Manic Miner za ZX Spectrum s cijelih 3 1/2 minute učitavanja s kazete

Tko se želi prisjetiti učitavanja programa s kazete…

Mmmmmmm… zvukovi pri učitavanju programa :wokmen:
Moram si to spremiti da se ponekad prisjetim tih vremena :doki:
Koliko nas ovdje ima Spektrumaša?

[quote=“gambo”]
Koliko nas ovdje ima Spektrumaša?[/quote]Ja nisan ima nikakav komp do 2003. Međutim radija san profesionalno na računalu a imali smo ih dosta u radio klubu. Prvi klupski je bio Galaksija 2000 ako se sićate tog kompa. Imam dosta iskustva sa Spektrumom, ali ga nixsam imao u vlasništvu…

Evo jednog. :slight_smile:
Sjećam se kada je kum probušio rupicu na kaziću kako bi mogao štelat glavu pri učitavanju programa.
Bili su to dani kada se cjenio dobar sluh.

Evo još jednog ovdje, '86 je stari dobio prvi iz Njemačke, znam da onda nismo mogli gledat TV u kući koliko je stari bio zaluđen s njim, a kasnije prešlo i na mene. Kasnije sam ja igrao s frendovima iz razreda, a kad je bilo učitavanje igrice nije se smio niko pomaknuti da slučajno nebi bilo “Ajmo sve ispočetka”. :9

Boze dragi, nisu ovdje valjda svi gumicari?
Zivio Commodore 64! :smiley:

Kad smo vec kod toga:

[quote=“Riba”]Boze dragi, nisu ovdje valjda svi gumicari?
Zivio Commodore 64! :smiley:

Kad smo vec kod toga:

[/quote]

I ja sam Commodore 64 :smiley:

Također Commodore 64 pa 128 :bljesak:
ps. ah koji flashback…

prva konzola posle rata su došle nitendo imale su no 100 200 igrica posle sega mega drive

[quote=“Riba”]Boze dragi, nisu ovdje valjda svi gumicari?[/quote]Atari 800 XL. :slight_smile: Još je gore na ormaru. Pitam se jesu li mu kondenzatori još funkcionalni…

'83. ZX Spectrum 48K, poslije Commodore

Za takve postoji poseban naziv: izdajice.

:zub:

no kroz cijelu školu sam se deklarirao kao spektrumaš :slight_smile:

Commodore 64, prvi dobio 90-te.

Evo jos jednog :slight_smile: Sjecam se kada smo igrali danima river-ride e to je bila legendarna igrica :slight_smile: a akda smo imali problema sa ucitavanjem stavljali smo papirice ispod kazete da bi “primio”

@trnac cinimise da je 128-ca imala tvornicki rupicu :slight_smile: jel ? legendarna 128-ca jos uvijek lezi negdje u kutiji u podrumu morati cu malo zaviriti da vidim jel jos uvijek ziva :slight_smile: U isto vrijeme u osnovnoj smo derali po galebima i orlovima i to sve na basic-u :slight_smile: e da to su bila vremena …

evo i specifikacije orla :slight_smile:

Specifications

CPU: MOS Technology 6502 at 1 MHz
Read-Only Memory: 16 KB (with BASIC interpreter and Machine code monitor)
RAM: 16 KB (expandable to 32 KB)
Graphics: monochrome 256×256 pixels, in up to 8 shades
Text mode: 32 lines with 32 characters each
Sound: single-channel, 5 octaves through built-on loudspeaker
Computer keyboard: 61-key QWERTZ
I/O ports: video and RF TV out, cassette tape interface (DIN-5), RS-232 (D-25), Edge expansion connector
Peripherals: 5.25" floppy drive, Printer
Price: 55,000 dinars planned but increased to 80,000 during production

Čestitam :slight_smile: moj (osobni) prvi komp je bio ATARI 130XE. Veličanstvenih 128kb RAMA (dok je ostatak ekipe furao 48kb ili 64kb) :slight_smile: Ali bez kazića. Kasnije sam nabavio interface za kazić, i naravno mali šrafciger za glavu.

Sjećam se da je, čini mi se nedjeljom, radio 101 puštao igrice u eter, pa si mogao na kazić snimit igricu za Spectrum i Commodore.

A bogme se sjećam i kad sam prvi put ugledao “njegovo veličanstvo”, Olivetti PC AT 286, sa SVOJIM monitorom (monohromatski, narančasto-crna slika) i 5’25 disketom, desktop kućištem, mislim da je koštao negdje oko 2.000 DM tada. Oduševljen sam bio kad sam ga vidio. I tad sam si mislil kak nikad nebum skupil novce za tak nekaj :slight_smile:

Al to je tada imalo šarma, i to štelanje glave, i kupovina igrica prek pirata čije si brojeve nalazil u “Svetu kompjutera” ili “Moj mikro”. Znam da sam jedno vrijeme naručival od nekog tipa iz Beograda, imal je i nekakvo opako ime svog “biznisa”…VOIVOD, da, tak je :slight_smile:

Bem ti kak ste mi ovom temom probudili nostalgiju, sad bih danima mogel pisat o tome…

A na Orlu sam naučil programirat, u 5. razredu osnovne…Orao je bio zakon. Da mogu jednog ispravnog nabavit negdje, odmah bih ga uzeo. Jel ima tko negdje slučajno…?

Same here !

osim ovog dijela s ormarom :slight_smile:

upravo igram:
http://www.classiconlinegames.nl/zx-spectrum/252-boulderdash
:slight_smile:

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja