Lik ima 25 000 databasa na serveru

Lik ima 25 000 blogova i 25 000 databasa i svaki dan radi nove. I to masovno. Ima masinu s 12 cores i 128Gb rama


Ovako mu izgleda MYSQL, LOL

Naravno server mus e rusi jer je MYSQL totalno krivo podesen.

Ali eto, ako imate nesto slicno dajte posaljite pa da se malo cudimo, ovo je meni dosad najstrasnije sto sam vidio server s 25 000 blogova i MYSQL od 130GB podataka.

Ovo je neverovatno…

Da i sad mu aj moram podesiti malo bolje server + na tom istom serveru ej skripta koja pravi 1000 blogova u sat vremena. I ona mora raditi kak treba.

Nerznam dal ce 12 cores s 128GB rama biti dovoljno za to, bas me zanima.

Mislim da je tu MYSQL server najveci problem.

Ne razumin sta je tocno nevjerojatno ili krivo? Cudan je use case di imas 25k blogova, ali osim toga ovaj report je poprilicno impresivan. U 7 sati rada 0 slow querya, 0 tmp tablica, 0 joinova bez indexa… Ili ima nula posjete, ili super simple teme, ili ima odlicno optimizirane querye. Server mu se mozda rusi radi toga sto mysql pojede RAM al to nije neki zajeban, nerjesiv problem.

Pa da to, postavljeno je odnosno optimizirano da MYSQL pojede sav RAM. Da ovo je cudno, 25 000 webstranica. 25 000 databasa. 25 000 wordpressova.

Zanima me dali toliko imaju ovi recimo na godaddyu ili imaju i vise kada su im serveri ut akvim bananama?

databasa znaci tablica ili?

Databasa je databasa. Tablica kao sto vidis ima 10x vise. Znaci oko 300 000

Kako se zove alat kojim si izvukao ovakav report?

mysqltuner

Cisto da se razjasni - kad se kaze database, mislim se na bazu. U ovom slucaju je to mysql i na serveru moze da bude jedna ili vise baza. Svaka baza moze da ima jednu ili vise tabela. Na ovoj slici se ne vidi koliko baza se nalazi na ovom serveru - vidi se broj tabela koje koriste MyISAM(25k) i InnoDB(250k) tabela. Ovo sve moze biti samo jedna baza a moze i vise njih, ovo prvenstveno zavisi od aplikacije/aplikacija koje koristi bazu. Npr, bas sad gledam kod sebe za wordpress, mysql ima 22 tabele, cubet ima takodje 22 tabele, itd.

mysql> use wordpress;
Reading table information for completion of table and column names
You can turn off this feature to get a quicker startup with -A

Database changed
mysql> show tables;
±---------------------------+
| Tables_in_wordpress |
±---------------------------+
| wp_commentmeta |
| wp_comments |
| wp_games_link |
| wp_games_links_pages |
| wp_imena |
| wp_links |
| wp_myarcadegames |
| wp_myarcadehighscores |
| wp_myarcademedals |
| wp_myarcadescores |
| wp_myarcadeuser |
| wp_options |
| wp_postmeta |
| wp_posts |
| wp_term_relationships |
| wp_term_taxonomy |
| wp_terms |
| wp_unitegallery_categories |
| wp_unitegallery_galleries |
| wp_unitegallery_items |
| wp_usermeta |
| wp_users |
±---------------------------+
22 rows in set (0.01 sec)

I znate koliko je ovo “veliko”?

root@ubuntu:/var/lib/mysql/wordpress# du . -h
276K

Znaci grubo i hipoteticki racunajuci, 25000 tabela ukupno,22 tabele za jedan WP, znaci oko 1130 WP instalacija.
Iskreno da kazem, 130GB nije neka preterano velika baza. Ne kazem da nije velika ali vidjao sam baze i po nekoliko TB velike koje su radile brzo i bez zagusenja. Doduse, na Oraclu. Najveca mysql baza na kojoj sam licno radio je trenutno 397GB velika i radi se samo o jednoj aplikaciji. I radi veoma brzo a server ima “samo” 8GB RAM-a.

Ono sto ja vidim je jedan bas dobro resursno iskoristen DB server.

Jel ova veliak baza na kojoj radis na Apache serveru?

To je znači i 25 000 domena? :wink:
Bilo bi zanimljivo znati krajni rezultat, a to je; jeli lik bogataš (sa velikom zaradom), wannabe bogataš ili looser? :slight_smile:

Pa sad, ne vjerujem da je bogatas, mozda wannabe bogatas, a looser mislim da nije kada radi ovo.

No tih 25 000 domena vecina je besplatnih.

Koliko sam skuzio ovo nije 25000 baza, tako da broj domena vjerojatno nije niti blizu 25k.

jeste na apachu

Kakve veze ima koji server koristis za serviranje stranica i mysql???

1000000% da nije,

Prije da je apache na mysql serveru.

Joj kak se lovite za nebitne stvari. Htio sam ga pitat dali je server na kojem je ta Velika databasa Apache ili nesto drugo. I da nije bitno, cisto pitam dali ce reci da je imao problem s apacheom pa je presao na nesto drugo, ali vidim da kaze da je na Apacheu.

E sad kako vi po tablicama zbrajate koliko je domena na serveru. Ja sam razgovarao s covjekom i kaze da ima cca 25 000 blogova, sad ce obrisat 6 000, ali me sito pitao dali je na ovom serveru moguce gurat 40 000. Ja sam rekao da moze, mozda nisam trebao to reci?

Ipak ima 12 cores i 128GB rama. Pa bi trebalo ili?

100000000000% da nije.