Kupovina premium domene

Našao sam jednu premium domenu .design , provjerio cijene i našao razliku od stotinjak dolara kod par registranta. Zna li netko gdje bi bilo najpovoljnije obaviti kupnju?

whoisaj domenu i kontaktiraj vlasnika sa ponudom bez ikakvih posrednika

Domena je slobodna, samo je različita cijena na par mjesta…namecheap 324 US, godaddy 340, još jedan 430…
Pa me interesiralo gdje još pogledati…

to je sigurno domena od par slova (3-4) i to ove nove .club .studio .kurac .palac jelde?

Pripazi na renewal. Ako je ta .design domena označena kao “premium” mogao bi ti i renewal biti “premium”.

Razmisli što ti treba i koliko ćeš to koristiti. Ako recimo planiraš desetogodišnji projekat i tvoja “premium” .design domena košta $320 plus toliki renewal svake godine onda će te domena u 10 godina koštati $3200. Možda za $3200 možeš kupiti to istu ime (NeštoDesign) u .com i imaš renewal za samo $10.

1 Like

Hvala na savjetu…jedina razlika je sto bih trebao platiti odmah puno, iako bi kumulativno kroz 10 g bilo više…

Da možda pročitaš od početka, i to sa razumijevanjem, ne bi postavljao takva pitanja… no bez obzira…hvala

kako god premium cijenu placas jednokratno

obnova ti je po standardnoj tarifi te ekstenzije

Nije točno. Obnova može i ne mora biti po premium cijeni, ali najčešće jest.

Imam neke domene čiji renewal plaćam $100+ i čija registracija je koštala $100+, a spadaju pod ove nove ekstenzije i registrar ih je označio kao “premium”.

Ako hoćeš pošalji mi na privat ime .com domene koja bi ti mogla odgovarati pa ću ti javiti da li mogu pomoći da je jeftinije kupiš