LakoTuts | Nauči lako, ...., Može Svatko

Pozdrav forumaši,

evo jedan projekt na kojem radim ja i još jedan kolega s posla. Radi se o web zajednici na jeziku razumljivom “nama na balkanu”. Ideja je spojiti ljude iz Hrvatske, Srbije, BiH, Slovenije i sl. koji se bave web tehnologijama.

Ukoliko niste u nekim krugovima ljudi koji se bave već takvim zvanjem, zna biti teško nešto vidjet i na ovom području kao što su konferencije koje nisu toliko razvikane kao što su one vani. Ako se bavite webom vjerojatno ste čuli za ljudi poput Orman Clarka, Jeffrey Way, Brad Frost i sl., a da li znate za neke ljudi iz vaše zemlje koji su “netko i nešto” u webu ?

Ovim projektom željeli bi omogućiti ljudima da međusobno komuniciraju i upoznaju se putem tutorijala, tečjeva, pitanja/odgovora i raznih ostalih vrstama komuniciranja koje su još u izradi.

Trenutno što se nudi na našoj stranici su tečajevi ( skupina povezanih tutorijala ), tutorijali ( pisani ili video ) te pitanja/odgovori ( slično kao stackOverflow ).
Uz tečajeve dolaze i tzv. kvizovi/Ispiti koji ukoliko se prođu donose Vam bedževe sa credly.com.

Autori nisu ograničeni, te svatko može poslati ideju ili tutorijal i postati autorom na našoj stranici i promovirati samog sebe pomažući web zajednici.

Pomažimo jedni drugima i naučimo jedni druge, lako jer može svatko :frowning:

Stranica : www.lakotuts.com

Ideja je za svaku pohvalu. Samo sto se meni osobno realizacija ne sviđa. Homepage izgleda kao da je pravljen za djecu od 3-6 godina.

1 Like

Zahvaljujem na komentaru.

Kritike su uvijek dobrodošle. Prihvaćamo svaki komentar, kritiku te prijedlog :slight_smile:

Kako bi jedan profesor koji mi je predavao rekao : Pomognimo si, pa ćemo si i pomoć :smiley:

1 Like

meni se dizajn svidja, al ideja uopste :slight_smile:

Projekat je zanimljiv.
Što se tiče dizajna, dobar je, sve na svom mestu i svidja mi se, osim što smatram da bi trebalo da ipak izgleda malo ozbiljnije, poslovnije.
Takodje moj bi ti predlog bio da se u nekoj narednoj nadogradnji sajta doda sidebar prilikom pregleda nekog tutorijala, kako bi se lakše moglo prelaziti sa jedne lekcije na drugu, jer ovako se moramo vraćati nazad kako bi pristupili sledećoj lekciji.
U svakom slučaju kreativan i zanimljiv projekat, dobra ideja i nadam se da će vremenom napredovati. :smile:

Ideja kao i dizajn su odlični. Mislim da bi bilo bolje kad text ne bi bio full-width zbog čitljivosti, a i sidebar bi dobro došao.

Vidim da je svima osim meni dizajn odličan. Ok, očito imamo drukčije kriterije. Danas valjda sve mora izgledat na foru Windowsa 8 i smart phoneova, očito je to in…

Meni je dizajn solidan, ja bi ga malo pojednostavio,izbacio bi neke grafičke elemente koji odvlače pozornost sa sadrzaja stranice, a neke ikone bi malo smanjio jer su prevelike i mozda bi dao jos malo praznog prostora oko nekih elemenata na stranici :slight_smile: sve u svemu nije loše.
P.S.
Chrome on Windows imate mali problem sa scroll-om.

@drmrgood Išlo se je na jedan Flat dizajn. I naravno svi imamo drugačije ukuse i poglede na design, tako da je normalno da se nekome sviđa nekome ne. Nema problema, možda u skoroj budućnosti budu opcije za birati pa bude nešto što je više za tvoje oči :slight_smile:

Svima Vama zahvaljujem na komentarima. Uskoro će biti dodan sidebar na stranici Postova.

Dodan je i novi tečaj za izradu Wordpress-a.

Pišite i dalje. Sve kritike ćemo pregledati i ukoliko je mogući i primijeniti :slight_smile:

Ukoliko imate i prijedlog za tutorijale/tečajeve možete uvijek napisati na lakotuts.uservoice.com .

meni se sviđa :smiley:
dizajn ugodan oku, jednostavan.

Ovo je loša kopija envatovog tutsplusa+ :smiley:

Slazem se, u stvari tutorijali i nisu losi, ali stranica je totalno ne zavrsena i prepuna gresaka, totalno se tesko snaci na istoj.

Projekat bi mozda imao potencijala da se malo vise potrudite :smiley:

@ubergosu Pa neke stvari jesu pokupljene od tutsplus.com kao nekakav “guideline”.

@m1l4n Istina, stranica nije u potpunosti završena već se izrađuje u toku, ali odlučio sam predstaviti projekt već sada da dobijem nekakav feedback kako bi znao gdje dalje ići i što raditi kako bi svim korisnicima bilo ugodno boraviti na stranici.
Neke dijelove stranice ja možda ni ne vidim dok neki od vas vidite i to je mi je bio cilj. Da odmah sad u “startu” ispravljam sve što treba popraviti.

Zahvaljujem na kritikama. Projekt nije ni blizu završetka tako da ima mjesta za nove ideje i sređivanje postojećih.

Tijek nekakvog rada na projektu možete vidjeti na: https://trello.com/b/MTcilfFH/lakotuts-public

Odlcna ideja, samo ko god je pokusao da nas spoji zeznuo se :slight_smile: Salim se naravno! Kad je posao u pitanju, tu nema niko jaci od nas zajedno! Ja imam dosta znanja iz tih oblasti, rado bih se prikljucio projektu!

Odlično, drago mi je da to čujem. Uvijek primamo nove snage :smiley:
Javi se molim te na [email protected] ili na [email protected], a možeš i preko privatnih poruka na facebook.com/lakotuts

U poruci mi javi koja znanja točno posjeduješ i o čemu biš najrađe pisao. Kasnije ti otvorim acc ako već se nisi sam registrirao na našoj stranici ( ukoliko jesi, u mailu napiši koji ) pa te postavim za contributora ili sl.

Ako imaš kakve projekte već napravljene tj. neki portfolio volili bi i to vidjeti. Ne zato da ocjenjujemo ili nešto, nego radi interne organizacije da znamo tko bi se na što više mogao fokusirati :slight_smile:

P.S. ili biš možda radio na nekom dijelu u projektu uz pisanje. To ćemo se sve dogovorit putem poruka :wink:

Jedan mali bump ove teme kako bi se svi mogli ažurirati novim dizajnom.

Napravljena je nova tema, iako je to neka rana beta faza, pomalo puštam dio po dio u LIVE.

Nadam se da se sada ovo ne smatra pod nekakav spam, ali nisam želio otvarati novu temu.

Slobodno savjeti i ideje, uvijek dobrodošli. Ako su već kritike, neka budu konstruktivne :smiley:

Zahvaljujem unaprijed.