Media kit - FAQ

Ja imam samo Q…

1. Koji su vama najbolji media kitovi koje ste vidjeli?
  2. Postoji li neka uvriježena struktura?
  3. Koliko treba ići detaljno u statistikama stranica?
  4. Koja se statistika prilaže?
  5. Format media kita? Pretpostavljam .pdf ali…?
  6. Koliko da bude velik po broju stranica?
  7. Treba li shematski prikazati pozicije bannera za svaki web u media kitu?
  8. Koliko to uopće detaljno čitaju osobe koje to trebaju čitati?

Možda se sjetim još nečega.

Radim MK koji sutra trebam poslati pa khm…ako može brze odgovore.
TNX

Jel ovo može proći:

http://www.trn-zg.hr/download/MEDIA_KIT_2010_TRNdoo.pdf

evo ja ću ti odgovoriti na #9 i #6
Dosta ovisi o tome koliko imaju za čitati, ako vide neki predugi tekst slabo strukturirani vjerojatno ga neće pročitat, a ovisi i koliko toga još imaju/trebaju pregledat…
Često će se dogodit da neće ništa pročitat…

Po mojem mišljenju čim kraći, ali da otkriva što više :slight_smile:

[quote=“Kečko”]#6
Po mojem mišljenju čim kraći, ali da otkriva što više :)[/quote]

Da stavim onda i prvi ekran google analyticsa?

Na to ti ne mogu odgovoriti jer nemam nekog iskustva u tom području, makar to možda u nekim slučajevima otkriva i previše :smiley: ovisi dal želiš nešto zamaskirati :slight_smile:

meni ovaj tvoj djeluje čist ok (:

Ne vidim neku dugoročnu korist od maskiranja podataka. Imam što imam, ni manje ni više.

Da znam da će to ići samo oglašivačima, OK, super. Samo to će završiti tko zna gdje i onda mogu imati štetu.

Ništa, ako netko traži će i dobiti.

najbolje ti se staviti u poziciju osobe koja će to čitati, te vidjet što bi tebe na njenom mjestu zanimalo i to najviše istaknuti i uljepšati :slight_smile:
Ovu izreku bi ja izbacio

jer neko to može shvatiti kao da si jezero u kojem se najmanje očekuje riba :slight_smile:
ponašaj se ko da si jezero prepuno riba i da ribiči baš oće u tvoje jezero pecat :slight_smile:
naravno ovo je sve metafora, mislim da si me skužio, postavi se kao velik i močan :wink: naravno ovo je samo moje mišljenje, a ne naredba, da ne shvatiš krivo :smiley: ja bi se tak postavio…

Nemam ti što reći nego da si u pravu.
Ali…
Oglašivači znaju samo za 3-4 jezera prepuno ribe.
net.hr, index, tportal,…
Njihovo razmišljanje je da je sve osim toga više-manje nesigurno za oglašavanje.

Tako da sam se ipak odlučio za ovaj malo skromniji pristup.

Ja ipak ne bi to tako naveo, zvuči kao da sam sebe podcjenjuješ :slight_smile:
Pogotovo zato jer si ti specijaliziran za nešto (imaš stranice specijalizirane) dok je net.hr index.hr i tome slični portal o svemu i svačemu :slight_smile: Mislim prema ovome kad netko pročita odmah te smatra alternativom, a ne glavnom zvjerkom :smiley:

a što se tiče nesigurnog oglašavanje, ako se dogovore za oglašavanje po kliku onda oni nemaju nikakvog rizika :slight_smile:

Oglašavanje je na mjesečnoj bazi, bez obzira na klikove.

Ja sam poslao tako kako je pa ću vidjeti. Javim rezultate.

Moj savjet: u uvod dodaj nekakav opis demografske/interesne skupine ljudi koja te posjećuje, kako bi eventualni oglašivači znali plasiraju li oglas na plodno tlo.
Dodaj eventualno rečenicu- dvije o prednostima online oglašavanja (za one kojima je to nepoznat pojam).
Pozicije bannera na svakom portalu grafički prikaži, mene bi prvog zanimalo “di mi to ide reklama”.
I smanji malo font, ovako je preglomazno :smiley:

[quote=“kju”]Moj savjet: u uvod dodaj nekakav opis demografske/interesne skupine ljudi koja te posjećuje, kako bi eventualni oglašivači znali plasiraju li oglas na plodno tlo.
Dodaj eventualno rečenicu- dvije o prednostima online oglašavanja (za one kojima je to nepoznat pojam).
Pozicije bannera na svakom portalu grafički prikaži, mene bi prvog zanimalo “di mi to ide reklama”.
I smanji malo font, ovako je preglomazno :D[/quote]

Odlično, tnx

[quote=“kju”]Moj savjet: u uvod dodaj nekakav opis demografske/interesne skupine ljudi koja te posjećuje, kako bi eventualni oglašivači znali plasiraju li oglas na plodno tlo.
I smanji malo font, ovako je preglomazno :D[/quote]

Za one koje ovo prvi put rade, ovo gore su jako dobri savjeti.

ja sada nemam mnogo vremena da bih pisao neki duzi post, ali mogu ti reci da je jako pametan potez sto pravis media kit. Ipak to ostavlja jako pozitivan utisak na oglasivace, deluje dosta ozbiljnije i kvalitetnije. Nisam ni stigao da pogledam media kit, ali kad vec spominjes ove ribe i pecanje i ne zelis da kazes kako je kod tebe puno riba onda makar reci da su kod tebe ribe koje ih interesuju. To sto si sada napisao je prema mom misljenju najlosija varijanta.

Reci im da neki oglasivaci idu da pecaju na mestima za koja su culi da imaju puno riba, ali da je prednost tvog sajta sto nudi ribe koje ih interesuju. Tako nesto dodaj…

Napisacu jos koji post kasnije, ali sada zurim…nadam se da sam makar malo pomogao.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja