LS hosting - prezadovoljan performansama ali premalo prostora za pohranu

Pozdrav,
Imam LS hosting paket.
Prezadovoljan performansama.
ALI
Premalo prostora za pohranu.
Imam 9GB prostora, za 1,5god napunio 7GB.
Zanima me ima li neka ‘kentra’ da se slike hostuju na neki drugi hosting koji bi zakupio a da se sve odradi preko plugina (WP)…ovu ideju sam ja lupio… ako ima neko nešto pametnije ?

vidi koji folderi najviše zauzimaju … problem zna biti sa JS combine podešavanjem keširanja

isključi JS combine i stavku koja je ispod te stavke, flushaj cache i vjerujem da će se smanjiti zauzeće … pod uslovom da su keš fajlovi glavni krivci :smiley:

ma kakvi… imam 3k članaka, svaki članak prosječno 5 slika… od toga ima slika koe su po jednu megu… jer ne gledam kolko je teška…nemam kada…

onda te slike sačuvaj na HDDu … imaš stavku Image optimization i tu uključi webp replacement i remove original files i losless compression tako nešto … servirat će u webp formatu koji je seo friendly, smanjit će veličinu, neprimjetno će smanjiti kvalitet i obrisat će velike originalne jpg/png slike

2 Likeova

ja uvek na svoj sajtu pre ngo što dodam članak kompresujem slike .Slika ko slika bitno je vizuelno da da ono o čemu je reč (jedino ako nije u pitanju kakav wallpapers sajt pa ono… mora full) a imam oko 4500 članaka

1 Like

Kompresiju radiš sa programom ili pluginom ?

zaboravio sam napomenuti da se sva ova podešavanja o kojima sam govorio nalaze u Litespeed Cache wp pluginu …

1 Like

sa programom običnim za slike i to otprilike oko 30kb po jpeg/jpg slici više manje.Nikad nisam koristio webp format doduše kod mene je joomla CMS

Resmush.it plugin za wp i rijesio si problem. Slika se optimizira prilikom uploada i u postavkama odredis kvalitetu.

1 Like

jel taj plugin može sada i postoječe slike optimizirati ?

po tvojem mišljenju, kolko ću dobiti prostora ako sada imam cca 7gb slika ?

Optimizira i postojece slike. Po mojoj procjeni reducirat ce ti za cca 30%.