Linux Debian VPS migracija

Pozdrav,

nikada nisam radio migraciju VPS servera, no konfigurirao sam ih dosta. :slight_smile:

Uglavnom, morao bih uskoro preseliti s jednog VPS-a na drugi. Trenutni je tijekom niza godina “žestoko tweakan” i podešen za optimalan rad.
Sada bih sve to morao preseliti na novi gdje je instaliran samo Linux, nema ni Apache servera, MySQL-a, maila, SSHa, ničeg. Stoga me zanima je li mogu samo ubaciti kompletan root (konfiguraciju, i datoteke) u tar gz i s wget preko telneta povući na novi VPS, ekstrahirati te nakon toga importirati SQL baze. Je li bi to funkcioniralo?

Ili prvo moram instalirati svu podršku, pa onda datoteke weba, conf datoteke, itd.

Pitaj Slobodana na linux.hr On je maher za Debian servere.

Hvala Ti na informaciji.

Javi kako si to rijesio , zanima me ista stvar.

Prvo instalacija servisa Apache servera, MySQL…, pa podesavanje pa tek onda prebacivanje webova, aplikacija …

Nije moguce samo napravit image i kopirat kao npr windowse?

ako je isti hardware / host software onda da, ince je to moguce no moras pricati sa novim providerom dali oni to hoce i mogu

Zapravo mi nisi ništa odgovorio. :slight_smile:

Dragi Vlatko,

apsolutno sam ti sve odgovorio i objasnio u kratko kako sve i kojim redosljedom preseliti no ocito me nisi razumio kako treba.

ovo gore kako sam napisao je jedini ispravan nacin a da sebi nenapravis probleme kojih nemas a mogao bih ih imati ako ides kemijati na bilo koji drugi nacin

Da nebi sada alen ispao ovakav ili onakav napisi koji je distro te cms u pitanju pa cu ti korak po korak objasniti

Ok debian je u pitanju:

1: aptitude install mysql-server mysql-client
New password for the MySQL “root” user: <-- yourrootsqlpassword
Repeat password for the MySQL “root” user: <-- yourrootsqlpassword
2:aptitude install apache2
3:aptitude install php5 libapache2-mod-php5
4:/etc/init.d/apache2 restart

5:aptitude install php5-mysql php5-curl php5-gd php5-idn php-pear php5-imagick php5-imap php5-mcrypt php5-memcache php5-mhash php5-ming php5-ps php5-pspell php5-recode php5-snmp php5-sqlite php5-tidy php5-xmlrpc php5-xsl php5-json

6:staviti php.info u www folder i usporediti sa starim serverom ako neki od modula fale instalirati sa apt-get install modul ili aptitude install modul

7:aptitude install phpmyadmin

8:napraviti backup na starom serveru kompletnog www foldera i pomocu sftp ili ftp-a preseliti na isto mjesto na novom serveru

9: putem phpmyadmina na starom serveru napraviti dump svih baza i preseliti ih na novi server preko phpmyadmina a ako su baze velike koristit mysqldump iz shela

eto ga to je to i u 2 sata polaganog rada si gotov sa sleidbom pa onda jos 2 sata malo twikanja i to je to

ako znas gdje su .conf fajlovi od apache-a, mysql-a, php.ini mozes ih kopirati bez problema sa jedan na drugi server no pripaziti da verzije budu iste kao i na promjenu ip adrese

lp
Alen

Dragi Alene, puno Ti hvala na iscrpnom i detaljnom objašnjenju.

Alene, sto je sa DNS managerom njega nisi spomenuo?

Molim i drugi puta

Predpostavljam da cete svi koristiti BIND no moje misljenje je da ima puno boljih MySql baziranih DNS servera npr. myDns ili Powerdns.

BIND je nonsql bazirani dns server i sve je spremljeno u 2 fajla a jednostavna dns zona izgeda ovako nekako:

#############################################
// replace example.com with your domain name. do not forget the . after the domain name!
// Also, replace ns1 with the name of your DNS server
example.com. IN SOA ns1.example.com. admin.example.com. (
// Do not modify the following lines!
2006081401
28800
3600
604800
38400
)

// Replace the following line as necessary:
// ns1 = DNS Server name
// mta = mail server name
// example.com = domain name
example.com. IN NS ns1.example.com.
example.com. IN MX 10 mta.example.com.

// Replace the IP address with the right IP addresses.
www IN A 192.168.0.2
mta IN A 192.168.0.3
ns1 IN A 192.168.0.1
##########################################

prije svega naravno # apt-get install bind9

web bazirane bind interfejse nepreporucam jer su puni rupa i nesigurni su