Kupujem BTC, ETH i ostale crypto

Kupujem BTC, ETH i ostale crypto sad u narednom periodu, pa ako neko ima nešto za prodati neka se javi da se dogovorimo.

Neku dojavu imas haha :slight_smile: srecno

1 Like

Ne razumijem ove oglase, a možda nisam u toku.

Odeš na Coinbase ili negdje drugdje, klikneš buy, uplatiš novac i imaš coine. Tko kupuje od drugih putem foruma, pa to je samo dobra volja hoće ti neki neznanac poslati coine nakon što primi pare.

Dodji ti u Srbiju pa kupi preko Coinbase. To ti ne radi ovde.

Rade neki drugi sajtovi na kojima ću morati mokraću da im slikam i da im šaljem, a to mi izgleda svakako ne gine, ali sam mislio ako neko ima nešto da prodaje da se neki coini ubrzaju.

Ipak ovde je postalo mrtvilo, niti ko šta kupuje, a još manje prodaje, samo palamudjenje uglavnom i pametovanje neko.

Što se rizika tiče, slično je skoro kao i za ostale transakcije, kad bi se time vodilo onda niko ne bi trebao ni sajt da kupuje, ni fb stranicu, niti bilo šta online, jer bi bilo u fazonu što bi ti neko poslao proizvod kada mu pošalješ pare. Pa je*bem mu miša, zar se sve svelo na to muljanje i takve stvari. Onda niko ništa ne bi poslovao online jer kad mu daš pare nećeš ga više čuti, a to jednostavno nije tako u većinu slučajeva, pogotovo kada imaš odredjeni portfolio osobe sa kojom razmišljaš o saradnji i procenu ličnosti.

Ali ne znam ni sam šta više očekujem, bilo je ovde par okej transakcija zahvaljujući forumu i upoznao sam par jako dobrih ljudi, došao do finih informacija itd, ali polako i sigurno tu više nema neke akcije, samo neka sporadična diskusija.

5 Likeova

ovdje su samo hodleri

2 Likeova

Možemo dogovoriti,kupim ti ja sa Coinbase uz proviziju od 10%.

Da se ne peglas puno odes u Bec i mozes u prodavnici da kupis do 10.000 eur sa pasosem, preko tog trebas neke papire potpisati o porijeklu novca…
http://www.thehouseofnakamoto.com/en
Tako ti je kad su nase zemlje blokirane na svim mjenjacnicama i jos banke zabranjuju bilo kakve transakcije vezane za bitcoin i kriptovalute, ali ko zna mozda je to i bolje da naivni narod ne bi gubio pare na ove gluposti…

1 Like

Nije baš što tražiš, al imaš https://ecd.rs/ kao jednu od opcija.

Mislim da ima i BTC automata u Beogradu, ako se dobro sećam.

2 Likeova

Spisak automata:
https://ecd.rs/crypto-atms

1 Like

I za te automate je potrebna prethodna registracija i verifikacija, slično kao i za ostale sajtove gde se mogu kupiti crypto…

Da, potrebna je licna karta. Ne vidim sta je tu problem, osim ako planiras da radis nesto sto se kosi sa zakonom :smiley:

1 Like

https://localbitcoins.com/instant-bitcoins/?action=buy&country_code=RS&amount=&currency=RSD&place_country=RS&online_provider=ALL_ONLINE&find-offers=Search

1 Like

problem je što je bitcoin od početka predstavljan kao anoniman i bez naknada :smiley:

zbog raznih uticaja danas da bi nabavio bitcoin legalno moraš potvrditi svoj identitet i platiti fee

od one slobode s početka priče o bitcoinu ostala je samo ljuštura …

dakle isto kao i sa novcem i bankom … ne vidim razliku između banke i bitcoina osim što je banka mnogo sigurnija (nabrajajte bitcoin berze sa kojih je pokraden novac) a i novac ne oscilira ±10% svoje vrijednosti u 24h

1 Like

I Apple je potonuo, pa ne vidim da se o tome pise po naslovnicama i duplericama

da to se desi jednom u 20 godina, bitcoin svaki mjesec šokira … nestabilniji je od bilo koje kompanije ili valute

Opet isto, a pošto čekam da mi se nekaj ispeče nemam ništa pametnije za radit pa ću ponovit nešto već gro puta napisano :slight_smile:

Trenutno je naknada za transakciju ispod 10 centi. Posljednjih dana je znala biti i samo 1 cent. Koliko je naknada kada uplaćuješ nešto preko banke i kada to ide iz jedne banke u drugu? Što ako bi se radilo o transakciji od milijun kuna? :wink: Kolika bi onda bila naknada? Koliko bi trebalo da netko u drugoj banci primi novac da mu se evo baš sada uplati kada je vikend pred nama? Koliko bi trebalo za isto ako se radi još i o banci primatelja na drugom kontinentu? :slight_smile:

Vrlo je jednostavno ostati potpuno anoniman kod korištenja Bitcoina. Ako netko ne zna kako dovoljno je samo malo koristiti Google. Mada anonimnost nije niti presudna, barem ne većini.

Sorry, ali očito jako malo znaš o ovome :slight_smile:

Koliko dugo postoje banke, a koliko postoji Bitcoin?

Kad su prve banke nešto zahebale ili kad su opljačkane, jel misliš da je država namirila pokradene? Dalje, što se sigurnosti Bitcoina tiče, on je siguran i ako se korisnik samo malo informira i pazi na sigurnost nitko mu ne može uzeti Bitcoin.

I Bitcoin je novac, u punom smislu riječi, 100% sigurno, što god da neki koji ne znaju što je zapravo novac tvrdili :slight_smile: Možemo pričati o tome da euro ili dolar ne osciliraju 10% dnevno, ali to je nešto drugo. Mogu i oni pasti ili porasti za toliko u danu, iako se to baš ne događa. Što se Bitcoina tiče, nekima odgovaraju te oscilacije, neki su indiferentni, a oni kojima nikako ne odgovara volatnilnost se mogu vrlo jednostavno potpuno zaštiti od toga koristiti Bitcoin bez rizika. Samo se treba malo informirati.

:slight_smile:

sve si rekao, doviđenja, vrtiš istu priču u 50 postova, ništa novo nisi rekao … meni kao prosječnom građaninu je lakše ulagati u dionice i u valute nego u bitcoin … jer u prvom slučaju imaš makar neke pretpostavke … u slučaju bitcoinu ama baš nemaš pojma šta će se desiti za 7 ili 30 dana

opet te pitam … za svo ovo vrijeme postojanja banaka … koliko je banaka propalo a koliko je propalo bitcoin berzi za ovo kratko vrijeme postojanja bitcoina? evo recimo ja imam u sparkasse bank štedni račun i ako ta banka ovdje propadne a čuvao sam iznos veći od 50.000 km onda meni garantuje centrala sparkasse/erste iz njihove matične zemlje da će mi vratiti te pare … i obično je tako i bilo u slučaju propasti banke, ako ne onda se sudskim putem i ako ništa štediše vrate barem pola iznosa koji su čuvali u banci … u slučaju propasti bitcoin berze (a radi se o ogromnim iznosima u dolarima) NIKO NE DOBIJA NIŠTA, bitcoini samo odlete na nepoznate adrese)

blockchain je nešto revolucionarno i ja to podržavam u svakom smislu, ali je bitcoin dokaz da se sve može staviti pod kontrolu i nadzor kada se upetlja krupni kapital … ovdje jedan član foruma otkriva adrese koje imaju zaista mnogo bitcoina … i nekoliko desetina tih adresa je dovoljno da diktira cijenu bitcoina, a recimo da iza tih nekoliko desetina adresa stoji ukupno 10 ljudi, krupnih kapitalista

usput, da nije naslovnica i duplerica ne bi bilo ni 50% ove vrijednosti bitcoina, zahvalite medijima što su povećali interesovanje za bitcoin a samim tim i cijenu bitcoina … evo vidiš sada se manje priča o bitcoinu pa mu je cijena spala

btw. ne znam da li je neko na ovoj temi napisao da nam se bliži ekonomska kriza, mislim da je bio upravu … ozbiljni ljudi govore da postoje ozbiljne mogućnosti da u 2019oj godini zavlada nova ekonomska kriza

