Meta keywords - bitni ili nebitni?

Sto se tice meta keywordsa, oni se sa zarezom odvajaju i sad je pitanje, da li je isto ako ja stavim recimo “prodaja, nakita” ili ako stavim “prodaja nakita” sve u jednom, da li ce google to jednako shvatit?, jer sam onda mislio posto imam recimo figaro vez i kraljevski vez pa da stavim figaro, kraljevski, vez…tak da mi se ne ponavljaju rijeci, da li je svejedno i kako je bolje napravit?

Prvo bi trebao napraviti stroj za putovanje kroz vrijeme i vratiti se u 90-te kada je keywords meta tag korišten.

Što se Googlea tiče, oni su sve objasnili ovdje:

Kako ti mozes rec da meta tagovi nisu bitni, ja sam se na stotinu primjera uvjerio da jesu i dan danas.

Meta title i meta description su jako bitni za naprimjer CTR, a time indirektno i za sam SERP na guglu ali meta keywords nisu bitni, sto je i gambo rekao.

A dobro kad nisu :slight_smile:

Ma naravno da su bitni, pa u analystic dosta posjeta mi dolazi od meta keyword (sto je dokaz da su bitni). Samo na kojoj se stepenici “vaznosti” nalaze e u to ne bi ulazio al su bitni.

Pa jel problem proctati oficijalni guglov clanak o tome prije nego donesete zakljucke?

Google, gambo i ja kazemo da nisu bitni, a vas dvoje tvrdite da jesu. Ostali nek sami prosude :slight_smile:

Jesi proba ti ili neko drugi ovdi bez meta keyworda rangirat se na prvu stranicu googla.
A jesu li yahoo i bing takvu izjavu dali?

Zanimljivo, kako to samo tebi uspije.
Ljudi koji se kuže u SEO su to isprobavali tako što su u keywords meta tag stavljali izmišljene riječi i - tražilice ih nisu mogli naći.
Jesi li siguran da te “keywords” koji ti donose posjete nemaš baš nigdje na sajtu niti u linkovima na tvoj sajt?

Eh, kako je teško povjerovati u bilo kakvu službenu informaciju koja dolazi iz Googlea, za razliku od napisa “SEO gurua” od prije 10-15 godina.

Pa reci gambo keyworde za koje si se rangira bez da si upisa meta keywords, a opet ti kazem imaju i yahoo i bing :slight_smile:

Pa u novom sučelju google analystic pise mi preko kojih su keyword’sa posjetioci dosli i naravno zauzima i neki procenat, ja ne kazem da se “Kuzim” (razumijem) nesto opasno u seo, vec jednostavno iznosim primjer, a postujem svakog ko zna nesto boljei rado cu prihvatiti savjet, znaci po tebi tagove(meta keywords) u sajtove radjene u wordpress-u ne treba unositi za clanke (kratak odgovor da ili ne) " da naucim i ja nesto".

Mislim da taj keywords koji pise na google analyticsu su one rijeci koje su ljudi upisali preko google-a i preko tih rijeci su dosli na tvoju stranicu…

Meta Keywords su opcije, mozda su donekle bitni za bing ili yahoo, ali za google i nisu toliko bitni. Nebi rekao da su nebitni, ali da ces ti bolje rangirat samo zato jer si stavio neku rijec u meta keyword mislim da neces. No u kombinaciji s page contetom i inim stvarima na stranici bi mogao dobiti jos koji bod ako ih koristis, mada sveukupno ti to nece utjecat previse na ranking jer kao sto su napisali davnih 90tih se to koristilo, a vise se ne koristi jer su webmasteri trpali sve is vasta u to.

Ma ja ih stavim vise reda radi i da mi klijent ne prigovara da ih nemamo jer je negdje cuo da trebaju biti, nije problem napisat 10 rijeci ali znam da je to zakurac i da jedino sto sluzi su Titlove i Description iako ne za poziciju direktno nego za posredni nacin, da ljud kliknu pa onda samim time i guraju web.

[quote=“unix”]Pa u novom sučelju google analystic pise mi preko kojih su keyword’sa posjetioci dosli

tagove(meta keywords) u sajtove radjene u wordpress-u[/quote]

Keywords u Analyticsu su riječi s kojima su tvoji posjetitelji pretraživali Google, a koje su ih dovele na tvoj sajt.

Keywords meta tag je tag kojeg stavljaš na svoje web stranice nadajući se da ćeš za riječi u tom tagu bolje rangirati.

To su dva potpuno različita pojma koja nemaju nikakve međusobne veze.
U Analyticsu ćeš vidjeti da ljudi dolaze preko keywordsa koje nemaš u svom meta tagu, a isto tako da ti nitko, baš nitko, ne dolazi preko keywordsa koje imaš u meta tagu ali nigdje drugdje na svojim stranicama.

Da li je onda isto kad stavim “kraljevski vez, figaro vez” i kad stavim “kraljevski, figaro, vez” ?

stavi ti kraljevski, figaro, vez pa si na miru.

Aha, ma tako sam i mislio stavit, i onako je svejedno kad google i ne gleda to toliko, vjerovatno uzima keywords ako se puno puta pojavljuju na stranici al je i onako svejedno kad ti i onako uzme sa stranice :smiley:

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja