MAGENTO can not allocate memory

Dakle, problem je s magentom, jer s 512mb virtual memory zapucava i izbacuje error 500. Recommend je taj famozni 512. Verzija shopa je 1.9.2, u logu shopa nista, kod naplate (upisivanja podataka za naplatu) samo napravi redirect na shop cart i prikaze na kratko 500 internal server eror. Moze pomoc znalaca?

podigni php memory limit

1 Like

Digao na 512, još uvijek isto. Ispada da moraš na VPS s Magentom…

Pa koliko imas memorije? Ako trebas 512MB, mislim da to sigurno na shared hostingu nemas.

Imam 512 i virtualke 1024 i to bi trebalo biti dosta, ali nije… nikakav update nisam radio, nista instalirao, samo odjednom zakucava…

Provjeri sa php info da je ziher toliko.

Stavi PHP 7.0 meni je ubrazalo stvari da nisam vjerovao. Naravno ako ti to sve podržava.

Ma ne podržava 7-icu. Provjerio sam na php info. Stvarno ne shvaćam zašto zablesa, sve sam provjerio i sve je po ps-u. Cak sam i skriptu provjeravao, očistio bazu…

Ma mora biti do hostinga gdje se to nalazi?

HostingIT, ali više nije. Prebacio sam na svoj host i sad radi ko curica, na istoj konfiguraciji, doduše na 624 mb. Ali morat ću migrirat taj shop na nešto drugo. Magento crpi previše…

Do sada je HostingIT davao max 512mb, a uskoro spuštaju na 256 max na shared paketima.

Magento je težak, no da li si ziher da je pravi izbor?
Njega ne bi koristio osim ako se ne radi o barem 10 tisuća plus proizvoda a i onda opet bi se pitao da li ima boljih rješenja.

Ako se radi o manje po meni ima drugih rješenje koja su isto opensource te se mogu prilagoditi.

1 Like

To sve što kažeš je točno, ali preuzeo sam takav site. Trenutno sam u razgovorima za migraciju.

Ma joj ako je još neki starii, ako ima dosta dodataka, ako ima modifikaicija, ako si preuzeo od nekoga, to sve s velikim oprezom.

Takve stvari najčešće ima uvijek neki extra posao. Ako postoji mogućnost migracije, da se ne gubi SEO, pozicije itd.
preoruči migraciju na nešto lakše, neki lakši sistem, koji se ujedno i lakše održava.

Satnica kodiranja u WPu i Magentu po meni svakako nije ista.