Localhost Server rješenja

Prije mnogo vremena imao sa istaliran xampp no nakon nekog update skoro mi nijedna skripta nije radila localno kada bi te iste scripte prebacio na net one bi radile pojedine.

Tako da sam istalirao vertrigo koji ne oduševio jednostavnošću no ostao je problem sada mi skoro svaka scripta radi na vertrigu nema veze u čemu je pisana php3 php4 php5 a kada prebacim na net neke skripte ne rade sto je normalno.

Dali je do mene ili do web hostinga

I šta vi koristire koje servere

Moji u frimi koriste ovo
http://www.devside.net/server/downloads

a podesi server lokalno kako je i na webhostu. Nećeš ga samo instalirati i da sve radi.
A na web hostu su uvijek mogući problemi zbog dodatnog software koji imaju oni instaliranog ili ga uopće nemaju.
A koristim WAMP i radi OK, čak sam i formatirao disk C, wamp mi je na D i uz par sitnica je opet normalno radio.

znači da instaliram onaj koji mi je na web zanimljivo
ali zar nebi trebalo to svagdi biti isto

ono što je na webu nema veze s onim što je lokalno.
To je na tebi da si podesiš da bude barem slično okruženje jer da bude isto to je nemoguče niti potrebno (recimo neke dodatni sigurnosni programi).

No ako nešto ne radi a većina toga je isto konfigurirarno onda je problem kod hosta.
I kad neka skripta ne radi onda pokušaj saznati zašto jer u većini slučajeva samo treba omogučiti neke php ekstenzije na lokalnom serveru.
Imaš php info funkciju i usporedi svoje sa onim što je na serveru.

Složio virtualnu mašinu na kojoj sam podigao CentOS i free control panel (

), naravno da ta virtualna mašina služi i kao DNS, pa tako bez problema pristupam svakoj domeni koja ima ekstenziju .lan, a da ne moram prčkati po host fileovima. Sad razmišljam kako ću sve to prebacit na fizički server jer mi jedan komp doma stoji uzalud.

[quote=“gorrc”]a podesi server lokalno kako je i na webhostu. Nećeš ga samo instalirati i da sve radi.
A na web hostu su uvijek mogući problemi zbog dodatnog software koji imaju oni instaliranog ili ga uopće nemaju.
A koristim WAMP i radi OK, čak sam i formatirao disk C, wamp mi je na D i uz par sitnica je opet normalno radio.[/quote]

također koristim wamp server i fenomenalno je jednostavan i za podešenja i u samoj instalaciji,
bez daljnjeg, podesiš svoj server ko na hostingu

malo sam se raspitao po hosting firmam šta se korisiti većina mi je rekla xampp,

Po hosting firmama se koristi xamp??? Misli WTF? :zbunj:

Pa mislim, why not?
Mos ic se zaj* s winblowsima i slagat si apaše majeskjuele i sve to posebno, pa podešavat la la, a Xampp ili Wamp (ako jos postoji) su “Next,next” softver.
I voila -> na programiranju si :slight_smile:

Ionako dobar dio, ispada, web programera je u dozivljavanju prve polovice LAMPa ko englezi u francuskoj.

Za kulere, tu je apt-get :smiley:

[quote=“Nosf”]Pa mislim, why not?
Mos ic se zaj* s winblowsima i slagat si apaše majeskjuele i sve to posebno, pa podešavat la la, a Xampp ili Wamp (ako jos postoji) su “Next,next” softver.
I voila -> na programiranju si :slight_smile:

Ionako dobar dio, ispada, web programera je u dozivljavanju prve polovice LAMPa ko englezi u francuskoj.

Za kulere, tu je apt-get :D[/quote]

Nisi skužio da je čovjek napisao [SIZE=“3”]hosting[/size] firme. Šta hostaju stranice na xamp konfiguraciji. :zbunj:

BTW. nije apt-get nego yum install. :slight_smile:

kao CPanel

Hvala

[quote=“CreatifCode”]Nisi skužio da je čovjek napisao [SIZE=“3”]hosting[/size] firme. Šta hostaju stranice na xamp konfiguraciji. :zbunj:

[quote=“CreatifCode”]Nisi skužio da je čovjek napisao [SIZE=“3”]hosting[/size] firme. Šta hostaju stranice na xamp konfiguraciji. :zbunj:
[/quote]

hvala

Briem da ne valjda (ili se nadam) al ono kad danas moja necakinja od 9 godina moze bit hoster ako joj tata da karticu da si kupi reseler, vjerojatno im je to i doseg.

I yum je kul, jes jes :wink:

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja