Linux Command Line na Windows 10

Kul :smile:

I nakon ovoga se samo jos postavlja pitanje zasto uopste koristi Windows a ne odma’ neki Linux. Imati Linux komande na necemu sto placas? Ne shvatam. Sto bi rekli "c:\format c: ;install Linux " :slight_smile:

Doduse, bilo je ovo i prije. Cygwin! :slight_smile:

Photoshop je ono sto meni nedostaje na Linuxu :smile:

Meni igrice. Zato imam Win7 na kome je instaliram VirtualBox sa Ubuntu Serverom i Win XP za starije igrice. Sta bi kad volim StarCraft :slight_smile: A na tom Win7 ima Cygwin. Inace radim kao Linux admin i tako sam jednom pokusao uraditi neku manipulaciju teksta pomocu pomocu vbs. Dva dana sam proveo, uceci vbs i sta je sta i onda digao ruke, instalirao Cygwin i zavrsio posao za 15 minuta.

A meni razni programi koji jednostavno ne rade u linuxu. Da rade nebi ovo microsoftovo sranje niakda instalirao.

Imas jos jednu opciju, Mac :smile:

Nema se para za MAC. Mac mi dodje kao luxuz a ja netjeram nikakav luxuz

Hackintosh.

Ja instalirao El Capitan, al imam outdated graficku, tako da sam ga morao obrisati.Cim kupim bolju graficku, pokusati cu opet.

Meni je ovo vrh.
Imam osx za rad, ali to je takvo slabasno ■■■■■ da moran pazit sta drzim upaljeno dok radim (cca 2g star macbook air). Moc pribacit posao na windows masinu dok san doma bi mi ustedilo i vremena i zivaca (i ne, cygwin nije dovoljan). Linux je za servere; desktop linux je teski mazohizam.
I da, naravno, triba tu i tamo upalit kakvu igru kao stress relief.