Marketinška kampanja(par pitanja)

Pozdrav,

Uskoro pokrećem jedan portal pa imam par pitanja što se tiče promocije.
ajmo reći da bih u startu potrošio cca 100€ za to.

ciljna skupina su mi mainstream korisnici(18-30) godina pa mi je fejsać idealan za 1. fazu.
Vidim da fb nešto sada mudruje s tim stranicama,grupama pa više ne znam što je bolje napraviti.
cilj na fejsu bi bio prikupiti što više korisnika/fanova i pucati novosti s portala,recimo jedan put dnevno.
Što je za to bolje, grupa,fan page ili?
vidim da ima ljudi koji prodaju grupe sa članovima pa me zanima da li je netko radio analizu isplativosti za to?

2.faza bi se sastojala od promocije po raznim HR portalima i forumima.
sad me zanima koje su tu mogućnosti i da li postoje ljudi koji rade takve kampanje i kako se kreću cijene?

hvala!

Može prvo jedno pitanje: ne kužim čemu svi kod nas teže pokretanju nekih portala?!?
Ima neki razlog tome?

[quote=“iggysick”]Može prvo jedno pitanje: ne kužim čemu svi kod nas teže pokretanju nekih portala?!?
Ima neki razlog tome?[/quote]

@iggysick slažem se s tobom ako si mislio na news portal .

@innos ukoliko nemaš barem 100 puta veći iznos za kampanju bit će ti jaaako teško ostvariti cilj koji je (kao i svima nama) ostvarenje neke zarade.

Bolje pokreni web stranicu, jer na portale plaćaš namet 0.5 posto onoj agenciji, ako si iz hr naravno

[quote=“iggysick”]Može prvo jedno pitanje: ne kužim čemu svi kod nas teže pokretanju nekih portala?!?
Ima neki razlog tome?[/quote]

Pošto nisam “svi”, ne osjećam se kompetentnim da ti odgovorim na pitanje:)
Recimo samo da mi zarada uopće nije prioritet.
zapravo, izgubio sam puno novca odbijajući narudžbe za vrijeme izrade ovoga.
Želio sam odraditi nešto sebi za gušt i usput puno naučiti.
naravno,postoje još neki razlozi,sada nebitni:)

ako nije problem,da se vratimo na temu:)

možeš mi pojasniti razliku?

Nije problem. Mislim da je najbolja varijanta s tim budgetom kombinacija fejsa i adwordsa za početak mada cifra neće dugo potrajati. Pokušaj odraditi neki linkbuilding, eventualno linkwheel…ali ne agresivno. Zamoli ovdje ljude da ti pomognu. Ja ću ti prvi dati link. Čuj, nisam rekao ništa novo, nisam otkrio toplu vodu ali koliko love tol’ko i muzike.

nemrem, ni ovi iz agencije koji su donijeli taj propis nemogu objasniti razliku

[quote=“innos”]Uskoro pokrećem jedan portal pa imam par pitanja što se tiče promocije.
ajmo reći da bih u startu potrošio cca 100€ za to.[/quote]Koja je tematika, imaš li već nekih aktivnih web stranica i što si sebi zadao za cilj i u kojem vremenu?

Za moju jednu stranicu su na monitor.hr stavili besplatni članak tako da možda probaš tamo za početak. Neznam nekako mislim da se za područje Hrvatske ne isplati praviti nikakve stranice jer tu nema zarade.

Pozdrav

Mislim od banner-a nema zarade (a to je moje mišljenje :slight_smile: ). Jer ako ideš raditi neki news portal (to ili je copy /paste s drugih portala -a takvih ima previše) a ako radiš nešto svoje tu trebaš stvarno puno truda uložiti a pitanje je koliko ćeš dobiti natrag

Možda sam previše pesimističan …

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja