Dionice: Kupovina dionica u vrijeme krize

Jel placate vi porez (U.S. withholding) Amerima kod akcija?
W-8BEN bi trebala rijesiti to, ali nalazim oprecne informacije, da se placa 0% ili 15% (umjesto 30%)

E brate evo pronasao sam temu koju si postavio prije 2godine,kada si htio online zaradu a nisi znao nista.Sada me zanima da li si ista uspio da zaradis i kojim nacinom.Jer sam na istom mjestu kao i ti prije 2g :D.
Planirao sam da kupim neke stvari sa ebaya i da prodajem uz pomoc FB,tj reklamiranjem na fb.

Mi smo na return to normal :smiley:

1 Like

Ja sam se počeo malo igrati s Revolutom i tradingom. Kao prvo, bilo bi dobro da koristite neki site koji vam omogućava da vodite portfolio te da vam izdvaja vijesti za dionice koje imate ili vas zanimaju.

Ja trenutno koristim https://seekingalpha.com/ . Dobar je i https://www.morningstar.com/ . U samom početku sam koristio https://swingtradebot.com ali on ima mala ograničenja na broj dionica koje imate u portfoliju.

Svaki mjesec izdvojim neku svotu i kupim 3 dionice (jer se na plaća provizija na 3 mjesečno) tako da sam došao do 17 različitih dionica. Gledam što bi moglo rasti (na početku krize sam uzeo GILD jer sam tražio neku firmu koja bi mogla napraviti lijek za COVID-19), tehnološke firme (AMD, CLDR, NET), one što u krizi mogu zarađivati (gaming - ZNGA). Uzeo sam i one koji su ispod vrijednosti (nafta, cruiseri), neke koje se bave stvarima koje uvijek trebaš (auto dijelovi) ili one koji rade s tehnologijom budućnosti. Uzeo sam i SPCE iz fore jer želim imati udio u svemirskoj kompaniji. I na tome najviše gubim, uzeo kad je cijena bila 26.19. Poslije sam uzeo još malo po 16.44.

Na uloženu cifru na današnji dan imam zaradu 24.17% (a prije par tjedana bila je i blizu 40%). I da, dobio vam prve dividende od GILD. :slight_smile:

Ne nadam se nekoj velikoj zaradi, ali mic po mic planiram zaraditi više nego što bio dobio bilo gdje drugdje gdje rade s mojim novcima i daju mi sitniš.

Drugi motiv je developerski, možda dobijem neku ideju za neki nišni web site koji bi se bavio dionicama na neki noviji ili jednostavniji način.

1 Like

Pogledao sam seekingalpha i čini mi se super stranicom.
Na kojim stranicama kupuješ dionice?

Piše u prvoj rečenici - aplikacija - Revolut.

sorry. Vidio sam da si napisao ali nisam znao da oni omogućavaju kupnju dionica pa sam mislio da je drugi kontekst

:point_right: :ok_hand: :bosnia_herzegovina:

Da, od exYU država to mogu koristiti samo Slovenija i Hrvatska.

Fini skok jucer je imao NIO odmah sam se sjetio tebe, tko te je poslusao u samo mjesec dana lijepo je mogao zaraditi. Nadam se da si bar ti iskoristila rast. :slight_smile:

1 Like

E, jest, bas je skocio. Kupila sam ja NIO jos prosle godine u ovo doba, bilo je nesto ispod 5 dolara, ali juce bas pricamo, trebalo bi tu uloziti jos neku banku.

Tesla je od jucer sluzbeno najvrijedniji automobilski brend na Zemlji.

Malo pretjerano, da imam dionice sad bi ih prodao.

Nego jeste primjetili kako je BTC i kriptomarket poceo pratiti kretanja na stock marketu.
Oboje osciliraju u isto vrijeme.

Dijelim slicno misljenje… Nadam se da ce se desiti osjetan pad tj bio sam siguran u to. S&P 500 je trenutno skoro na istorijskom vrhuncu sto je nigdje veze s obzirom na koronu. Ako bi opet pao na nekih 2500$ onda bi se isplatilo uzimat i zaboravit na to

Zašto se događa to da se BTC podudara s stock marketom - ljudi koji inače ulažu u dionice ulažu i u kripto valute, onako sa strane, pa nije ni čudno da se trendovi poduduraju. Kad kažem ljudi ne mislim na nas sa sitnom lovom već na one kojima je to posao.

Od tad porastao jos 112%, a bio je i stock split.

Prati neko akcije od glavnih kandidata za vakcine?

Od komentara pa do sad S&P je porastao sa 3150$ na 3400$… a procentualno BTC isti porastao… Gdje nadje 112%? :smiley:

Vidio sam, potpuno ludilo :smiley:
@simeon govori o TSLA stock

1 Like

" Tesla (Nasdaq: TSLA) is the most overvalued stock on the market today. Tesla’s market valuation – relative to what the underlying business has actually accomplished – has gone from absurdity to outright madness. There is nothing fundamental going on at this company that merits this in 2020."

Meni se cini preduvanim, mada sam kompletni laik. Znaci idalje kad je u pitanju sama proizvodnja auta- idalje gube pare iako su na zadnjem izvjestaju bili u plusu (s proizvodnjom zapravo gube pare al namire trgovanjem onim vragovima oko zagadjenja koji prodaju drugim auto firmama)

Prognoze su oprecne. Ali oko Tesle i elektro auta uopste defakto postoji hype, a u cijenu akcije je ukljuceno puno psihologije.

Pratim NIO (jedan od kineskih odgovora na Teslu). Sicna linija rasta. Evo poredjenja za zadnjih 6 mjeseci

U avgustu je akcija skocila dodatno jer su najavili lizing baterija (kupis auto, a bateriju koja je najskuplja iznajmljujes). I najava prosirenja trzista van Kine…

Edit: ne da mi se da ustajem za bolju sliku, taman sam se smjetila na terasi, al cini mi se (laik sam) da je komsija parkirao upravo Teslu ispred. Ce da poleti hehe

1 Like