LOPOVLUK! Produženje COM domene na godaddy €27.62

Reci im da ju otkažu da ju uzmeš u drugom registru.

Ma godaddy su lopovi ! Cak sam primijetio par puta kada sam isao na njihov search pretrazivati slobodne domene, a kada neku ne bi odmah uzeo da je nakon par dana zauzeta. Primjete da si trazio neku simpaticnu domenu koja bi mozda mogla vrijedit mrvicu vise i onda ju sami zakupe. Đubrad !

Domena mi je upravo prije 1 sat vraćena i prebacit cu je kod drugog registra. Naravno pozvao sam se na ICANN a toga se nisam ni sijetio prije.

Ako ništa naucio sam lekciju da kod 1and1.com vise nikada nista necu kupiti, te sam saznao da domena vrijedi 2700$ koliko su je oni stavili u prodaju kad je bila njihova.

Gde si video tu procenu domene ako nije tajna ili ako vec ranije nisi pisao?
Posto me zanima nesto oko prodaje domena, bez contenta na sajtu, a nisam nasao ovde neke zanimljivije podatke, ne znam bas koji su najbolji servisi za to.
Jer i ovo sa provajderima ispade kao ono sto sam ranije pricao,cim je nesto suvise jeftino ili “poklanjaju”, krije se neka fora iza i dodatna naplata pre ili kasnije, pa ko se upeca.
tnx

Nisam nigdje ja procijenio toliku su cijenu oni stavili da je prodaju

U pdf-u je prepiska sa supportom od Namesilo i GoDaddy-a.

Malo sam razocaran, jer prebacuju lopticu jedni na druge, a niko ne nudi konkretno rjesenje.

Prepisku mozete pogledati ovdje:
https://drive.google.com/file/d/0B0DylrTHzvG8MExVU3AxMTY0djA/view?usp=sharing

@Cane
Ah ludo skroz, toliko su opusteni znaci, jos malo pa ce prodavati i tudje domene, pa ih retroaktivno gasiti,haha.

Meni se desavalo da na GoDaddy-ju i jos par sajtova, proverim neko ime, slobodno je, ne kupim ga odmah, par minuta nesto slicno istrazujem ili vagam, i kada ga onda zelim registrovati, prijavi da je zakupljeno.

A interesovalo me i za prodaju domena, da li onda zaobilaziti i GoDaddy i slicne servise i aukcije, i koje je onda drugo resenje, tj neki sajt ako imate za preporuciti za preprodaju domena samo, bez ikakvog contenta.
tnx

Jesi u domain manageru provjerio koji su ti nameserferi podešeni (na namesilo.com)? Trebali bi biti ovi (ako je vjerovati supportu):

NS07.DOMAINCONTROL.COM
NS08.DOMAINCONTROL.COM`

Ako jesu, do Godaddyja je.

Inače se nakon transfera domene nikada nameserveri ne mjenjaju sami od sebe, ostanu isti kao kod prošlog registra, tako da je vrlo čudan problem ovaj koji imaš.

Ono kad provjerite domenu pa ona slobodna pa poslije par trenutaka registrovana, moje misljenje je da je nije niko registrovao u medjuvremenu, vec im se desava (godaddyju) da domena koja je registrovana se prikaze kao ne registrovana. I meni se to desavalo pa eto cisto da znate da ne pravite teorije zavjere. Ako vam se desi to provjerite na whois kad je domena uzeta i vidjecete da nije u tom periodu kad vi mislite da su je zakupili jer ste im vi dali vrhunsku ideju.

3 Likeova

Meni se isto slicna situacija desila, ali je upitanju bio hosting. Naime, prije godinu dana sam uzeo hosting(Ultimate) i domenu na godaddy-u po cijeni od 87.00€. Nakon sto mi je istekla godinu dana, automatski mi je produzio i naplatio 219.00€… Kontaktirao sam ih da vidim u cemu je fora, i ladno sam dobio samo odgovor u fazonu da u to vrijeme kada sam kupovao je bila neka akcija i da je sad to stvarna cijena…

Mislim da sve te kompanije po defaultu auto checkiraju auto renewal, dal domena dal hostinga ili bilo koje usluge.
Barem znam za GoDaddy, Hawk i ne znam sta sam bese jos koristio, uvek su sve pokusali tako produziti automatski.
Tako da je to bukvalno prva stvar koju treba uraditi nakon kupovine bilo koje usluge.
I nije lose kupovati sa debitnim karticama, onda ne mogu skinuti ako nemas love na racunu.

Nisam to znao ranije, ko kad covjek samo prihvata uslove i ne procita… Svakako sam poslije toga iskljucio automatski renewal i sad evo cekam da mi istekne pa cu da promijenim provajdera… Pozdrav

Desavalo se i stotinama drugih korisnika da domene nakon pretrage na godaddyu postanu magicno zauzete. Google it. Meni je isto zvucalo apsurdno da bi se firma te velicine zajebavala s takvim sitnicama, dok mi se nije dogodilo.
I btw, nije godaddy jedini whois servis, pa da se “prikaze kao ne registrovana” greskom.

Inace sto se tice godaddya, sve najgore o njima. Ti ljudi su sebi dozvolili da se logiraju na moj zakupljeni komad servera, i brisu, da brisu, fileove, jer sam uzimao vise od “beskonacno” prostora (aka, jedan backup file je bio gore). Znaci neki zaposlenik se doslovno spojio, i gleda moje fileove da bi odlucio sta izbrisat, odlucio svojevoljno i izbrisa, bez ikakvih konzultacija, ili javljanja. Samo na kraju mail - pobrisali smo jer eto.

@leffe upravo tako. Meni samom se desilo sigurno 5-6 puta isto to. Da je jednom, ajde moguce je, ali bas 5-6 puta nije. Đubrad !

Ne da ih branim. Vidi se sto mislim o njima. No sto je Anja1 napisala se lako provjeri jel godaddy te iste sekunde registrirao domenu ili je domena registrirana 10 godina.

A ovo o hostingu, a sto ste ocekivali za tako jeftin hosting? Ne da su oni vas prevarili jer nisu, da oni sa velikm slovima pisu: UNLIMITE HOSTING, UNLIMITED BANDWITH, a sa malim pisu da mozes odredjen broj fileova hostat, i s malim slovima kako se koristi bandwith.

Svatko tko misli da je kupio unlimited hosting za 30$ godisnje je u zabludi. Nemozes kupiti unlimited hosting za 100 000$. Jer ako zelis unlimited hosting onda moras imati unlimited server. A jedan server kosta ohohohoho.

A ovo kod Godaddy Unlimited je itekako LIMITED!!!

Ne zalim se ja na unlimited, naravno da nije unlimited. To je bio hosting za mikro stranicu prijatelja na koji je isao i backup drugog servera od nekih 4GB. Njima je taj file bio prevelik. I jos bi sve proguta da su rekli “ej, ne smis ovo drzat gore radi nekakve nepostojece stavke u ugovoru”.
Problem (i jako je iznenađujuce da ga moran posebno isticat) je to sto su se oni:
a) logirali na moj server
b) pobrisali file

Aha, da eto vidis, kladim se da imaju stavku gdje se na njihovom unlimited serveru nemogu drzati backupovi. Ako se mogu evo ja bi prvi backupiro svoj server na njihov cheap unlimited hosting. Imao bi samo fielove mojeg backupa.

Naravno da to nece dozvoliti i kladim se da im pise u stavki.

P.S. samo moj backup nebi bio 4GB nego 80GB + svaki dan. Pa zasto ne kad je unlimited. Ostale resurse prakticki ni nebi trosio jer bi ga koristio samo za storage. A naravno to Godaddy (un)LIMITED ne dozvoljava, kao masu drugih stvari, zato to i je limited.

A ovo sto su se logirali i brisali je valjda politika njihova, ti prekrsis pravilo, pa onda oni prekrse pravilo. Ne svidja se ni meni ta politika.

Boze glupog odgovora. Ovo je ka da posaljes paket dostavnom sluzbom, ovaj na pola puta odoka procijeni da je u paketu nesto sta se njemu ne sviđa, otvori paket i gleda redom po svemu sta je tamo, odabere jednu stvar, i baci je iz kamiona. Sta je tu tocno iman “eto vidit” i kakva crna politika? Cija je ikad politika bila “ti prekrsis pravilo, mi prekrsimo pravilo”? To je tako besmislena izjava, da ne razumin kako ti se uopce dalo tipkat to. Zajedno sa “moj backup bi bio 80GB”. Kakve to veze ima s icim? Ovo sta su oni napravili je osnova za tuzbu. Ono sta san ja napravio je bas nista. I, iako je totalno van poante, ne, nisam prekrsio TOS, jer sam se nakon toga raspravljao s njima, procitao cijeli TOS, prijetio tuzbom, i dobio ispriku. Ima od toga vec par godina, al tada bas nista u TOSu nije zabranjivalo ono sta san ja napravio.

Sta odmah skaces, ako nisi razumio sto sam napisao mogao si napisati nisam te razumio i ja bi ti objasnio.

Na Godaddyu je zabranjeno drzati backupe!!!
Neznam koji si ti TOS citao i zasto su se oni tebi ispricali, ali sigurno se nisu jer si ti drzao backup. Dali im to daje pravo da obrisu tvoje fileove (backupe), bez tvojeg znanja, neznam.

Dali carini sumnjivi paket daje pravo da otvore paket i pregledaju ga? Evo opet sam ti dao usporedbu koja ti se opet nece svidjati, a i sam se pitam zasto se upustam u razgovore s nekim tko postavi problem pa nezeli cuti odgovor.

Pravilo da je backup zabranjen na Godaddyu stoji vec godinama (bio sma tamo pre 10 godina) od onda stoji. Da se citaju TOS onda se nebi jaukovalo za glupsoti po forumima. Znam laici samo citaju UNLIMITED!!!

ovo sto sam pisao da bi aj mogao drzati backup od 80GB na Godaddyu, tu je trebala logika se ukljucit. Tko bi placao mjesecno backup servere kada moze na Godaddyu imati unlimited backup space za 30$ godisnje.

Nadam se da si sad razumio.

EDIT:
“You shall at all times use the Services as a conventional and/or traditional web site. You shall not use the Service in any way, in Go Daddy’s sole discretion, that shall impair the functioning or operation of Go Daddy’s Services or equipment. Specifically by way of example and not as a limitation, you shall not use the Services as: (i) a repository or instrument for placing or storing archived files; and/or (ii) placing or storing material that can be downloaded through other web sites.”

I ja se pitam kak mi se da. ¯_(ツ)_/¯

Pricas gluposti bez ikakvog razloga. Backup samo ja mogu definirat ko backup, inace je to file na filesystemu. Odakle tebi ideja da je taj file kopija necega? Mozda hostam svoju distribuciju linuxa. Mozda je to moj osobni dokumentarac za onih 7 posjetitelja koji mi dođu na web. Mozda je to neki log file. Kako nekakva treca osoba moze imat pojma da je to backup, osim ako im ne posaljem mail i kazem taj i taj file u tom i tom folderu je backup? Moji backupi su custom made fileovi; nemaju ekstenziju i definitivno se ne zovu backup.

I i dalje iz nekog razloga pilas po najnebitnijem dijelu problema. Nisan se ja naljutio na godaddy jer san izgubio backup. Nego, da po treci put potcrtam bitno: