Limiti shared hostinga

do koje granice forsirate shared hostinge? ja imam par shared hostinga na hostgatoru hawkhostu i fatcow. kako znati kad stati i koliku jos posjetu mogu izdrzati. iako vecina tih shared hostinga kazu da je protok i disk space neogranicen moraju biti neka ograničenja. sta je bitno gledati? koliko je procesa pokrenutih? cpu? znam da na hostgatoru neki inodes ne bi trebalo preci 250000 tako nesta. kakva su vasa iskustva. ja na hostgatoru imam 12 sajtova i na howkhostu 5 sajtova (hosting ima ograničen promet i prostor) fatcow 2 shared hostinga 8 sajtova. svi sajtovi rade ko sat samo ne znam da li i dalje da dodajem na iste hostinge sajtove ili novi trebam kupovat…

iko? mora valjda neko imati vise iskustva sa shared hostingom.

Zavisi od hosting kompanije.
Ja nemam pozitivno iskustvo ni sa JustHost-om, niti sa HostGator-om i sličnima. Svi ćete “ubiti” nakon što pređeš N fajlova na HDD-u (okvirno, preko 25k) i onda će ti ponuditi neko njihovo VPS/Dedicated rešenje.

Šta ti treba? Hetzner ima odlične VPS mašine već od 7e/mesečno…

znači da ne idem preko 25k.

Sta tačno dobijem sa vps hostingom u odnosu na shared hosting?

Samo neke od pogodnosti su:

• SSH pristup serveru
  • Znatno veće resurse (zavisno od budzeta naravno)
  • Neuporedivo veća brzina konekcije, kako dolazne tako i odlazne (ja sam uspevao izvući 30MB/s na Hetzner-u)

By the way, malopre pogledah, Hetzner ima i “obične”, CPanel pakete: http://www.hetzner.de/en/hosting/produktmatrix/webhosting-produktmatrix

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Profit Monkey