Loše rangiranje stranice

Primjetio sam da mi se stranica loše rangira po nekim ključnim riječima na Google.
Stranica je rađena u Joomli.

Čitao sam da je dobro za Joomlu instalirati sh404SEF za linkove, no trenutno nisam pri novcu, tako da ta opcija dolazi tek u budućnosti u obzir.

Pogledao sam besplatne plugine i ovaj mi se čini sličan njemu i sasvim ok, MijoSEF

Inače, mislim da su mi kategorije i menu-i dobro poslagani što se tiče toga, evo recimo ovo su mi linkovi na članke filmova:

Eden Lake / Rajsko jezero | Hororvizija.net

Dok na vijesti i slične članke imam ovakve linkove:

Kultna horor serija Zona sumraka ponovo na ekranima? | Hororvizija.net

Jel možda smeta ovaj ID broj članak u linku?

Također imam i xmap za sitemap stranice.

Jel to okej?

Jel ima tko iskustva s Joomlom i što boljom optimizacijom? Jel potrebno instalirati navedeni plugin ili da napravim nešto drugo, pričekam još koji mjesec, možda se popravi stanje ili?

O SEO bi se moglo pisati mjesecima, tako da ti nitko ne može u par rečenica objasniti kako da optimiziraš stranice.

Ja sam koristio sh404SEF plugin i nisam bio nešto posebno zadovoljan pa sam najviše zbog toga i prebacio sve stranice na Wordpress. Druge Joomla SEO pluginove nisam probao.

ID u linku nebi trebao smetati, pogledaj malo i vidjet ćeš da i ovaj forum koristi ID.

Xmap ti kreira Sitemap kojeg možeš poslati na Webmasters – Google što u nekim slučajevima pomogne guglu da ti brže crawla sve stranice, a iz njega možeš i vidjeti koje stranice ti još nije uključio u tražilicu.

U svakom slučaju SEO je dugotrajan i kompliciran proces, tako da ne očekuj rezultate odmah, a literature imaš na bacanje kako na ovom forumu tako i na drugim mjestima.

Bez briga ID ti ne smeta :wink: Vazno je da ti je u URLu sam naslov posta, par brojki uz to nece pravit problem

E hvala vam :slight_smile:
Onda neka ostane kako je.

Steel, da čuo sam da svi nekako preporučuju tu komponentu, ali trenutno nisam pri novcu, niti mi je stranica toliko posjećena da bih još ulagao u nju, tako da možda u budućnosti.
Iako neki kažu da je ovaj Joomla SEF defaultni dovoljan i da sasvim okej radi, tako da svako ima neko drugo iskustvo.

Uredio sam naslove stranica prije tjedan dana i sad gledam rangiranje po ključnim riječima i moram priznati da se popravilo stanje, sad sam na prvoj, drugoj ili trećoj strani kada nešto tražim po ključnoj riječi.

Vjeruj mi da sam pročitao stotine stranica oko SEO i Joomle :smiley:
Pa čak i ono Joomla vs Wordpress, svako ima svoje razloge zašto hvali Joomlu ili obrnuto.
Iako da, čuo sam da je Wordpress ima puno bolji odnos s tražilicama, ali opet minus mu je “Blog izgled” ako želiš imati stranicu.
Iako ima templatea jako puno i dodataka pa se da i to popraviti, no Joomla mi je nekako profesionalnija ovak na prvi pogled i super se snalazim s njom.

De mi samo još recite ovo.
Nisam do sada uključio sufiks .html, jel to bitno? Ako bi to uključio jel bi mi poremetio url linkove na Googleu?

Copyright © 2022 WM Forum - AboutContact