Legalne igrice na sajtu

Kako se mogu potpuno legalno nabaviti igrice i postaviti na vlastiti sajt,
s time da se u njih mogu postaviti reklame radi vlastite zarade a ne da korist izvlači taj od kojega sam igrice preuzela?

Sve igrice su legalne jer njihovi vlasnici žele da ih postaviš na svoj sajt. Po mojoj procjeni 70% igrica nema ugrađene reklame osim logotipa ili linka more games. To svi imaju. Oglase ne možeš ugraditi u igricu (flash file) ali možeš postaviti oko igrice ili u preloader (dok se igrica učitava).

Jedino da napraviš svoju igricu i prijaviš se u mochi media kao partner.

http://www.freegamesforyourwebsite.com/
ovdje imaš besplatnih igrica, s tim da možeš postaviti preloader da se reklama prikazuje dok se igrica ne učita. Većina vlasnika sa igricama zaradu dobivaju od adsense reklama koje su pokraj igrice, a ne unutar…

[quote=“mar”]Kako se mogu potpuno legalno nabaviti igrice i postaviti na vlastiti sajt,
s time da se u njih mogu postaviti reklame radi vlastite zarade a ne da korist izvlači taj od kojega sam igrice preuzela?[/quote]

Pa stvar je u principu jednostavna. Kontaktiraš proizvođača i od njega kupiš licencu za distribuciju, odnosno eksploataciju igara. On bi ti u tvom slučaju morao dati radnu datoteku tih igrica (što nije za očekivat :slight_smile: ) tako da ti možeš uvaliti svoj adv. code. Sve u svemu, skup sport čija isplativost je pod veeelikim znakom upitnika.

Tri različita odgovora.

Hm, meni bi bilo najlogičnije da oni koji su igricu napravili prodaju drugima pravo korištenja a za neku nevjerojatno nisku cijenu što bi im bilo isplativo budući toliko ljudi ima sajtove s igricama. I, naravno, da se to može napraviti preko nekog posrednika gdje onda zainteresirani može zakupiti čitav paket igrica.

Ali to se definitivno izgleda ne prakticira.

Možemo još malo prokomentiranti?

[quote=“mar”]Tri različita odgovora.

Hm, meni bi bilo najlogičnije da oni koji su igricu napravili prodaju drugima pravo korištenja a za neku nevjerojatno nisku cijenu što bi im bilo isplativo budući toliko ljudi ima sajtove s igricama. I, naravno, da se to može napraviti preko nekog posrednika gdje onda zainteresirani može zakupiti čitav paket igrica.

Ali to se definitivno izgleda ne prakticira.

Možemo još malo prokomentiranti?[/quote]

Ti smiješ sve ( neku se ograničene samo na nekoliko domena (npr. miniclip igrice ne rade sve kada se preuzmu)) igrice staviti na svoju stranicu, ali ne smiješ dirati po kodu, a to kako i na koji način će tvorci tih igrica zarađivati je njihova stvar. Tebi preostaje adsense i drugi oblici zarade…

Recimo WP+ MyArcade plugin za 30€ možeš u nekoliko klikova imati stranicu s 39 000 igrica.
Ali većina tih igrica nije baš neke kvalitete… Na tebi je samo da odradiš SEO i dovedeš ljude na svoju stranicu (najteži dio posla)

[quote=“mar”]Tri različita odgovora.

Hm, meni bi bilo najlogičnije da oni koji su igricu napravili prodaju drugima pravo korištenja a za neku nevjerojatno nisku cijenu što bi im bilo isplativo budući toliko ljudi ima sajtove s igricama. I, naravno, da se to može napraviti preko nekog posrednika gdje onda zainteresirani može zakupiti čitav paket igrica.

Ali to se definitivno izgleda ne prakticira.

Možemo još malo prokomentiranti?[/quote]
Da staviš cijenu od 1$ nitko je neće kupiti jer na netu ima milijardu besplatnih igrica. Puno bolji način je da igricu naoružaš sa logotipima, linkovima tipa more games, walkthroughts… i na taj način preko igrice privučeš što više posjeta na svoje stranice. Pogledaj ove veče sajtove sa igricama tipa FOG, miniclip, spil games… Imaju toliko igrica po netu da je velika večina njihovih posjeta preko klikova na logotipe koji su ugrađeni u igrice.
Vlasnici tih igrica masovno mole webmajstore da postave njihove igrice na sajtove i tako se pokušavaju probiti na tržištu.

Ne, u biti su ti sva 3 odgovora ista. Znači, preuzmi postojeće igrice i radi na njima, a zaradu ostvari advertajzingom oko tih igrica.

Pa to je super! Hvala na objašnjenju i pomoći. Sada mi je jasno kako stvar funkcionira. :slight_smile:
Svima rep.!

I da bolja ti je AV script ,nego myarcade plugin :slight_smile: