Margin: 0 auto ne radi u IE

Zašto div#d1 nije centriran u Internet Exploreru?

<html>
<head>

<style type="text/css">
	body { margin: 0; padding: 0; }
	#d1 { width: 500px; background: #89f; margin: 0 auto; }
</style>

</head>
<body>

<div id="d1">
	Neki tekst .....
</div>

</body>
</html>

[quote=“tonkosi”]Zašto div#d1 nije centriran u Internet Exploreru?

<html>
<head>

<style type="text/css">
	body { margin: 0; padding: 0; }
	#d1 { width: 500px; background: #89f; margin: 0 auto; }
</style>

</head>
<body>

<div id="d1">
	Neki tekst .....
</div>

</body>
</html>

[/quote]

Naravno da ne radi, bilo bi super kad bi od početka učio da ti je za ispravana prikaz stranica u svim browserima potreban i jedan DOCTYPE i to najbolje strict,
pa kad to sve skupa napraviš na ovakav način:
[HTML]

body { margin: 0; padding: 0; } #d1 { width: 500px; background: #89f; margin: 0 auto; }
Neki tekst .....
[/HTML]

onda će to i raditi.

Pozdrav.

I to najbolje HTML strict, a ne XHTML (kojeg IE ionako ne podrzava).

Sve su mi stranice u XHTML stict modu i nemam problema s IE-om 7,8, a što se tiče IE6 ko njega još podržava? Ja sigurno ne.

zato što je IE smeće

Zato jer stranicu posluzujes kao “text/html”, a ne kao “application/xhtml+xml”. Zbog toga preglednik stanicu vidi kao HTML stranicu, a ne XHTML - bez obzira na deklaraciju tipa dokumenta. Promjeni “Content-Type” zaglavlje tako da posluzujes XHTML (a ne HTML), pa ces vidit jel imas problem ili ne. :wink:

IE6 :wink: IE9 je nešto sasvim drugo :wink:

da istina samo jako puno ljudi još koristi ie6

Taj probles sa IE 6 ce postojati jos najmanje 5 godina. Treba se organizovati i napraviti za sve novije stranice da ne dozvoljavaju koristenje tog browsra tako da ga moraju obnoviti. Ali to mora biti inicijativa nekih velikoh firmi popud GOOGLE-a i MS-a.

Google docs više niti ne podržava IE6, a mislim da ni ostali servisi, MS ga ne podržava isto više

Exactly

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja