ok na najnovijim TV-ima jer imaju noviji hardware.

Ali sa android boxom imaš više mogućnosti i za nadogradnju u budućnosti.

Ja gledam TV jedno dnevno, par sati (film preko MaxTV, utakmica za vikend na Arena Sport) i to je to. Nista drugo mi ne treba. Da li postoji neki NOT smart TV :smiley: al da je slika, u smislu boja, osvjetljenja itd najbolja slika koja moze biti?

@trnac Kako si zadovoljan kvalitetom slike na TCL? Jesi usporedjivao u trgovini sa drugim modelima, ili si kupio online?

Kupio sam u dućanu, a prije toga sam pogledao malo recenzije i vidio da je TCL solidan brend za manje love. Uspoređivao sam sliku i nije da sam uočio nekakvu razliku (svakim danom sve ćoraviji).

Moje iskustvo je obrnuto, Android boxovi užasno spori, probao sam ih nekoliko prije nego sam kupio Philipsov Android TV i sad sve imam funkcionalno i brzo na jednom daljinskom upravljaču (Eon, Iskon, Youtube, NBA TV, Eurosport, Netflix, Sky, HBO, Disney,+ JustWatch).

4 sata dnevno je jedna šestina tvog života (ako odbijemo spavanje, možda četvrtina). Mislim da se isplati investirati u dobar TV, kao i u dobar madrac za spavanje, laptop za posao ili mobitel, onome koji ga često koristi.

5 Likeova

Par sati = 2 sata (americki nacin razmisljanja, couple of hours je iskljucivo 2 sata. Couple of people, 2 osobe, couple of socks, 2 carape).

Apsolutno se slazem! Dao sam top novce za premium madrac, nadmadrac i jastuk od memorijske pjene. Jedna od boljih investicija u zivotu. Ne mislim stedit na TV, al ne zelim placat nesto sto ne vrijedi. Npr, slika ispod.