2 Likeova

Ja mislim da je i više od 50 postova :slight_smile:

Jel si siguran? :slight_smile:
Možda tebi to i je jednostavno, ali vjeruj mi da hrpa ljudi nema pojma kako kupiti niti domaće dionice, a da ne pričam u kakvim problemima bi bili da recimo trebaju kupiti dionice neke Njemačke ili Meksičke kompanije koja je samo na domicilnoj burzi.
A što se tiče jednostavnosti općenito, kupiti Bitcoin je neusporedivo lakše nego kupiti čak i domaću dionicu. To su činjenice i čini mi se da nisi upoznat niti sa dionicama niti sa Bitcoinom. Sorry ako griješim, ali takav dojam daješ ovakvom izjavom.

To nema nikakve veze. Kad sam se prvi puta krenuo malo informirat o Bitcoinu sam vidio da se na hrpu mjesta upozorova da se BTC ne drži na burzi nego da ga se povuče na sigurno. Ako nećeš slušat upute onda možeš i vozit kroz crveno na semaforu pa kad dođe do sudara ćeš tražit zabranu automobila u svijetu jer su nesigurni.

Sigurno se slažu štediše Ljubljanske banke :smiley:

A zašto bi držao Bitcoin na burzi osim ako ga baš taj tren koristiš? Možda jedino zato što si (ne ti osobno nego općenito) ušao u Bitcoin kao kumica sa placa bez da uopće nešto znaš o tome.

Daj molim te prestani s tim jer ti je na to već barem 10 puta odgovoreno. Koliko ljudi može diktirati cijenu dionica Applea? Ne misliš valjda da je to veći broj nego onih u Bitcoinu? Ako Cook danas izjavi nešto negativno pad Bitcoina će biti mala maca za pad Applea. Ako SNB (jedan jedini dioničar) počne naglo prodavat svoje dionice Applea cijena će se strmopizdit još gore nego kad Bitcoin krene padat. Isto ti vrijedi i za sve druge blue chipove (valjda znaš što je to) i za sve druge dionice općenito. Isto ti vrijedi i za dolar, i za euro itd. Ako ti nije jasno kako, zamisli da Draghi (jedna osoba, koja je slučajno glavna u ECB-u) poveća mjesečno ubacivanje eura bez pokrića sa sadašnjih oko 65 milijardi mjesečno na 650 milijardi :slight_smile:

I tak…Bitcoin se tek rodio i nije savršen, ali ipak ne stoji hrpa gluposti koja se o njemu piše u negativnom kontekstu.

Sad vidim da je ova tema zapravo oglas. Autor sorry :slight_smile:

Neka moderator prebaci u temu za Bitcoin, iako nije ni važno jer ništa novo nije rečeno :slight_smile:

dakle ti na moje tvrđenje da je bitcoinom lahko manipulisati odgovaraš tvrdnjom da je i dionicama applea lahko manipulisati? pa to znam, to je svima jasno, jedina je razlika što se bitcoin predstavlja kao da je imun na razne uticaje, ja samo tvrdim da nije, ne tvrdim da dionciama applea nije lahko manipulisati … s tim da u slučaju dionica postoje mehanizmi zaštite :smiley:

ljubljanska banka jedna, koliko je bitcoin berzi propalo?

ti zaboravio slučajeve ljetos kada ljudima transakcije nisu prolazile po par dana? bez obzira na fee