Laptop se pregrejava - Dell Inspirion 15 5593

Pozdrav ekipo, imam jedan problem sa laptopom, pregrejava se…

Kupio sam prije 6-8 meseci nov laptop u pitanju je DELL INSPIRION 15 5593. Laptop se pregrejava ne znam zbog cega, osim Google Chrome nije nista otvoreno…

Temperatura CPU ide 70+
Temperatura Graphics ide takodje oko 70

Specifikacije laptopa su:
Procesor i7-85650 @ 1.80GHz (8 CPUs) ~ 2.0GHZ
RAM: 8 GB
Graficka: NVIDIA GeForce MX130 4GB

Jos 4 godine imam garanciju …

Imam i ja Dell 5570 i nemrem vjerovat kako ove nove laptope rade s ventilatorom od ispod, a drugi koji tuče u ovo šta drži ekran. Ne kužim da nitko taj laptop ne pogleda prije i skuži da ovo nema smisla, nego ga samo daju u prodaju. Osim što pregrijava, ventilator radi nenormalno. Imam garanciju jos godinu i pol, pa ako krepa cu im ga dat. Radi 0/24, ali svejedno ne bi trebao ventilator se čut ko Boing 747 kada je otvoren samo desktop…

Tražio sam i od njihove podrške nešto, no nemaju rješenje… Platiš laptop 10k kn i dobiješ uz njega besplatnu buku u sobi. Nije loše…

Inače, performanse su tu negdje isto i7 8550u 16gb RAM i neka AMD grafa 4GB…

Ako je tako od pocetka na tim laptopima onda je to greska u konstrukciji. Imao sam slican slucaj sa starim acerom,koji se pregrijavao sve dok mu na kucistu odozdo nisam izbusio rupice. Na kucistu je bilo vidljivo gdje bi te rupice trebale biti medjutim, ko zna zasto, nije ih bilo.
Ako se to sa pregrijavanjem pocelo desavati nedavno onda je zastopan ventilator tj,ispuh i odsis zraka. Rastavit,ocistit,promijenit pastu na procesoru i slozit nazad. Ili nosit u servis.

ako se laptop otvori tj. rastavi onda se gubi garancija…

1 Like

Na kompresor i probaj ispuhati iz njega ako sta ima

Ako si dovoljno pazljiv nitko nece skuzit da si ga rastavljao…

imam isti slučaj, dell je u pitanju, procesor se grije haos, kontam da li je neki hladnjak neko rjesenje da li ce ista pomoci, tj da kupim ove sto imaju nesto pa hoce li sta pomoci?
kod mene je del latitude e6530
i5
8 ram
graficka nvidia 5200 nvs

1 Like

Nisam pronašao rješenje ni kod njihovog suporta, ni po raznim forumima.

Prednost je što je dosta kvalitetan Dell. Zbog toga većinu stvari koristim od njih, od monitora, do laptopa. Nikad nisam imao većih problema, osim u prošlom laptopu kada je otišao hard disk nakon 4 godine. To i ne smatram nekvalitetom, nego mi je laptop nekoliko puta padao, a i frustracija kod igranja Football Managera bi često dovela baš do lupanja na taj dio…

Tako da se držim ove njihove dugogodišnje garancije, laptopi klasično rade 24 h dnevno i jednostavno se navikneš s vremenom na buku :smiley:

Ja prije godinu dana imao nov Dell Inspirion 15 3576 sa i5 8th gen. Plastikaner koji se brzo zagrije.

Ako ikad Dell opet kupovao, to ce biti XPS ili Latitude, ostalo ne dolazi u obzir.