Logo weba - koliko košta?

Ja se nerazumijem u dizajn i grafiku pa moje je pitanje

Koliko bi ste dali za ovakav logo?

http://img196.imageshack.us/img196/7357/svimobitelilogo.jpg

Posto ga nije neki profic radio, 1000-2000 kn max.

1500kn (200€)
da zaokružim

[quote=“mikibm”]1500kn (200€)
da zaokružim[/quote]

Po meni taj logo ne vrijedi toliko. :neznam:

Mislim, nemam pojma kak se kreću cijene, ali ak se za to može dobit te pare, onda se počinjem tim bavit :smiley: Mislim, ja mu mogu napravit bolji/ili barem jednako dobar logo za duplo manju cijenu.

vi to ozbiljno ili … jer sam dobio cifru od koje sam se smijao

Al ste ga malo pretjerali… :smiley:
To je realna cijena za donekle neki kvalitetniji* rad, ovo što je ovdje postavljeno
se može dobit za $50-$100 na DP, npr.
Za $~300 se postavi projekt na 99designs.com, i završni rezultati budu 2 klase iznad ovog.

Moja ponuda je $100 +/- 40%, maksimalno. Čak sam uvjeren da bi mi jedan kolega
dizajner koji inače ima prosječnu cijenu za logo od $50 to bolje napravio.

[quote=“mrcina”]Po meni taj logo ne vrijedi toliko. :neznam:

Mislim, nemam pojma kak se kreću cijene, ali ak se za to može dobit te pare, onda se počinjem tim bavit :smiley: Mislim, ja mu mogu napravit bolji/ili barem jednako dobar logo za duplo manju cijenu.[/quote]

meni je radni kolega po stuci web dizajner i programer i dao bi za to 35kn pa sad … ja neznam zato sam o i iznio ovdje da vidim misljenje drugih ali onih koji se u to razumiju

Ja ne bih dao nista, bez uvrede.
Kad bi se moglo prodati ne bi trazio vise od par stotina kuna, max 500.
Sretno!

E ovi zadnji postovi su daleko realniji :smiley:

[quote=“mrcina”]Po meni taj logo ne vrijedi toliko. :neznam:

Mislim, nemam pojma kak se kreću cijene, ali ak se za to može dobit te pare, onda se počinjem tim bavit :smiley: Mislim, ja mu mogu napravit bolji/ili barem jednako dobar logo za duplo manju cijenu.[/quote]

Inace su cijene po 4 000 kn, ako oces cijeli vizualni identitet firme - 10 000 kn.

Al to su ti profi cijene. Naravno, moze to ici za manje …

Onaj gore mi uopce nije los, samo ga treba malo srediti, izbaciti pozadinu i mobitele, mozda dodat nesto uocljivo i to je to (vidi se odmah da tip koji ga je radio nije profi). Da se to malo sredi, meni osobno bi to bio sasvim dobar logo koji se moze dobiti spomenute pare.

Pošto je pitanje bilo kolko bi ste dali za ovakav logo, ja bi dao 1500 kn, uz neke manje preinake jer mi ‘paše’.
ps: Normalno, da mi treba i da si sam ne mogu odradit’ onda bi pljusno 1500 kunidjaba za logo, bio to ovaj ili neki drugi.

Ivan pozadina je stavljena radi zaštite jer logo još nije kupljen,a kad bi izbacio mobitele ostao
bi ti samo font koji napraviš za par minuta.
Inače prodajem ga za 100kn a ne za 1500 :smiley:

Ako je netko zainteresiran za logotipe po jeftinim cijenama neka mi se javi.

Realno da mi treba logo napravio bi si sam, a pošto mi ne treba realno ne bi dao ni 30 kuna.

A da ja tebe pitam jedno pitanje, koje mi je smrdilo od početka posta, što se dvostruko predstavljaš na forumu?

[quote=“john2010”]Ivan pozadina je stavljena radi zaštite jer logo još nije kupljen,a kad bi izbacio mobitele ostao
bi ti samo font koji napraviš za par minuta.
Inače prodajem ga za 100kn a ne za 1500 :smiley:
Ako je netko zainteresiran za logotipe po jeftinim cijenama neka mi se javi.[/quote]
Ne pomaže ti tu zaštita. Ovaj logo se da napraviti (kopirati) za 10 minuta.

Takav logo ne bi išao više od 50 kuna jer i nije nešto posebno. :wink:

[quote=“IvanM”]Ne pomaže ti tu zaštita. Ovaj logo se da napraviti (kopirati) za 10 minuta.

Takav logo ne bi išao više od 50 kuna jer i nije nešto posebno. ;)[/quote]

pa ovo je 10min posla u photoshopu, na slabijem računalu, neznam ko bi dao išta za ovaj logo, imaš čisti font na koji je ubačen gradient i stroke sa defaultnim postavkama, samo boja izmijenjena, a ovi mobiteli ima milijune ovakvih slika na googleu -> samo ubačeno unutra i u display dodan gradient bijelo-crvene…

Da mi netko napravi takav logo, tražio bih da on meni plati…

Bez uvrede molim, samo slikovito pokušavam opisati kvalitetu rada.

Meni se osobno ne sviđa tako da ne znam koliko bi dao za njega, ali ono što oću reći je da logo ne mora biti ultra težak za napraviti da bi bio kvalitetan.

Recimo FedEx, skroz dobar logo sa skrivenom strelicom između “e” i “x”, vrijedi stvarno puno, a čovjek bi rekao “čas posla”.

Ali ovaj logo mi ne zaslužuje puno, možda kao neki gratis rad čisto da se čovjek izvježba.

Što se tiče cijena, to je uvijek kod nas bilo smiješno nisko. Kvalitetan logo bi trebao doći sigurno nekoliko tisuća kuna, ali (po meni) ovo nije takav :slight_smile: [size=4]nhf[/size]

Kečko mobitele sam napravio sam nisam ih skinuo s interneta,u tome i je poanta.
Na ovom forumu samo kritike…

[quote=“john2010”]Mikibm ti si glup ko kura** prvo si reko 1500kn,a sad 30kn,mani se ćoravog posla.
Kečko mobitele sam napravio sam nisam ih skinuo s interneta,u tome i je poanta.
Na ovom forumu samo kritike,ja si ■■■■■** odrežem ako netko napravi bolje od mene za manju cijenu.[/quote]

A kolika je opće cijena na kraju?