Licence

Skidao sam sa interneta trial skripte za koje se kupuju licence i njihov kod nije kriptovan. E sad me interesuje na koji način to radi…

Npr. kako da ja napravim skriptu trial verziju i da napravim licence da bi ih kasnije prodavao, uglavnom uopšte kako se radi sa tim licencama, jel treba imati poseban server sa bazom licenci ili kako vec… molim vas da mi objasnite to…
Hvala…

mislim da po pravilniku ne smiješ staviti ilegalan code tj. skripte ili sw koji je ilegalan, ako sam dobro upućen.

Nije po pravilniku nego nesmijes staviti tj. koristiti ilegalne, warez programe, softwere, skripte itd…

trijal da do isteka obicno je to 15 do 30 dana

Pa dobro, znam ta pravila al tema nije o tome… Ja hocu da napravim svoju skriptu koju bih dalje prodavao ali se bojim da mi neko neće ukrasti skriptu i širiti bez mog znanja i zato hoću da uvedem licence…

pozz

ako se ne varam to je jako skupo i puno birokracije

Ukoliko sam razumio tvorca ovog upita mislio je na enkripciju php failova i takvu zastitu.

Ukoliko je tako pogledaj ioncube

[quote=“SaNTaA”]Skidao sam sa interneta trial skripte za koje se kupuju licence i njihov kod nije kriptovan. E sad me interesuje na koji način to radi…

Npr. kako da ja napravim skriptu trial verziju i da napravim licence da bi ih kasnije prodavao, uglavnom uopšte kako se radi sa tim licencama, jel treba imati poseban server sa bazom licenci ili kako vec… molim vas da mi objasnite to…
Hvala…[/quote]

najmanje se kradu ideje i code ako je nešto open source.
ako bojiš da će ti netko uzeti code i iskoristiti za sebe, bude, ali ako nekoj firmi treba koja radi na većem projektu bit češ kontaktiran od te firme i dobit češ ponudu da je ili otkupe ili plate jednokratno.

jer većina što radi komercijalne web stranice, aplikacije, gleda da je sve legalno na serveru, uostalom to vjetojatno stoji i u ugovoru firme koja pruža hosting.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja