Mail liste - kako zaraditi

Šta činiti sa mail listom npr. ljudi koji traže posao? Recimo da imam mail listu od 1000 ljudi iz beograda koji traže posao kako ja mogu zaraditi od te mail liste i mogu li ikako?
Fala na pomoći. Divni ste.
Ljubim i volim vas.

U Hrvatskoj postoje dva zakona koja bi te spriječavala da zaradiš išta preko te liste, ukoliko nisi ti osobno skupio te e-mail adrese, ukoliko prilikom skupljanja tih e-mail adresa nisi obavijestio osobe da će one biti korištene u svrhu koja uključuje i što god da bi se domislio učiniti s tim e-mail adresama i ukoliko te e-mail adrese nisu skupljene u sklopu nečega što je dovoljno slično tome što si se kasnije domislio učiniti s tim e-mail adresama.

Jedan od zakona u pitanju regulira postupanje s osobnim podacima građana, a drugi regulira elektroničke komunikacije.

Imate li takvo što i vi, to ti ne bih mogao reći.

Ja sam skužio da ove firme za grupnu kupovinu prodaju mailing liste jedna drugima. Ne znam otkud im pravo na to. Ako se ja prijavim na kolektivu recimo zašto da dobijam ponude od bigsale.

Odeš na AZOP-ove stranice i potražiti jesu li registrirali svoju bazu osobnih podataka korisnika, pa kada je ne nađeš, pošalji im dopis da ih moliš da ti jave ime i prezime voditelja zbirke osobnih podataka, te broj pod kojim je registrirana u AZOP-u jer da je ne možeš naći. To će ih nvj. dobrano zbuniti. Onda napiši da ti to treba kako bi vidio izjavljenu svrhu prikupljanja osobnih podataka, te opisani način zaštite istih. Reci da ti to treba jer si neobjašnjivo počeo primati ponude od drugih sličnih poduzeća, pa da se želiš informirati o mjerama tehničke zaštite i još jednom provjeriti svrhu zbog koje su prikupljeni od njihove strane.

Čisto da ti njih malo cimaš. A onda im, ako ništa pametno ne odgovore, a prilično si siguran da curi od njih, možeš poslati AZOP na vrata.

Ja sam da prostite mislio ne reći ljudima da ću ih poslije spemovat. Nema zakona kod nas u Bosni koji štiti ljude od seronja. Napravio sam mail listu promoterki iz ex yu pa me zanima da li ja mogu da se diram dolje gledajući njihove slike, pošto su i slike slale pa pored mejlova imam i dobru kolekciju slika tajt tin promoterki. I još me zanima da li ja mogu nag da se slikam i pošaljem im slike, jel to po zakonu? I zanima me još jel smijem razmjenjivati sa njima sajber nježnosti? I mogu li zaraditi nekako od tih mejlova i na kraju krajeva i od njihovih arhaičnih, tradicionalnih, ali ipak seksi no nude slika?

Ognjene, nema ništa loše u zajebanciji. Ali ako postaviš ozbiljno pitanje i tema ti završi u ozbiljnom podforumu, onda nemoj okretati na šalu - tema nije više u Birtiji.

Ja se pitam zašto uopće polemizirate na tu temu. To što Ognjen radi je ilegalno i podložno progonu čak i u njegovoj državi. Nekima je zbog takvih igrarija na vrata zakucao ni manje ni više no FBI. Znači, legalno je koristiti opt-in mailing liste (vlasnik maila vam daje dopuštenje za slanje mailova…). Ja jesam za edukaciju needuciranih ali…što je previše, previše je

Da si profesor sad bi mi rekao "kad se šalimo, šalimo - kad radimo, radimo."
Ja sam samo za birtije.
Znači ne smijem iskorištavati tuđe mejlove. Demet. A skontao sam način da dodjem do mnogo mejlova sa ciljanim potrebama tih korisnika.
Da li bi bilo legalno ovaj sistem, oglas:
Potrebne promoterke po klubovima. Plata 30 evra noć. Javite se na mail markomarkovic@yahoo.com uz si vi pošaljite minimum 3 slike. (vaš mejl može biti iskorišten u komercijalne svrhe - nekim sitnin fontom ko što se sva upozorenja daju)
da li to onda postaje legalna mail lista? Ozbiljan sam.

[quote=“Ognjenpet”]Da si profesor sad bi mi rekao "kad se šalimo, šalimo - kad radimo, radimo."
Ja sam samo za birtije.
Znači ne smijem iskorištavati tuđe mejlove. Demet. A skontao sam način da dodjem do mnogo mejlova sa ciljanim potrebama tih korisnika.
Da li bi bilo legalno ovaj sistem, oglas:
Potrebne promoterke po klubovima. Plata 30 evra noć. Javite se na mail markomarkovic@yahoo.com uz si vi pošaljite minimum 3 slike. (vaš mejl može biti iskorišten u komercijalne svrhe - nekim sitnin fontom ko što se sva upozorenja daju)
da li to onda postaje legalna mail lista? Ozbiljan sam.[/quote]

Naravno, tada postaje potencijalna promoterka postaje opt-in!

Šta je opt in?

U Hrvatskoj možda i ne. Trgovac smije putem e-maila reklamirati samo isti ili sličan proizvod u sklopu prodaje kojeg je skupio e-mail adresu. Možda bi opt-in pristanak na primanje komercijalnih poruka mogao proći ukoliko e-mail adresa nije skupljena u sklopu prodaje nečega, recimo prilikom upisa u neki newsletter. Ali bi svakako bilo protuzakonito ako bi se pokazalo da je posredovanje u traženu posla ili nuđenje posla (kakvo se predlaže gore) bilo lažno, bez namjere i smišljene samo u svrhu dobavljanja pristanka na primanje komercijalnih poruka. Ovo bi - IMHO - bilo još i gore je predstavlja neku vrstu prijevare.

To svakako stoji

Pitam se dali se sto od tih zakona kod nas provodi i kako? Mozete i sami po svojim mailboxevima vidjet sto dobivate i koliko pa mi se ne cini da je to slucaj.

Kako se nosit sa situacijom kada netko to sve napravi sa nekog udaljenog servera, bez dostupnih podataka (skrivenih, anonimnih) u ime neke firme/stranice cega vec. Moze to koristi za sebe a isto tako moze netko namjerno htjet sjebat nekog drugog pa mu to uvalit, tj spamat u njegovo ime da mu stvori probleme?

[quote=“marko_roi”]Pitam se dali se sto od tih zakona kod nas provodi i kako? Mozete i sami po svojim mailboxevima vidjet sto dobivate i koliko pa mi se ne cini da je to slucaj.[/quote]Takve se stvari ne progone po službenoj dužnosti, već se primatelj mora obratiti abuse službi ISP-a s kojeg je e-mail došao ili nadležnim inspekcijama (inspekcija elektroničkih komunikacija ili AZOP).

[quote=“marko_roi”]Kako se nosit sa situacijom kada netko to sve napravi sa nekog udaljenog servera, bez dostupnih podataka (skrivenih, anonimnih) u ime neke firme/stranice cega vec.[/quote]Ako u državi u čijoj je serverska kompanija nadležnosti postoje odgovarajući zakoni, onda se postupa kako je regulirano u toj državi.

Problem jest velik, zato spam i jest takav problem na Internetu.

[quote=“marko_roi”]Moze to koristi za sebe a isto tako moze netko namjerno htjet sjebat nekog drugog pa mu to uvalit, tj spamat u njegovo ime da mu stvori probleme?[/quote]Može i protiv tog je isto teško boriti se, ali to bi već bilo kazneno djelo.

Slazem se sa svime Tsereg, mislim da je na kraju ipak SPAM kao neki komarac koji ti zuji i postoje mnogo veci problemi od njega kojima bi se drzave, vlasti i medjunarodne organizacije trebale pozabavit, pa sa time vrlo vjerovatno i nece bas samo tako nestat. Odnosno nestat ce ako i email pocne nestajat.

Prije ili kasnije će se početi primjenjivati sustav kojim će se moći neporecivo utvrditi identitet “surfera”. Jednostavno će ekonomski faktori tome presuditi.

Neke određene slobode, odn. deregulacije na kraju većini uvijek uskrati manjina zato što ih sustavno zloupotrebljava.

U Kanadi, navodno, nema prometnih pravila - nisu potrebna jer ljudi voze na takav način da je uvijek moguć međusobni dogovor. To je moguće jer ne postoji manjima koja bi tu situaciju iskorištavala za svoj osobni probitak, a ugrožavajući sigurnost drugih. (Malo neplauzibilna informacija koju sam dobio, ali recimo da su relaksiraniji izvan gradova…)

No, većinom nekakva pravila, ograničenja, kontrole i sistemi budu na kraju uvedeni zbog manjeg broja ljudi koji su svojim ponašanjem prisvojili sustav.

Dobro napisano, u ljudskoj prirodi je (nekima vise nekima manje) da sustav svojim ponasanjem prisvojimo, na kraju i mi smo cijelu planetu “prisvojili” svojim ponasanjem a neka pravila koja imamo nam namece zemlja sama, klima itd

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja