Kupovanje baza?

Zakon samo kaže da nije zabranjena izravna promidžba putem e-pošte ukoliko je upućena pravnoj osobi. Ako je iznajmljivač apartmana fizička osoba, onda takva promidžba nije dopuštena. Da li se fizička osoba koja je registrirana kao iznajmljivač apartmana može za potrebe čl. 107. ZEK-a smatrati pravnom osobom, ne znam - treba pitati Ministarstvo prometa.

Promidžbene telefonske pozive možeš odbiti, a ako te netko nastavlja pozivati, možeš se obratiti AZOP-u.

Što se tiče poruka, ako na SMS dobivaš promidžbene poruke koje nisi tražio (ili jesi tražio ili se radi o poslovnom broju, a ne sadrže jasan način kako ih prekinuti), obrati se HAKOM-u.

[quote=“ow”]Za jedan mail s prijedlogom poslovne suradnje ti ne treba baza mail adresa.
Naime da bi obje strane uopće imale šanse profitirati, potrebno je da o onome kome šalješ prijedlog poslovne suradnje znaš ipak malo više nego je to mail adresa.
Jer kako ćeš znati da onaj kome šalješ mail (ako je to iz neke ilegalne baze) uopće treba tvoje usluge ili proizvode?

Koliko uopće ima smisla obraćati se nekome za poslovnu suradnju ako uopće nemaš predodžbu da li je ono što ti nudiš njemu potrebno / zanimljivo / bla bla.
Glupo je slati mail u kojem reklamiraš pseću hranu nekome tko nema psa niti ga želi imati.
Zato staviš na sajt newsletter formu pa tko hoće obavijesti - prijavi se.

Meni su najbolji oni koji preko takvih kanala šalju ponudu za izradu web stranica firmi koja se time bavi.
To odražava diletantizam u pristupu poslu i po tome dovoljno vidiš koliko ima smisla surađivati s takvim likovima.

Napose, ako se koristi ilegalnim sredstvima da dođe do posla, otkud mogu znati da će i suradnja s njim biti korektna. Meni je to dovoljan indikator da takve firme / likove izbjegavam.

Iskreno - da li i ti sam uopće čitaš neželjenu poštu ili je samo šikneš u smeće?
Ja je ne čitam a ako nema elemenata za odjavu već kod drugg maila prijavim abuse službi njegovog provajdera.

Jer - slanje spam mailova nije marketing već dodatno stvaranje smeća i nereda od kojeg se rijetko može zalomiti stvarna realizacija suradnje.[/quote]

Možda greška u komunikaciji, no ovo je sve teorija.

Naime , u teoriji projadem drvni materijal i pronađem web s stolarijom, i odlučim im ponuditi nešto.
Ne spemanje. U toj teoriji znam o njima sve što mi je potrebno.

A što se tiče ovog za web, svi koji su otvorili firmu meni bliski, dobili su u roku od par dana po tucet mailova za izradom web stranice, što znači da se prati registar novootvorenih firmi, ili neka baza negdje curi, jer je čudno da je u jednom slučaju došao isti mail na dvije firme u razmaku od par minuta. No to je nevažno…Neka nude.

mislim da sam odgovor u biti dobio, da nije ništa nezakonito i da tako stvari u biti i funkcioniraju za sada.
Iznimka masovne poruke koje eto ne služe ničimu nego iritiranju.

A što se tiče baze…
zanimalo me da li postoji neki registar djelatnosti koje naprimjer mene zanimaju, kao što je WWW.HR - Hrvatski homepage - osnovne informacije o Hrvatskoj i katalog hrvatskih web-poslužitelja.
popis svega, djelatnosti, adresa.

[quote=“webmajstor007”]Naime , u teoriji projadem drvni materijal i pronađem web s stolarijom, i odlučim im ponuditi nešto.
Ne spemanje. U toj teoriji znam o njima sve što mi je potrebno.[/quote]

PA u tom slucaju kliknes na njihovu kontakt formu i ponudis im suradnju ili zamolis adresu na koju mozes poslati materijale.

Ovo zadnje sto si napisao imas bas na toj stranici. Dakle - firme s podacima, linkovima na sajtove.
Imas i tvrtke.com, moj kvart i druhge slicne direktorije.

No od njih sigurno neces dobiti excelicu s mail adresama da bi ustedio svoje vrijeme a njima stvorio problem.

[quote=“ow”]PA u tom slucaju kliknes na njihovu kontakt formu i ponudis im suradnju ili zamolis adresu na koju mozes poslati materijale.

Ovo zadnje sto si napisao imas bas na toj stranici. Dakle - firme s podacima, linkovima na sajtove.
Imas i tvrtke.com, moj kvart i druhge slicne direktorije.

No od njih sigurno neces dobiti excelicu s mail adresama da bi ustedio svoje vrijeme a njima stvorio problem.[/quote]

OK, hvala!

A gdje bi se mogla naci excelica sa popisom emailova firmi?

Pozdravljeni,

prodajemo VEOMA NOVU i AKTIVNU BAZU korisnika cca. 600.000 kontakta iz područja balkana. U samu izgradnju baze uloženo je više od 1 milijon evra.

Zainteresirani možete kontaktirati na email: [email protected]

Pozzz

Ova je dobra. Ti je prodaješ sada po akcijskoj cijeni za samo 99,99 eura još samo danas + gratis daješ i tavu za palačinke na poklon.

Ali ni to nije sve ukoliko kupite ovu bazu za samo 99,99 eura dajemo vam mogucnost kupnje na rate.

Smiješno i žalosno.

imam jedan sajt sa upravo tom tematikom… razmišlam o prodaji…
na sajtu je oko 314 tisuća djelatnosti iz HR. Mislim da je i nešto više…

Svi zainteresirani mogu se javiti na PM ili ovdje… kako vam draže.

pozz.