Dionice: Kupovina dionica u vrijeme krize

Kad biram nove dionice onda odem na https://www.finscreener.com/analysts/target-price-and-potential i gledam što je navedeno da ima veći potencijal i obično odaberem dionice koje imaju nižu cijenu - obično je potencijal za rast veći.

Opisao si gotovo svaku vecu firmu :smiley:

1 Like

Jel se hladi šampanjac? :partying_face: :partying_face: :smiley:

al kako će sve ovo tresnut… samo kad :scream:

Kada je bio onaj prvi rast prije sad već negdje 5 mjeseci, bio sam u plusu oko 1000$ u jednom trenutku, na kraju sam završio sa minusom od 700$… Sada se borim da dodjem na nulu.
Ne znam što je bilo, ali nisam imao Xpeng u aplikaciji sve do ovog petka, kada se pojavio odmah sam ga kupio, umjesto da samo na njemu dignem 300$, sada sam tek 40$ u plusu.

Jel ima još neki software za preporuku osim toga Etfmatica?


Ijaooooo, upravo sad gledam kako stoji pre market za danas (i u plusu je 3,62%), jer poslije onog skoka od juce od 30 i kusur % ovo je vec ludnica, tresnuti mora, samo pitanje kad, i kakva ce biti korekcija. Stavljam stop trail danas, ali velikodusno, da ne izlijece, a oscilacije su pozamasne buduci da je volumen visok i ima dosta spekulacija u medjuvremenu.
Evo ih i NIO i XPEV u Top 10 volume.

A i Palantir…

Onomad kad sam kupovala NIO (prvi dio, nije nesto puno para bilo) bukvalno nisi mogao naci video na YouTube, sad iskacu svako 2 minuta. I uopsteno sve sto ima veze sa EV je totalna histerija na berzi. Prosto mi drago da e NIO juce bio umjeren sa “samo” 10tak % plusa.

PS. A vidi ovo ludilo koje se upravo desava (EV charging), pozelenilo na gore, 20% plus a berza se jos nije otvorila (juce bili 30% u plusu)

Gledam ih vec duze, sve cekam da padnu i da nesto i tu ulozim, ali ovo ide samo na gore. Ludilo.

Ja sam na tradestationu…

1 Like

hehe opop bice sad par dana extreme greeda…

Klasika, zapravo sve osim holdanja je glupost. Čovjek treba uložit pare, i onda se uopće ne logirat po nekoliko godina.

Jebote, čovjek je malo kada sretan s ovim trgovanjem dionicama… kada izgubi je tužan normalno, kada zaradi je sretan, al ne zadugo jer dionica ode još više u plus pa mu je žao što nije čekao, i opet je tužan… kada dionica dosegne nebo, ne prodaš je tada nego kasnije, i to po manje, opet si tužan jer je nisi prodao na vrhuncu. :smiley:

Hah… treba samo HOLD, i to je jedino ispravno.

4 Likeova

ljudi zanemaruju te psiholoske momente… @Kosana me uspjesno trgla iz blejanja ko ovca haha…
prvo mi je sok bio 30% rasta… pa sok kad sam prodo 65% minus…pa sok od 300% rasta… bitno je par stvari zapamtit… cilj teme je lovica tj kes…neki dobiju kick adrenalina i od gubljenja…

Jos jedan kineski proizvodac el. automobila

Kasnis :wink: vidi gore pre 20 dana. Ja ih jucer skinula na par dana dok se ne ohladi malo.

Jest tako, ako si na ETF-u. Na spekulativnim akcijama, moze bit da jes a moze bit i da nije. Ali postoji i opcija da automatski proda ako padne ispod nekog limita koji odredis…

Da vidi stvarno, promaklo mi, ja se zaokupio cruise/avio glupositma.

Sutra krece ABNB mal su uranili cini se…

Da. Hoces stavljati na njih? Ja uskocila opet jucer na XPeng, nesto mlitavo. Pravim pauzu i od NIO malo…Nego imam novu spekulaciju, EHang, aero taxi. Jucer i danas bilo bas obecavajuce. I Jinkosolar. Sve Kinezi.

Jesi ti bijese investirao na Fiverr ili Upwork?

likvidiral sam fiverr za sad a i nio cu cini se…mislim da cu stavit nesto al al dal odma il sacekat to je pitanje…bas cu pogledat kineze…

a i spce je krenuo zivlje, branson mi je favorit…

Jel neko od vas bio srecnik da ubode ista zeleno danas?

bas sluggish dan kak vele… osim ovih kaj su abnb uboli na ipou…preskacem to za sad…
jel ti svaki dan trejdas ili rjedje? pokusavam neki ritam uhvatit hm…brijem imamo jos mjesec do korekcije…

Ja sam pocetkom novembra pocela svaki dan da intenzivno pratim i da po ptrebi reagujem i nesto da dodajem i prodajem, ako vidim da bi se moglo isplatiti. Novembar je bio bombastican, a decembar, kako je krenulo, ce biti njesra da prostis. :frowning:

Malo offtopic ali pardon:

Vidim da je Revolut rijesio kupovinu kripta i dionica super jednostavno i brzo. Citam po netu dosta zablokiranih racuna i slicnih slucajeva.

Jel to na kraju prevelik rizik ili ovi blokirani su prevaranti pa su blokirani sa razlogom?