Kupujem popis restorana i hotela ili tražim radnika

Pozdrav svima,

nastavno na ovu temu

Ako tko već ima zainteresiran sam za kupnju,

OPCIJA za Frelance posao:
Ako je netko voljan raditi kao frelance radnik, napraviti popis za gradove koje bih mu rekao, napraviti popis mailova tj izvaditi kontakte sa googla, facebooka i sl. Za restorane, hotele i kafiće.

Javite se

Ja sam zainteresiran za napraviti popis, ako netko nema već gotovi.

.šaljem pm …

Pripazi, GDPR uredba zabranjuje prikupljanje podataka (e-mail i sve ostalo) bez izričitog pristanka vlasnika. Također, e-mail koji ćeš kasnije slati nije dopušten i smatra se spamom koji GDPR strogo zabranjuje.
To su samo dvije stvari na koje moraš paziti… a ima ih još hrpu.

Samo napominjem, u najboljoj namjeri. Sretno! :slight_smile:

Već sam promislio o GDPR uredbi, ali ovo ne bi trebalo imati veze.
Emailovi od restorana i hotela su javno dostupan podatak, prikupljeni bi trebali biti sa njihovih web stranica.

Ukoliko postave javno dostupan email, to nije kršenje.

Kršenje je u trenutku kada ga ti postaviš u bilo kakvu svoju bazu podataka ili ga upotrijebiš na bilo koji komercijalni način.
Da ne ulazim sad preduboko u temu… ima toga puno.

Bio sam nedavno na seminaru o GDPR-u. To je jedna vrlo, vrlo kvalitetno uređena uredba koje ćemo se u određenom vremenu svi morati pridržavati.
Ne znam odakle si ni želiš li to, ali Micronis u Splitu drži seminare o GDPRu i rade to izuzetno kvalitetno. Morat ćeš to odraditi kad-tad… pa ja preporučujem što prije :slight_smile:
(Pogotovo ako uzmemo u obzir kako ozbiljnu i kvalitetnu stranicu imaš…)

Tvrtka je security branše, tako da su mnoge stvari prilagođene GDPR-u još prije nego je stupio na snagu.

Javno dustupan podatak b2b ne bi trebao biti nikakvo kršenje. Tamo je da bi se mogao ostvariti kontakt sa njima, a to upravo i želim.

Stoga izgleda jedini način da se prikupe novi podaci sa stranica tvrtki.

Ne bi želio preduboko ulaziti temu… smatram da je kršenje, ali naravno da je moguće da nisam u pravu.

Ma koje krsenje bilo kakvog prava ako podatci stoje na web sajtu tog restorana…pa ti podatci tamo i stoje da bi ih neko video i kontaktirao ih…dal ce to biti neka ponuda.reklama.pitanje predlog ili spam mail ko to moze da regulise…problem sa privatnoscu prave velike nazovimo ih free kompanije cije usluge svi koristimo a oni uzimaju i analiziraju svaki klik misa…e to je krsenje prava svake osobe…al tu mozemo samo da cutimo i trpimo…posto je sve spoj politike i biznisa. A mi kao pojedinci ili sajt nekog restorana smo jednostano NIKO…nule…

U potpunosti sam se slagao s tim što govoriš i vrlo nadrk*n sam došao na 1. sat seminara pun pitanja kojima sam želio izraziti besmislent GDPRa.
Već nakon prvog predavanja sam shvatio što je zapravo GDPR i koliko sam ga pogrešno tumačio (kao i većina nas ovdje na forumu).

GDPR je nešto najbolje što se dogodilo prosječnom internet korisniku u zadnje vrijeme i sve je zapravo vrlo pametno, jednostavno i smisleno posloženo… iako tako ne izgleda.
Firma koja svoje podatke objavljuje online mora imati interni akt u kojem će jasno zapisati zašto je taj podatak postavila na internet, čemu on služi i za što se mora koristiti. To također mora postaviti i u uvjete korištenja web stranice.

Sad… jesu li oni to napravili?
Vrlooo vjerojatno nisu i neće još par godina. Do tog trenutka GDPR krše oni, kao i ti koji si taj podatak uzeo u obradu.
Hoće li se išta zbog toga dogoditi?
99.99% da neće.

Iz tvojih postova proizlazi da niti sada i dalje ne shvaćaš što je GDPR, i koliko ga i dalje potpuno krivo tumačiš

Ne mora niti jedno od navedenoga. I to ne mora iz više razloga, prvo zato što niti jedan dio GDPR-a ne propisuje o tome kako postupati sa vlastitim podacima nego isključivo s tuđim podacima. A drugo zato što GDPR štiti fizičke osobe a ne pravne.

Nema razloga da to rade i time ne krše nikakav GDPR

Ne, GDPR uredba ne zabranjuje prikupljanje podataka pravnih osoba.
Mail adresa tvrtke nije privatan podatak i nema nikakve veze s GDPR-om

Točno, nema nikakve veze. Ali ne zato što je to javno dostupan mail (to je nebitno), nego zato što to nije mail od fizičke osobe.

Dakle možeš slobodno prikupljati mailove od pravnih osoba, firmi, obrta (tj. restorana, hotela i sl.), možeš im slati na mail bilo kakve poruke, pa čak i spam, jer to se ne tiče GDPR-a.

3 Likes

Nastojat ću nadograditi svoje znanje o GDPR (obuka je tek na u začetku). Hvala na ispravkama.

Btw, nakon što sam pročitao nekoliko puta to što si ti napisao… imaš dosta grešaka i netočnih navoda (iz viđenja onog kako sam ja učen).

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja