LogIT se preselio iz Varaždina u Rijeku

Rijeka je dobar grad za život, samo trebaš imati i malo sreće da se krećeš među ljudima koji su već u nekom većem poslu. Što smeta kojoj mračnoj i smrdljivoj uličici ima ih u svakome gradu ( na žalost).

To sa smradom (rafinerija INE), Mrtvi kanal) se slažem, ali ne bi rekao da je negativno obojen kako ti kažeš jer Rijeka iako je malo potonula zadnjih par godina ima potencijala i pokušava se izvući nešto iz toga (valjda treba još vremena) p.s. nećemo uvlačiti politiku.

@Sljaker složio bi se s tobom da je u nekim državama i gradovima bolje nego u Rijeci, ma što bolje nego u Rijeci, bolje nego u cijeloj našoj državi, ali nažalost tu živimo i trebamo prihvatiti realnost kakva je te pokušati stvoriti što vedriju sliku o gradovima općenito u lijepoj našoj :slight_smile:

Živio sam i ja vani, da razlika je nebo i zemlja, ali kad te vuče da se vratiš u svoj rodni kraj nema toga što će te odvući kad ti srce nešto govori.

Ima, može se samo se treba više potruditi i rezultati će doći
p.s. Nećemo uvlačiti politiku u ovu temu :slight_smile:

[quote=“VIC”]Rijeka je dobar grad za život, samo trebaš imati i malo sreće da se krećeš među ljudima koji su već u nekom većem poslu. Što smeta kojoj mračnoj i smrdljivoj uličici ima ih u svakome gradu ( na žalost).

To sa smradom (rafinerija INE), Mrtvi kanal) se slažem, ali ne bi rekao da je negativno obojen kako ti kažeš jer Rijeka iako je malo potonula zadnjih par godina ima potencijala i pokušava se izvući nešto iz toga (valjda treba još vremena) p.s. nećemo uvlačiti politiku.

@Sljaker složio bi se s tobom da je u nekim državama i gradovima bolje nego u Rijeci, ma što bolje nego u Rijeci, bolje nego u cijeloj našoj državi, ali nažalost tu živimo i trebamo prihvatiti realnost kakva je te pokušati stvoriti što vedriju sliku o gradovima općenito u lijepoj našoj :slight_smile:

Živio sam i ja vani, da razlika je nebo i zemlja, ali kad te vuče da se vratiš u svoj rodni kraj nema toga što će te odvući kad ti srce nešto govori.

Ima, može se samo se treba više potruditi i rezultati će doći
p.s. Nećemo uvlačiti politiku u ovu temu :)[/quote]

U Los Angelesu - više se ne sjećam što si mi rekao kad si trebao platiti za ubacivanje igrica :slight_smile:

U nikakvom Los Angelesu, i nikakve igrice mi nitko nije trebao ubacivati.

I ne, nisam dotični za kojeg me smatraš, ali neču o tome više jer nemam se ja nikome opravdavati.

[quote=“VIC”]Živio sam i ja vani, da razlika je nebo i zemlja, ali kad te vuče da se vratiš u svoj rodni kraj nema toga što će te odvući kad ti srce nešto govori.
[/quote]

Ima nešto gore od toga srca, a to je žena^^ Kad ona nešto reče nema rasprave hehe

To je sve (sve) kako koja (su) kaže nisu (iste) sve iste, i naravno sve ide po zaslugama.

Točno. :zub:
Ako ona nije spremna za preseljenje iz rodnog grada, onda ostaješ. :frowning:

[quote=“VIC”]Rijeka je dobar grad za život, samo trebaš imati i malo sreće da se krećeš među ljudima koji su već u nekom većem poslu. Što smeta kojoj mračnoj i smrdljivoj uličici ima ih u svakome gradu ( na žalost)…
…p.s. Nećemo uvlačiti politiku u ovu temu :)[/quote]

Bez politike:

  1. Što raditi kad ti se ide u kazalište ili na operu ili na rock koncert u Rijeci? U Zagrebu skoro pa biraš…
  2. Gdje kupovati odjeću, obuću? Gdje nešto sašiti? U Zagrebu opet biraš…
  3. Zašto Riječani idu u špežu u Sloveniju ili Italiju? Jer je hrana puno jeftinija i kvalitetnija…
  4. Gdje se kupati u moru, a da je bliže od 30 min autom? Možda i nije bitno, ali Rijeka je grad na moru…
  5. Gdje odvesti dijete osim u Kazalište lutaka? U Zagrebu opet biraš…

Plus:
6. Kako sklopiti posao sa gradom?
7. Kako putovati u bilo koji grad svijeta?
8. Gdje izvesti unutar grada ženu na stvarno dobru večeru?
9. Gdje izvesti poslovne goste na večeru i dobar provod?

[quote=“Sljaker”]Bez politike:

  1. Što raditi kad ti se ide u kazalište ili na operu ili na rock koncert u Rijeci? U Zagrebu skoro pa biraš…
  2. Gdje kupovati odjeću, obuću? Gdje nešto sašiti? U Zagrebu opet biraš…
  3. Zašto Riječani idu u špežu u Sloveniju ili Italiju? Jer je hrana puno jeftinija i kvalitetnija…
  4. Gdje se kupati u moru, a da je bliže od 30 min autom? Možda i nije bitno, ali Rijeka je grad na moru…
  5. Gdje odvesti dijete osim u Kazalište lutaka? U Zagrebu opet biraš…

Plus:
6. Kako sklopiti posao sa gradom?
7. Kako putovati u bilo koji grad svijeta?
8. Gdje izvesti unutar grada ženu na stvarno dobru večeru?
9. Gdje izvesti poslovne goste na večeru i dobar provod?[/quote]

  1. Nemaš birati, ali ipak imaš i otići barem na jedno mjesto, a i to je nešto.
  2. Ima jako puno trgovina gdje možeš kupiti odjeću i obuću a uz to su i robne kuće, ne tako bogate, ali se može naći dobre robe samo treba imati novca.
  3. Moraš priznati da i to više nije kao prije, ljudi više toliko ne idu u Italiju ili Sloveniju, jer im se neda ici za 10, 20 centi jeftinije hranu kupovati kad potroše na benzin.
  4. Sve ovisi gdje živiš, imaš par plaža koje su čiste, da su prljave nebi se ljudi kupali u njima (kostrena, pećine, Lungo mare, Bivio itd.
  5. Zašto ne bi otišli u večernju šetnju, dječiju igraonicu, park, kino (film za djecu) .

a s ovime dolje “Plus” što si naveo tu se u potpunosti slažem, ali možda imaš par restorana, ali niti oni nisu blizu Rijeke.

  1. skro pa nemoguće ako nemaš vezu debelu, a ni to više ne pomaže puno.
  2. na žalost imamo samo autocestu, a i to kao da nam ukidaju polako.
  3. Nigdje unutar grada na dobru večeru nećeš ići jer je nema.
  4. ovo neću komentirati znam kako ti je

Hehe Visnja ce se prepast. Definitivno Rijeka i nije neki grad za biznis ako ces ga gledat kao trziste. To sa prometom i povezanosti, to mozete zaboravit vise NIKAD nece toga bit, da ima potencijala i trzisno se moze opravdat vec bi se odavno pojavio ulagac. Da objasnim u forumskom web zargonu, Rijeka je KW sa malim brojem pretraga i malom konkurencijom a u google insightu graf je vec desetljecima ravna vodoravna crta, da je drugacije vec bi se radili “siteovi” i kupovale domene i sve bitne bi bile zauzete.

Ipak Visnja mislim ne cilja na Rijeku kao trziste nego kao bazu/ mirniju oazu za rad i zivot i tu svakako ima svojih prednosti. Ima i manji lokalnu web zajednicu ljudi koji dobro rade i mozda kroz par godina budemo i neka konkurencija Zagrebu za najvece poslove.

[quote=“VIC”]2. Ima jako puno trgovina gdje možeš kupiti odjeću i obuću a uz to su i robne kuće, ne tako bogate, ali se može naći dobre robe samo treba imati novca.
3. Moraš priznati da i to više nije kao prije, ljudi više toliko ne idu u Italiju ili Sloveniju, jer im se neda ici za 10, 20 centi jeftinije hranu kupovati kad potroše na benzin.
4. Sve ovisi gdje živiš, imaš par plaža koje su čiste, da su prljave nebi se ljudi kupali u njima (kostrena, pećine, Lungo mare, Bivio itd.
5. Zašto ne bi otišli u večernju šetnju, dječiju igraonicu, park, kino (film za djecu) .[/quote]

  1. Nije tako, vjeruj. Ako nosiš hlače 52, a sako 56, moraš šivati odijelo pa i košulje. Gdje? Kod Morisa?
  2. Svi, ali baš svi koje poznam kupuju hranu ili u Italiji ili u Sloveniji. Na mjesečnoj nabavi ušteda 150-300 €. Mogu ti preporučiti mjesta.
  3. Najbliže čisto more koje znam je Mošćenička ili Njivice.
  4. Ma naravno, slažem se, ali nema izbora kao niti pod 1.

[quote=""]3. Svi, ali baš svi koje poznam kupuju hranu ili u Italiji ili u Sloveniji. Na mjesečnoj nabavi ušteda 150-300 €. Mogu ti preporučiti mjesta.

  1. Najbliže čisto more koje znam je Mošćenička ili Njivice.[/quote]

Ja poznajem par ljudi 2-3 koje kupuju vani ali ne na mjesečnoj bazi, a što se tiče kupanja što nemaju neke od gore navedenih plaža a to ima Moščenička i Njivice.

Njivice su malo više “turističko mjesto” nego Pećine ili Žurkovo pa zato, kao i Moščenička a more je čisto i na Pećinama i na Žurkovu, Kostreni, Biviu, jedino što na nekim plažama ima dosta roma pa ljudi baš i ne idu i te neke fore prodaju.

Ja većinom sa svojom idem gdje mi je ok i najbliže ako ne ću ostati par dana onda odem dalje naravno npr. Umag.

Ma to ovi najskrtiji idu preko, samo njih znam. Svi ostali normalno kupuju u hrv. Treba i otic u ITA i potrosit tih par sati za shoping+benzin.

[quote=“Sljaker”]Treba živjeti u Rijeci pa vidjeti… Još je gore ako živiš i negdje drugdje ili puno putuješ pa možeš uspoređivati.

Meni je u Hrvatskoj (od gradova, premda preferiram ruralne krajeve, prirodu) bolje mjesto za život Zagreb, pa Zagreb, jesam li rekao Zagreb, Split, Zadar, Vinkovci (puno dragih ljudi), Našice, Varaždin, Čakovec pa čak i Osijek. Sve sam te gradove upoznao i svaki ima više duše od Rijeke. A ako već moram biti 30 min od civilizacije, zar nije onda bolje živjeti na seoskom imanju?[/quote]

Dođi lega u Osijek živjet, vidjet ćeš kako je lijepo za usrat se. Nemoj pričati o nekom gradu ako nisi živio tamo. Brat mi je radio na sušaku u bolnici 3 godine i živio na gornjoj vežici, tako da sam često bio kod njega u Rijeci. Ono što mogu reći jeste da je Rijeka desetljećima ispred Osijeka i općenito cijele Slavonije apsolutno po svemu.

Zagreb je jedini grad u HR koji živi 24/7 i teško ga je uspoređivati sa drugima.
Dnevne, tjedne, mjesečne migracije + ilegalici, rekao bih da u ZG po danu kroz tjedan ima barem milja ljudi, tako da za HR je izvan svake usporedbe.
A Rijeka ne ćini se tako daleko zbog autoceste.

Rijeka u odnosu na Varaždin, gdje sam do sada živjela, ima nebrojene prednosti. S obzirom da smo ionako prisutni u ZG poslovno i privatno, ne namjeravam uspoređivati Rijeku sa Zagrebom jer Zagreb je centar svega u državi. Meni je ovdje sasvim dobro i lijepo.

Ne pretjeruj, u prosincu sam organizirao jedan događaj gore i u četvrtak smo se nakon pola noći sat vremena družili na hladnoći na parkingu jer je na moje pitanje “pa što nema neko dobro mjesto gdje možemo otići” nekoliko ljudi iz Zagreba zaključilo da nema.

Hm… pa ja baš i ne izlazim nešto iza ponoći preko tjedna, ali trgovački centri su tipično otvoreni do 1 ili 2 sata iza ponoći, kada rade restorani i kafići. A baš sam malo surfao i našao popriličan broj barova ili klubova koji i preko tjedna rade do 2, pa i do 4 ili 5 ujutro - barem prema oglašenom radnom vremenu. No, ako iza ponoći pitaš taksistu gdje ima života, nisam siguran koliko će znati reći…

tsereg, sve to stoji, samo sam želio reći da sam bio u gradovima koji žive 24/7 i Zagreb to nije. Također ne smatram to nužno nikakvom manom.

Zagreb sigurno ne živi 24/7 jer bio sam dosta puta u Zagrebu i sve je zatvoreno od 2-3 navečer.

Nije stvar u tajmingu nego u izboru.