Mali redizajn

Napravio sam mali redizajn svoje stranice, pa me zanimaju vaša mišljenja.

Još trebam napraviti posebni css za visoke rezolucije(posebno u širini) jer mi baš ne izgleda lijepo na tipa 1680 x 1050 ili 1600 x 1200.

http://www.madebym.net

Kompliciraš.

Stranica mi se sviđa konceptualno i izvedbeno, ali ja bih ipak promijenio font, nikako mi nije sjeo.

Konačno nešto malo drugačije na ovom forumu i na hr webu. Samo naprijed. :wink:

Ako ćemo iskreno, meni nije sjela. Više preferiram klasične sajtove.

Pogledaj ovo nesto slicno
http://deseon.cc.rs/

@trnac Zašto misliš da kompliciram?

@creatifcode Hvala, ali font je i razlog zašto sam napravio redizajn!!

@sceko Jbg, ja sam se ovog uhvatio nema 6 mjeseci, vidi se da je ovaj momak profi.Inače i ja razmišljam da s nečim povežem ove skrolajuče stranice jer sam vidio još par sajtova koji funkcioniraju na taj način.Prelaz onda izgleda puno zanimljiviji.

Komplikacija je kada umjetnički izričaj ide nauštrb funkcionalnosti.

Ako već hoćeš napraviti dobru foru, složi skripticu koja će na korisnikov skrol mišem pomaknuti stranicu desno.

E to ja zovem kompliciranjem.Nije da nisam razmišljao o tome, ali smatram da i ovako funkcionira ok.Šalu na stranu, vidjet ču ako mogu šta napraviti po tom pitanju.

Ne radi to (eventualno kao neki add on, ali nikako kao glavni način kretanja po stranici) , jer nitko na svijetu neće skužiti kako se miče po stranici, ovo je perfectly fine. Ne želiš da korisniku tvoje stranice najprije moraš objašnjavati kako se služiti tvojom stranicom, a vjeruj mi jako je puno onih koji ne bi skužili niti nakon objašnjavanja.

A gdje na ovoj stranici fali funkcionalnost?

Ne vjerujem da puno onih koji koriste rezoluciju 1600 x 1200 i veću imaju maksimiziran browser.
Kad sam imao monitor sa 1600x1200 nikad nisam maksimizirao browser.

Pri rezoluciji 1024x768, mnogi neće primijetiti da treba skrolati desno.
Desnog scrolbara nema, a mnogi neće primijetiti scrollbar na dnu.
Da staviš nešto u donji lijevi kut što bi usmjerilo pažnu na scrollbar?

Linkovi “O meni, Radovi, Kontakt” nepovratno nestaju kad pređem mišem preko njih, pa ne znam gdje treba kliknuti.
Mislim da bi bilo bolje da nestanu tek kada kliknem na njih.

A da na stranici “Tko Što Kako” naznačiš neku vezu između Tko i teksta kako bi se znalo da se na “Tko Što Kako” može kliknuti?

Inače, izvedba mi se sviđa, lijepo i funkcionalno. A i font se također lijepo uklapa.

Meni je site ok , al ne u takvoj namjeni, Osobno bi ga koristio za gole cice i pice. Pa me zanima jel to template ? U čemu si ga radio ? Vidim da ima puno skripti, al nisam vidio niš konkretno kako bi doznao.

Ja imam rezoluciju 1920x1080 i uvijek imam sve otvorene programe maksimizirane, pa čak i browser, a i baš me zanima odakle ti takav zaključak ili podatak. A plus sve to, to nije razlog da ne misli i na one koji surfaju i na toj ili većoj rezoluciji.

@zgbijumf pice preferiram van ekrana, a što se tiče izrade ništa posebno, malo jquerya, puuuno širok body i podijeliš na sekcije…voila

sta sa SEO-m sa ovakvim stranicama?

Prema statcounteru, oko 10% surfera ima rezoluciju 1600x900 i veću.

Kad bacim pogled na
http://www.google.hr/search?hl=en&q=do+you+maximize+browser
, po mojoj procjeni, od onih koji imaju rezoluciju 1600x900 i veću, tek svaki peti ima maksimiziran browser.

To bi značilo da ima samo oko 2% onih koji koriste rezoluciju 1600 x 900 i veću i imaju maksimiziran browser.

liepo izvedeno,

ja bih ipak postavio overflow-x:hidden

a i za ovakav tip stranice treba ti neka ‘priča’ da bude puno efektnije
pogle: http://benthebodyguard.com/

Da ne otvaram još jednu temu, više sam i sam sebi dosadija, napravio sam još jedan mali redizajn.
Kome se da neka klikne na link, meni se ovako više sviđa, pa me zanimaju komentari.

Uglavnom ovo je definitivno i konačno.

Sviđa mi se - opet. Ali taj font mi nikako ne sjeda :slight_smile: .

Imam još jednu primjedbu, ali ovaj put u svezi tvog teksta i to na ovaj dio:

Ako se pridržavaš web standarada onda je i tvoj kod “validan”, ne znam koja bi hrvatska riječ to zamijenila( možda ispravnog). Ja bih to promijenio u

A ovo

promijenio u

Na W3C bih stavio acronym tag kako bi korisnik znao što je taj mistični W3C.

Eto nadam se da sam barem malo pomogao.

OK. Nemam više onih primjedbi od prije.
Ja bih jedino spustio malo onaj tekst u krugu da bude u središtu kruga.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja