Linkovanje

Pročitaj ovo: PHP Tutorial - Include File
Tu je kratko i jasno opisano što je i čemu služi php include.

Puno hvala za pomoc.

Pa vidi ovako koleg renato 100… Znam Html, (css polovicno), bejzik, naravno da odlicno baratam sa osnovnim programima ali za include nisam znao i zato sam trazio pomoc od vas kolega i zahvalan sam vam zbog pomoci. Nisam dosao ovde da se zezam nego trazim resenje problema. PHP nisam ucio (za sada) ali ucicu i to. Kada sam rekao 30000 stranica sajta… pa to je samo pocetak. Verovatno ce ih biti preko 50000. Radi se o sajtu koji ce imati tekstove muzike. 25 godina sakupljam tekstove i imam ih za sada blizu 50000. To su tekstovi iz svih 6 republika ex YU. Napisao sam sajt u HTMl-u ali sa frejmovima. Naravno da sam uvideo da mi to neodgovara zbog indeksiranja stranica. Naime nebih smeo stavljati meta tagove za bolje indeksiranje na pretrazivacu zato sto bi to posetioca odvelo na stranicu sa tekstovima a meni sajta je na drugom frejmu. Na trecem frejmu su baneri pa ni njih posetioci nebih videli. Ceo sajt bi videli samo oni posetioci koji dodju direktno na sajt, mislim na index stranicu. E zbog toga otpada resenje sajta sa tri frejma. Jedan frejm baneri, drugi meni i treci glavna stranica sa tekstovima muzike. Naravno da sam svestan ozbiljnosti i obimnosti posla pa sam napisao program u exelu u koji samo zalepim tekst i odmah imam izlaz cele internet stranice naravno sa meta tagovima i sve ostalo. Toliko o mom projektu. Zahvaljujem se svima na pomoci. Naravno da cu i ja nekom pomoci ako mu je moje skromno znanje potrebno.

Super, tebi definitivno treba CMS, a ne nekakva include funkcija.

Pa zato sam i pitao. Da je čovjek ovako napisao, ljudi nebi trošili vrijeme na objašnjavanje php include funkcije. Dakle, još jedna preporuka i od mene. Neki CMS.

Hvala.

wow. Puno, puno hvala za link gambo. Upravo sada sam isprobao ono sa linka sto si mi dao i radi. Poslao sam na internet za probu. Hvala, hvala, hvala.

Radim probe i proracune. Naravno da sam odmah shvatio da mogu napraviti i ustede na hostu. Evo primera:

0-9
A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
Q
R
S
T
U
V
W
X
Y
Z

ovo snimim kao jedan blok. Naravno dam mu ime i posle u svakoj stranici pozovem ovaj blok sa <?php include("blokslova.php"); ?>
i to donosi ustedu koja izgleda ovako:(4 kilobajta x 50000 stranica) podeljeno na 1024 =195 megabajta. Naravno da ce biti i veca usteda jer cu i sadrzaj zadnjih delova stranica(koji se nikad nemenja) staviti u jedan blok pa i njih sa include napakovati da se formira kompletna stranica na netu.

Joj, joj, joj, joj majstore. Ajde se okani tog includanja i kreiranja tih silnih html fileova i pokreni neki jednostavni cms. Ma može i Wordpress. Prouči malo što je to CMS, što je to Wordpress, kako to funkcionira i skuži zašto ti je to jedno 599000 puta jednostavnije od onog što ti sad trenutno radiš. Nemam pojma zašto su ljudi ponekad tako tvrdoglavi, a k tome onda još idu i postavljati pitanja na forume i onda kada dobiju odgovore, koji su definitivno bolji nego ono što ti sad radiš, svejedno se drže svoga. Pa onda to pitanje ne treba niti postaviti.

Hvala na konstruktivnoj kritici. Naravno da nisam tvrdoglav nego napredujem u ucenju. Interesuje me onako okvirno da li bi sa cms-om mogao da izbegnem rad tako velikog broja stranica ili bi mi on samo olaksao posao? Dakle molio bih objasnjenje tipa : U CMS ubasis jednu stranicu, sve naprimer tekstove i onda on na primer to sve uradi sam. Sa takvim objasnjenjem bih u startu shvatio sta je bolje. Hvala.

Dajte čovjeku TO-DO listu.

  1. Posjeti WordPress › Blog Tool, Publishing Platform, and CMS i preuzimi datoteke.
  2. Pročitaj kako instalirati WP Installing WordPress « WordPress Codex
  3. Upoznaj se sa sustavom.

Sljedeći koraci su ti da naučiš kako se rade kategorije, dodaju moduli,dodatci i sl.
Pronađi neku temu koja ti se sviđa, potraži na netu kako se instalira i zatim kreni s dodavanjem tekstova.

E sad si otvorio Pandorinu kutiju :smije:

Hvala na objasnjenju. Potrudicu se da to proucim.

Kada napraviš prva dva koraka, javi se ovdje po sljedeće zadatke.
Ali!

Dali znaš što je to SEO?
Na koji način planiraš iskoristiti svoju stranicu?

Nauči PHP i rad s bazama ili nauči rad s nekim CMS-om, imaš hrpu linkova iznad.
Puno manje vremena će ti trebati da nešto od tog dvoje naučiš, nego da izradiš web stranicu ovako kako si sad krenuo.

Pa samo pokusavam da u startu vidim sta je bolje. Naravno da mi bas neodgovara ono… nauci sve te jezike pa za koju godinu kreni da pravis sajt ali mnogo lakse. Mene interesuje nesto lakse i brze.

[quote=“mestro67”]Dajte čovjeku TO-DO listu.

  1. Posjeti WordPress › Blog Tool, Publishing Platform, and CMS i preuzimi datoteke.
  2. Pročitaj kako instalirati WP Installing WordPress « WordPress Codex
  3. Upoznaj se sa sustavom.

Sljedeći koraci su ti da naučiš kako se rade kategorije, dodaju moduli,dodatci i sl.
Pronađi neku temu koja ti se sviđa, potraži na netu kako se instalira i zatim kreni s dodavanjem tekstova.[/quote]

Ma boga ti, jel još da mu ponudimo i da mu izradimo to umjesto njega i da mu sve to strpamo u bazu umjesto njega.
http://www.webmajstori.net/forum/39759-linkovanje#post284708
rečeno je da udari po CMSu,
http://www.webmajstori.net/forum/39759-linkovanje#post284710
rekao što je to CMS i koa će mu pomoći, te mu dao link na najopširniji popis raznih open source sustava koji postoji te mu rekao da prouči što je to CMS i da pogleda koji će mu najbolje odgovarati. MIslim da je to sasvim dovoljno.

Misliš???

Dali imaš hosting?

[quote=“CreatifCode”]Ma boga ti, jel još da mu ponudimo i da mu izradimo to umjesto njega i da mu sve to strpamo u bazu umjesto njega.
http://www.webmajstori.net/forum/39759-linkovanje#post284708
rečeno je da udari po CMSu,
http://www.webmajstori.net/forum/39759-linkovanje#post284710
rekao što je to CMS i koa će mu pomoći, te mu dao link na najopširniji popis raznih open source sustava koji postoji te mu rekao da prouči što je to CMS i da pogleda koji će mu najbolje odgovarati. MIslim da je to sasvim dovoljno.[/quote]

Gle, po viđenom je član potpuni laik za bilo što na internetu.
Vidim neki su mu rekli da uči PHP, rad s bazama i sl. - po meni glupost.
Dao sam mu zadatke, jeftinije a bolje i lakše ne može proći.
Zar je problem skinuti WP, pročitati dokmentaciju za instalaciju i sl. i već ima 70% posla, ostaje mu samo odabir teme, i ubacivanje tekstova.

Iako bojim se da će uzalud potrošiti sata i sate…