Kupovina VPS-a - icebluehost.com

Ja isto oristim digitalocean i najvece phvale su im za nacin placanja, prosirivanja i backupanja. Slozio VPS i to je to… koristim webmin i virtualmin za koji su me popljvali vise puta na njihovom chatu, ali sto cu to ej anjeftinije i najbrze, al sigurno ne i najbolje… Ali radi, pa …

Virtualmin je po meni bolji za koristenje od Cpanela ako cemo iskreno, radi puno bolje, samo sto sucelje nije lagano…

Da budem iskren i meni se cini boljim, a webmin+virtualmin mi je super, sve se lako podesi i jednostavno je. Ali oni su mene prcali da zasto aj to koristim, zasto ne koristim linux commande direkt… Al nisam toliko dobar s commandama. Vise volim sucelja…

2x Intel Xeon
4GB RAMA
150 GB SSD
5000 GB Bandwidth
Linux CentOs 6.4 + cPanel licenca
1 Dedicated IP (max. 20)
UNMANAGED

350 kn/mjesecno
120 kn/mjesecno za managed uslugu
Datacentar Amesterdam, PING ispod 40 ms.
Podrska i racun ukljuceni.

Za ugovor od min. 7 mjeseci, 1. mjesec ide gratis.

VPS-ovi su na XEN virtualizacijskoj tehnologiji, mogucnosti dizanja raznih linux distri kao i windows 2008 r2 ili 2012.
Za vece ili manje pakete i upite … kontakt na PM.

sta nije moglo skuplje?

mislim, u hetzneru i g-portalu dobijes cijeli dedicated server sa boljim performansama od tog vps-a… ista stvar je i sad digitaocean ako cemo pricati o vps-ovima…

Da, zamisli situaciju da imas 200 hosting korisnika. Nesto crkne na hetzneru, gportalu, cloud oceanu … nemas koga zvat, nitko se ne javlja, na tickete se odgovarta u roku par sati, a svaka minuta je bitna. Ili ti recimo kao meni prije 2 god na cloud oceanu zalockaju account bez razloga jer kao ima sumljiv promet. Tko voli nek izvoli … koristite vani, bez realne kontakt osobe, bez neke prave garancije, bez HR racuna itd.

Imas podrsku i to jako dobru na g-portalu, nesto malo slabiju na hetzneru, za DO jos ne znam… Sto se tice racuna, dobijem ga normalno kao i od svake firme, placam porez u Njemckoj kao drzavljanin EU…

Nikad mi nisu lockali niti na sekund u ovih nekoliko godina, tako da… Sigurno necu placati precijenjen host nekoliko puta jer i taj isto mogu lockati…

Čisto informativno, najdulji odgovor koji sam čekao od DigitalOcean support službe je bio 30 minuta. Ne znači da prvi odgovor riješi sve, ali barem je odgovora bilo uvijek.

Ne znam kakav je to marketing nuditi svoje usluge a pritom omalovažavati i pljuvati tuđe. I to još se oglašavaš na ostalim temama gdje se spominje hosting. Otvori si thread i izlaži ponudu u njemu, sigurno će biti više zainteresiranih.

1 Like

toni +1

in4hr daj svoj sajt da ga malo ispljuvam.

Daleko od toga da omalovažavam tuđe usluge, samo govorim kako mi digital ocean nije sjeo, buduci da su mi prilije 1.5-2 god suspendirali testni account nicim izazvanim buduci da su oni ustanovili nekakav cudan promet prema mom serveru, a bio je samo dignut trial cPanel i 1 testna domena bez datoteka. Nakon tog sam trebao slati dopise i sl. da oni meni kazu kakav je to promet, zasto kako i sl. Previse buke i problema za nista, a sto bi tek bilo da sam imao prave korisnike gore … mislim da bi to bio opci kaos. Na supportu (barem tada) su se pravili glupi u smislu ti pitas jedno, oni odgovaraju drugo, valjda su imali neke sprance pa su c/p odgovore kao i ovi studenti sto rade u tcomovoj SZK.

Sada sam opet malo gledao po DigitalOceanu, veliki minus im je sto je 1 vps ogranicen na samo 1 IP, buduci da se s time ne moze sloziti ni vlastite NS-ove a niti podariti korisnima mogucnost SSL-a na domenama, a da ne spominjem da su svi DC-ovi u USA sto je vecini korisnika u EU presporo.

Sto se tice gportala i njihovog hostinga, neznam, no vjerujem da su slicni kao i doticni hetzner s kojim sam imao nemila iskustva sto se tice placanja. Usluga je otkazana 2009, i to sluzbeno mailom i dopisom, a oni su ponovno nakon tog ugovora chargali karticu na iznos 1000 eura, i onda je nastalo natezanje, zvanje u njemačku, mailovi, odvjetnici i sl. buduci da nisu htjeli priznati da je doslo do otkaza ugovora s moje strane, a to je 1/1. Na kraju su platili i odvjetničke troškove i zatezne kamate a bogami vratili i pare, iako je to trajalo sve skupa 7-8 mjeseci.

Nadalje, da i na kraju odgovorim na tvoje pitanje. Vlastiti datacentar nitko od hostera ne posjeduje barem sto se tice HR, vec se tu radi o kolokacijskoj usluzi, dakle najam rack-a/rackova i dr. kom. opreme. Fizicki nisam u stanju otici u amsterdam i muljati po rackovima, no kao i da jesam. Osoblje je vrlo strucno i educirano, kao i u svakom DC, monitoring 24/7 i sve dr. stvari da ne nabrajam. Buduci da imam vise servera zakupljenih imam 24/7 skype, telefonon i mail, te se svaki problem promptno rješava, a i nemože doci do nekakvog “cupanja kablova” i sl, jer tamo ne rade salabajzeri vec educiran IT staff.

Ukoliko ti vec smeta sto se oglasavam, nemoj jednostavno citati, ili zamoli dev. portala da stave opcije ignore ili nesto slicno.

Nadam se da sam odgovorio na pitanja.

Pa daj se malo informiraj, imaju datacentar i u Europi, lokacija u Amsterdamu…

Ne nisu, totalno drugaciji pristup, oni su primarno datacentar za najvece game servere na svijetu, strasno dobra podrska u tom dijelu, daju 1000/1000 svakom korisniku sa rootserverom koji plate setup masine, kod ddosa daju hardwaresku zastitu, itd itd… Uplatu moras izvrsiti unaprijed za svaki mjesec, a novac uvijek mozes povuci ako odustajes.

Isto tako kod hetznera sam potrosio vec dosad preko 15000 kuna na masine i nikad niti jedan problem sa njihove strane nije bio, samo jednom ja nisam imao dovoljno novca na racunu(slucajno, ostao mi novac na tekucem umjesto na ziro racunu…), lijepo su me nazvali i dogovorili smo da ce pokusati naplatiti opet za dva dana, jako profesionalno i korektno s njihove strane, a masine mi nisu suspendirali.

niti u hetzneru ne rade salabajzeri, nikad niti jedan problem sa serverom nije bio, ljudi su strucni i sve odrade kako treba, a da ne govorim da su dobijali ovih godina nagrade za vodjenje i kvalitetu datacentara…

I na kraju, sta meni znaci tu tvoje reklamiranje prodaje vps-a, dedija ili bilo cega, ne vidim nigdje site koji ti reklamiras pa da uopce mogu provjeriti sta i kako prodajes. Isto tako moze bas tvoj datacentar(ne doslovno tvoj) biti smece zbog cega ce mi server biti down veci dio vremena…

1 Like

Moze li jedan od tih VPSova podnijeti 30k posjetioca dnevno, onako rasporedjenih ravnomjerno tokom dana na jedan statican sajt sa cache pluginima? http://icebluehost.com/vps-hosting.php recimo ovaj sa 4gb rama? ili ovaj jaci?

prijatelju, kod ovih ne uzimaj nista… bili su ok par godina, a sada katastrofa, zaobidji ih u sirokom luku.

pa sad mi je kod njih down dedicated, spor support, data centar uopce ne javlja, server mrtav pa mrtav. Selim na knownsrv.

ovi knownsrv su dosta jeftini i realni.

Dal jos neko ima server kod IceBlueHosta? Vidim Patricka optuzuju za svasta nesto, meni se ne javlja, server dole vec drugi dan :confused:

Pomiri se s tim nećeš ni dobiti odgovor i zaboravi sve podatke koje si imao gore. Ako imaš pristup još uvijek obavezno odradi backup i skini ga na računalo.

Zaboravi to i zakupi kod nekog drugog hostera VSP

Vec sam se preselio na VPS kod Knownsrv, chat podrska na hrvatskom, setup za manje od 1h. Jeftinije nego dedicated koji sam imao, a ide brze nekim cudom. Proveo sam 2 dana rebuildajući neke sajtove iz google cache, jer sam imao stare backupe. 2-3 manja sajta će propasti ako ne dobijem svoje podatke jer nemam backup. :frowning:

Moj je server navodno bio u Francuskoj, cak sam i zvao dvojicu likova ali nisam uspio dokuciti koji datacenter i kako doci do podataka. Sve upucuje na Plusserver.com AG Strasbourg.

Nisam puno izgorio ali bilo bi dobro da sacuvam ta 3 manja sajta.