Match engine menadžerske igre

Pozdrav,

ja i par kolega smo počeli razvijati (doduše velik dio, onaj vizuelni, je gotov) online nogometnu menadžersku igru. Kao što rekoh, vizuelni dio je gotov pa smo sada nekako zapeli na jednom bitnom dijelu igre - rezultatima, odnosno match engineu. Znamo programirati, ali uopće nemamo ideje gdje i kako početi da match engine bude realističan. Dakle svaki bi igrač bio “na svojoj poziciji na terenu”, koristio bi svoje skillove (vještine, koje se inače nalaze u mysql db) itd… Dakle, trebale bi nam smjernice, mislim da bismo onda kasnije manje-više sve pokopčali. Nadam se da sam znao objasniti što tražimo, te da ćete mi moći pomoći.

Lijep pozdrav,
Toni

Znam samo da treba puno random brojeva koristiti :)) Ne znam što svaki igrač ima za vještine, ali dati koeficijente (snagu) svakoj od vještina, izbrojati sve vještine (pomnožene sa koeficijentom) i onda sagledati koliko u postocima je neka ekipa dobra pa onda prema tome još jedan random di će koja ekipa pobjedit :)) treba dozvolit da ponekad i slabija ekipa pobijedi itd…
Ima tu dosta logike…

[quote=“Kečko”]Znam samo da treba puno random brojeva koristiti :)) Ne znam što svaki igrač ima za vještine, ali dati koeficijente (snagu) svakoj od vještina, izbrojati sve vještine (pomnožene sa koeficijentom) i onda sagledati koliko u postocima je neka ekipa dobra pa onda prema tome još jedan random di će koja ekipa pobjedit :)) treba dozvolit da ponekad i slabija ekipa pobijedi itd…
Ima tu dosta logike…[/quote]

Kužim to donekle. E upravo se o tom radi - treba dozvolit da ponekad i slabija ekipa pobjedi itd… Previše monotono bi bilo da uvijek najbolji pobjeđuju. Ono što mene (možda i ponajviše brine) je kako da “odredim pozicije” igrača na “terenu” kao npr logično - lijevi bek pokriva protivnikovo desno krilo. Jer bi išao tekstualni match report za svaku tekmu pa bi bio fals da nije tako. Hvala na ovome što si mi napisao, pomoglo je, ali trebalo bi mi još smjernica.

Lp,
Toni

Pa recimo ako igrač ne igra na svojem mjestu umanjiš mu krajni koeficijent za određeni postotak.
Npr postaviš koeficijente za omiljene strane igraču koji vrše 25% i recimo napad obrana i veza vrše 75% ukupnog koeficijenta za umanjivanje od 100% koeficijenta…
Nadam se da kužiš na što ciljam…

[quote=“Kečko”]Pa recimo ako igrač ne igra na svojem mjestu umanjiš mu krajni koeficijent za određeni postotak.
Npr postaviš koeficijente za omiljene strane igraču koji vrše 25% i recimo napad obrana i veza vrše 75% ukupnog koeficijenta za umanjivanje od 100% koeficijenta…
Nadam se da kužiš na što ciljam…[/quote]

Da, kužim te. Kul, hvala :slight_smile:
Još smjernica je uvijek poželjno.

Hvala unaprijed svima,

Lp,
Toni

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja