Mail Server - slanje mailova

Imam rijesenu PHP aplikaciju koja salje e-mailove.
U bazi podataka imam vise od 70.000 mailova, sve prikupljeno kroz mail formu i newslettere (kroz 8 godina rada).
Do sada sam slao manje kolicine mailova i sve je radilo dobro, jer nije bilo potrebe za vise, ali sada se sve promijenilo.

Sada radim na marketingu vise firmi i saljem njihove reklame kroz tu aplikaciju.
Medjutim moj hosting provider dozvoljava slanje samo 300 mailova po jednom satu.

Dakle, pitanje glasi:

  • moze li se zakupiti neki mail server (nesto kao Hosting za sajtove) a da nema nikakva ogranicenja u pogledu slanja mailova a da to sve bude legalno.

Rjesenja kao MailChimp za sada otpadaju jer hocu u potpunosti svoje rjesenje.

Pozdrav

Može.
https://www.croweb.host/shop/custom-linux-vps
Složi si mail server kako god ti odgovara. Ako ne znaš, naša tehnika to riješi za kikiriki.

Bez ograničenja, koliko znam ne.
Ali sa visokom granicom ograničenja da, samo pitanje koliko love, ne?

Pozdrav da li neko zna neku skriptu ili nesto slicno da naprimer mogu da posaljem 3000 mejlova dnevno, a bez da saljem jedan po jedan pojedinacno? Hvala.

i meni treba :slight_smile:

probajte ovdje downloadat

http://serbianforum.org/threads/send-mail.700452/

kad raspakirate, prenesite na svoj hosting folder TEST

izmijenite dijelove koda prema svojim potrebama

path ce biti nekako ovako:
www.vassite.com/test/send_mail.php

i vasi mailovi odose

I IP adresa zavrsi na blacklistama pa kad netko drugi bude dobio taj ip(a bude jer velika vecina ima dinamicke ip adrese) imat ce problema sa slanjem maila…

2 Likeova

To je daleko najbolje raditi preko Amazon SES. Veoma brzo i lako dodzes do limita 50k mjesecno, 14 mailova/minut. Saljes preko njihovog APIja ili SMTPja, a trosak je stvarno mali 1$ za 10k mailova. Ja saljem sve (za sebe i moje kliente) preko samostalne aplikacije https://sendy.co/

Točno i nije točno.
Ako je mail server složen sukladno pravilima struke i ako su e-mail adrese žive (a @moda tvrdi da su to realni e-mail računi) neće doći do blacklistanja IP adrese.
Problem je što se klinci uglavnom navlače s kojekakvim skriptama i kupljenim bazama podataka gdje je 90% mail adresa nepostojeće, pa onda high bounce rate, pa onda se zna… :slight_smile:
Prije7-8 mjeseci so dali u najam jedan dedi server USA kompaniji koja upravo radi mass-mail marketing. Oni dnevno šibnu po 10k mailova, ali imaju realnu bazu podataka i dobro složen mail server. IP adresa čista k’o suza!

Mislis da imaju dobro slozen mail server? Kladim se da nemaju… :smile: Komentar je bio za to ako potegne to doma sa racunala jer vidim t-com adrese kako zavrsavaju na blacklistama…

@Perunxxl nedavno slagao klijentu, free limit dignut na 20k mjesecno samo si im trebao pisat da te maknu iz sandboxa :slight_smile:

Poanta i je VPS s public IP i skripta koja se isključivo vrti s te adrese, pod navedenim uvjetima.

Nego, @serverlab prije nekog vremena smo raspravljali o linkovima, brzini i sl…

Dobre vijesti koja dolazi od nas:

  1. dobili smo službeno RIPE LIR status prije nekoliko dana
  2. tko želi 1Gbps linkove za testiranje od više upstream providera, uvijek ih može dobiti :slight_smile:
    (je malo OT ali valjda admini ovo progutaju)

Kako mi se ovo sviđa kada se konkurencija bori za klijente
Svaka čast obojici

Mozes pojasniti? Koliko vidim nisam nigdje napisao “dodji imamo to i to” vec sam napisao da se ne koriste te skripte doma s racunala jer ce iducem korisniku koji je na istom ISP-u (tcom, bnet, iskon, amis…) stvoriti probleme sa slanjem maila…

@serverlab Vama niti pohvale očigledno ništa ne znače e to je jedan od loših načina pristupa klijentima.

Znace, vidi se u reviewima na nasem webu te fb stranici :slight_smile: Ubaci koji smajli da se zna u kojem je tonu napisano :blush:

U njegovu obranu, stvarno je poruka zvucala kao kritika :slight_smile:

Realno gledano svaka čast je pozitivna riječ i nije slučajno upotrebljena. :slight_smile: