Microsoft politika?

Odlucili smo se napravit update sa xp Pro na Win 7 u nasoj firmi a posto imamo 9 pc-a pozvali smo MS predstavnika da nam objasni kakva je razlika izmedju 6 osnovnih vrezija te da nam da ponudu

Dakle da ne duljim prve dvije verzije “start” kao i “home” su neupotrebljive za “normalnog” korisnika a kamoli za firme

Najajca fora mi je kod “start” verzija da se mogu samo 3 programa istovremeno pokrenuti, mislim pa nisam mogao vjerovati kada sam to cuo, halooooooo microsoft mi smo u 21 stoljecu :jaooo:

professional verzija je je recimo sto se tice mogucnosti upotrebljiva za korisnike koji ajmo reci malo znaju nesto o pc-u

znaci u nasem slucaju dolazi u obzir samo enteprise ili ultimate u pitanje i to po cijeni od 180€ po pc-u !!!

dakle 180€ po pc-u no to jos nije sve, 6 od 9 pc-a nezadovoljajavu ili zadovoljavaju djelomicno kompatibilnost makar su svi sa dulacore pa na gore, uglavnom kao problem bi mogao biti u “sporom” ramu kao i slabim grafickim karticama

Nakon 2 sata razgovora sa zanimljivim objasnjenjima zasto bas win7, poslao sam predstavnika doma da pozdravi sve u MS-u i neka ima kaze da prelazimo na MAC-ove bez obzira sto su 30-40 % skuplji

Uglavnom ovo sto je MS napravio sa win 7 licenciranjem i cijenanma je ravno bezobrazluku i bahatosti koje nema kraja

Posto je gospodin prodavac napustio nas ured prije nekih 1 sat jos uvijek sam pod dojmovima te zato i takva kritika

P.S. onda se MS cudi zasto ih ljudi hakiraju …???

God bless you MS.

zanimljiv post,ja se držim još uvijek XP-a

[quote=“Alen”]je ravno bezobrazluku i bahatosti koje nema kraja
.[/quote]Oduvik su tzakvi. Ništa novo. Toplo preporučujem Linux Debian stable verziju (trenutna Lenny). Najbolji OS današnjice. Toliko dobar da ga NASA koristi na zemlji i u letjelicama.

Zašto ste se uopće odlučili na update?

hm hm…

Kao sto neko priupitao, sta mjenjate XP.

Sta se nekompatibilnosti tice, pa ne razvija se OS za sadasnje komponente (ili neke stare godinu dana) nego za nesto sta tek dolazi. Inace je OS stalno u zakasnjenju.

Ja radim u firmi di imamo cca. 7k racunala, i na win 7 prelazimo sljedece godine.
Trenutno se pregovara ocemo li na racunala, stara 3 godine, stavljati 7-cu ili pricekati jos godinu dok im istekne lizing i onda sa novim OS uzeti i nova racunala.

Sa druge strane @Alen, sa 9 racunala nisi im uopce neka interesna skupina (u smislu poslovnih partnera, te je i cijena zato paprena), molim sad mac i linux fanove da ne skacu jer bi se isto tako ponasao i Steve ko i Torvad kad bi bili u poziciji u kojoj je Bil.
na kraju, za posao koji ti radis je mozda i najbolje rjesenje linux, a sastrane tek toliko jedan win. da si u tijeku…

To sa hw kompatibilnoscu, kao nece raditi na win7 je glupost. Nece biti Aero sucelje, i to je to, sve ostalo ce raditi dobro. Min 1 gb ram je potrebno.

Ali znaci, dali bi 40% vise za Mac, kao za inat? Ako vam je win7 skup, kako vam nije onda mac skup? Win7 radi na kompu od 2500kn, najjeftini mac je cca 5000kn. Ne kuzim vasu racunicu, u cemu je problem.

Druga stvar, firmi od 9 ljudi (9 kompova), koja mjesecno mora dati cca 50 - 100 000kn placa i troskova, sada je problem svake 3-4 godine platiti 10-15000kn za osnovno sredstvo za rad!! Smjesni ste, kao da se “igrate” firme.

Prvo, nije mi jasno o tom “predstavniku”…
Microsoft ne radi maloprodaju nego to radi preko partnera pa je valjda došao neki prodavač od nekog partnera i nema potrebe “pozdravljati MS”.

Drugo, roba košta toliko i toliko, a tvoje je da prihvatiš ili ne. Sa 9 licenci nemaš niti kakve kvalifikacije za neke enormne popuste, pogotovo što se radi o Windows vulgaris, dakle za desktope.

Treće, hardware ti je doista zastario ako ne zadovoljava min. uvjete. Međutim, ja u to ne vjerujem.

Četvrto, Start verzija je namijenjena za zemlje četvrtog svijeta i nije mi jasno zašto ste uopće pričali o tome, a slična stvar je sa Home, gledajući s poslovne strane.

Peto, ti najbolje znaš da li ti je potreban prelazak na Win 7 ili ne. Ako jeste, onda je to to.

Šesto, ti najbolje znaš da li Apple zadovoljava tvoje potrebe, od podrške nadalje. Međutim, ako te frustrira licenčna MS politika, možda je doista bolje da razmisliš o free rješenjima jer, koliko znam, Apple nije nimalo fleksibilniji.

P.S. Osobno, zadovoljniji sam bio s Vistom jer mi Win 7 u pravilu zauzima više hardverskih resursa, a podjednako dobro rade. Međutim, prešli smo na Win 7 radi sadšnje i buduće kompatiblinosti…

Jednostavno je, instalirajte Linux i sve 5.
It’s better when it’s free.

[quote=“Alen”]

Najajca fora mi je kod “start” verzija da se mogu samo 3 programa istovremeno pokrenuti, mislim pa nisam mogao vjerovati kada sam to cuo, halooooooo microsoft mi smo u 21 stoljecu :jaooo:[/quote]

Citam ovo i ne vjerujem :slight_smile: Kakve gluposti od njih… katastorfa

Neznam kojim djelatnostima se bavite sve i koje (custom) aplikacije koristite, podržavaju li sve one 7-icu, i rade li na linux ili mac platformama. nešto kao knjigovodstveni programi,kase i sl. te ostatak, ako sve radi super na xp-u čemu forsirati računala na 7icu…

Daju vam opcije, i sada se nesto cudite i zalite! Po ko vas tjera da uzmete starter, zasto gledate to uopce.

Svi se stalno nesto zale na MS, kada ukljuci neki sw u OS, pa kada ga izbaci, pa kada daje opcije, sve je uvjek nesto krivo. Kada MacOS stavi sve zivo unutar OSa, da ne spominjem iOS, ili pak linux distribucije, onda svi sute.

Ma seru po MS-u bezveze, naravno, Apple je kao bolji, i nemojte mi govoriti o linuxima, jer profesionalni alati tu neće raditi :slight_smile: Nemaš nekog izbora ili MS koji je i bolji i jeftiniji i otvoreniji ili prodat dušu čiki stevi

alate za što?

Ma znao sam da će se netko javiti, npr adobeove alate (CS5) nemoj mi spominjati neke alternative tipa gimp, jer je to daleko od photoshopa, a da ne govorim za ostale alate u tom paketu, microsoft alate(expression,visual studio…), za veće firme office (openoffice je riješenje za manje firme, za veće ipak nema takve mogučnosti ko office) hoćeš dalje?

Pogledaj sa cime se covijek bavi…

Govorio sam općenito, a on može bez problema koristiti i linuxe, makar je za jednu firmu to smiješna cifra…

U poslovanju nema smiješne cifre.

Krivo sam se izrazio, nisam napomenuo koliko će u početku gubitaka imati zbog tranzicije na linuxe, i učenje sebe i radnika rad na njima :wink:

Dragi Kecko

Moje ime je Alen, imam 40 godina i u IT svijetu sam od svoje 18 godine kada sam poceo sa msdosom 4.0, sjecam se vremena kada sam se jako ljepo igrao sa verzijom 5.0 u kojoj je bila jedna onda revolucionarna stvar a zvala se QBasic-Interpreter

dakle u mome bogatome iskustvu radio sam na Operativnim sustavima od windowsa 3.1 pa do win7 kao i svim vecim unix i linux distribucijama, mogu se slobodno isto tako pohvaliti da sam radio na AIX-u, SUN-OC HP-UX-u itd, itd.

tim koji radi u nasoj firmi je visoko obrazovan sa titulama inzinjera i magistratima iz podrucja informatike i racunarstva te nemoras se brinuti da cemo pisati gubitke sa promjenom kompletne infrastrukutre sa win baziranih racunala na linux ili mac os

to sto je tebi ms svetinja neznaci da su svi ljudi orijentirani samo u jednom smjeru i nevide nista drugo ispred sebe osim MS$

Investicija koja je potrebna prelaskom na win7 krece se oko 25k kuna i u danasnja vremena je neisplativa, sa time koliko ulazemo i koliko dobivamo

Znaci dolazimo do klasicne kalkulacije ulozeno/ dobiveno sto je alfa i omega za svakog poduzetnika koji u danasnjim vremenima mora racionalno razmisljati… no to je vec tema koju ti ocito nerazumijes te joj tako i pristupas sa tvojim izjavama ovdje

O ostalim stvarima nezelim diskutirati tipa koji je bolji zbog cega i zasto jer osjecam pristranost samo jednoj strani sto je nedovoljno za jednu zdravu diskusiju

Ljepi pozdrav

Alen

:smiley: Pa sigurno da ćeš odlučiti što je najbolje za tebe i tvoju tvrtku, ja to ne mogu znati, ja ovdje govorim općenito, jer niti znam koliko osoba ti imaš zaposleno niti njihovu naobraznu, a još manje njihovo znanje. Nisam pobornik MS-a i MS mi sigurno nije svetinja, dapače ja sam više zagovornik open source zajednice, samo pokušavam stvari sagledati što objektivnije, no tu je previše nepoznanica da bi baš u tvojem slučaju mogao biti u pravu, jer ne znam niti koje alate koristite, niti za što sve upotrebljavate računala, eto toliko, a ja oduvijek radim na više OSeva i nisu mi strani ni MS Windowsi ni MS Serveri, isto kao niti *nix kako za Desktop tako za server :slight_smile:

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja