Ljudi potrebna mi je pomoć u izboru hostinga za socijalnu mrežu

Ljudi potrebna mi je pomoć oko izbora hostinga. Svjestan sam da je pitanje za preporuku hostinga postavljeno do sada milion puta i da će mnogi reći “[color=“Red”]potraži na forumu, o tome smo već pričali”[/color]. Ja sam temeljito pregledao ovu kategoriju foruma i tek sad zaista ne mogu izabrati hosting. Ogroman broj toga se preporučuje u svim temama, svako preporučuje nešto svoje i tvrdi da je njegovo bolje od onoga drugog, tako da je stvarno teško jednom početniku izabrati kome vjerovati.

Već sam se bio upustio u avanturu sa HostMonsterom i nakon 7 dana sam ugasio račun i zatražio da mi vrate moj novac, jer mi je sajt koji sam počeo raditi, svaku noć nekoliko sati bio nedostupan. Obećavali su mi da će srediti problem, ali ništa, tak da sam odustao od njih.

Na HostMonster me privuklo ono što nude i obećaju za nisku cijenu (neograničen prostor i protok, besplatna domena itd…), dok neke naše domaće i vodeće firme za slične pare nude vrlo malo prostora i protoka, tako da se nije teško nasukati.

Evo nekoliko smjernica za preporuku odgovarajući hostinga:

Namjeravam pokrenuti jedan sajt koji bi možda mogao imati potencijala i biti uspješan. Radi se o društvenoj mreži za jednu određenu skupinu ljudi, koja će jedva dočekati svoju socijalnu mrežu, prilogeđunu baš njima. Posjetitelji će imati većinu onoga što imaju na fejsu i plus ono što zaista vole i u čemu uživaju, a nikada to neće dobiti na facebooku.

Pošto se radi o društvenoj mreži, ljudi će uploadati puno fotografija i video materijala, tako da će mi vjerovatno biti potrebno mnogo prostora i protoka na hostingu.

Hostnig poslužitelj obavezno mora biti poznat kao dokazano kvalitetan i pouzdan, naravno sa telefonskom podrškom od 0 do 24 i sa svim onim što treba imati dobar hosting.

Sajt ne smije zaštekati ni u jednom momentu.

Radi lakšeg sporazumijevanja i komunikacije bi bilo poželjno da to bude neka domaća kompanija, ali nije nužno.

Platforma za sve to će biti Joomla i JomSocial komponenta, sa phpBB forumom.

Naravno hosting ne mora biti najeftiniji, ali nemam para ni za bacanje, znači, da cijena bude realna za ono što dobijam.

Et ljudi to bi bile neke smjernice, nadam se da vas ne umaram ovim dugim tekstovima.
Unaprijed zahvaljujem :potboy:

Zašto odmah trošiti pare na to? Za početak će ti biti dovoljan neki osrednji paket kod domaćih pružatelja hosting usluga (preporuka: InfoNET), a kako zahtjevi stranice/aplikacije budu rasli, tako ćeš i tražiti prikladniji i/ili povoljniji hosting, ili zakupiti vlastiti server.

Hvala TomislavS, slažem se s tobom da za početak ne treba trošiti velike novce i da to može biti neki osrednji paket, pa poslije, naravno ako bude bilo potrebno, prošrivati na veće pakete. Ali, uglavnom sajt ne smije štekati ni za početak.

Informisat ću se o InfoNET-u :doki:

Jedan od razloga zašto nisi ništa našao na forumu su teme naslovljene s “pomoć” i “trebam pomoć” poput ove tvoje.

Hvala tsereg što si mi promijeno naziv teme, možda prije dobijem odgovor. U potupnosti se slažem s tobom.

Zanimljivo ja sam bas pokrenuo na padrino.me mrezu stim da sam kupio anahita premium i za sad sam zadovoljan kako radi, pa eto preporuka umesto jomsocial.

Ja bi ti preoprucio
https://clients.icebluehost.com/aff.php?aff=014

Imaju servere u europi prosao sam od shared do sad kad sam na dedicated , nikakvih problema a i podrska im je dolicna 24 sata dnevno.

Ja bih ti preporučio studio4web hrvatski hosting. Samo najbolja iskustva s njima od susretljivosti pa do cijena.

Ne vjeruj sljepo preporukama, pogotov kad netko poviše preporuči post sa pingom preko 200 ms i 17 skokova, to ima više šanse da bude nedostupan, a odaziv pouzdano sporiji. Preporučam server u EU
Dosta preporuka sam našao i po stranim forumima pa kliknem na link star godinu ili par, a ono parkirana stranica, tj. hosting više ne postoji.

Od domaćih bi ti preporučio VPS od prohosting.hr, od stranih ovaj u mom potpisu gdje ti je kasnije puno jeftinije preći na fully managed dedicated bude li potrebno.

Ne postoji takav hosting!

A što je s oblačnim rješenjima, poput Microsoftovog Azurea? Jeli to prikladno za ovakve namjene?

http://www.microsoft.com/windowsazure/scenarios/website-development/

Hvala vam ljudi, cijenim vašu želju da pomognete. Preispitat ću sve opcije koje su mi predložene.

adriahost.rs nije bas povoljan ali ima dobre masine, nece ti zastekati ni milisekundu… Podrska im je vrlo profesionalna, imaju brojeve telefona na koje ih mozes dobiti… Tako da… :slight_smile:

[quote=“tsereg”]A što je s oblačnim rješenjima, poput Microsoftovog Azurea? Jeli to prikladno za ovakve namjene?

http://www.microsoft.com/windowsazure/scenarios/website-development/

[/quote]

Zaista zvuči dobro i jako inovativno ono što obećaju iz Microsofta. U oblaku, koristite i plaćate onoliko resursa koliko trebate: ukoliko vaša web stranica preko noći postane jako popularna i počne zaprimati stotine hiljada posjeta dnevno, možete svojem oblaku jednostavno pridružiti više resursa. Ali ne znam dali je Azure službeno došao na naše područje. Nikada nisam pročitao nečija osobna iskustva o svemu tome.

Imaš slično i od Amazona. Ali trebaš vidjeti što točno zapravo dobiješ.

Oblake nudi masu hostinga, i onaj koji sam preporučio gore :wink:
Ima i jedna ZG firma, ali koliko znam za sad nude samo computing (operacijski sustav) preko oblaka… Što se microsofta tiče, nisam siguran da su windowsi najbolje rješenje za php programe…

Moja preporuka infoIT ili Webmedia sada sa avalonom serveri,hr,eu,usa pa kome odgovara cijena i kavaliteta na nivou svjetskih kompanija…

Sto se tice hosta preporucujem ti avalon.hr ja sam iz crne gore ali moje neko misljenje ovako po svemu sto sam mogao da procitam i ocenim, mislim da oni mogu da zadovolje sve potrebe. Jer imam misljenje da su vrlo profesionalni.

Preporuka u potpisu. :slight_smile:

Kao što sam i mislio, svi predlažu različite poslužitelje. Naravno, vjerovatno imate dobra iskustva sa njima ili neke druge lične interese, ali nije ni važno. Volio bi da su se bar dva člana složila oko jednog hostinga da je najbolja solucija za moj slučaj, mnogo bi mi bilo lakše donijeti odluku, a ovako teško.

Ja sam odlučio da testiram jedan koji niko ovdje nije spomenuo, znači nije definitivno da ću ostat na tome hostingu, samo ću da ih testiram nekoliko dana, a naravno preispitat ću i ovo što vi predlažete. Radi se opet o stranoj renomiranoj kompaniji. Opet su gige, obećanja i šarenilo bili presudni u mojoj odluci, jednostavno su mi nekako privlačniji ovi strani, pa vidjet ćemo. Uzeo sam “Delukse” paket na GoDaddy-u, pošto sam kod njih zakupio i domene i ne vjerujem da bi se jedna takva ustanova zezala sa poslom i ugledom.

Ali bi volio da mi neko objasni pošto mi nije jasno, kako ove neke vodeće svjetske kompanije nude toliko više nego domaće, dali je to samo varka ili nešto drugo. Kad tolko nude zašto uopšte ovjde kod nas uzimati nekih 200-1000 megabajta, kad po istoj cijeni ima neograničeno, znači ne znam u čemu je štos.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja