Midas Network iskustva

Pozz ekipi.

Evo u nekim pregovorima s Midas Networkom.

Recite mi isplati li se njih imati uopće na news portalima ?

Lp

Zarada dosta slabija nego prvih godina kada su se tek pojavili (valjda zbog većeg broja publishera), a i izašli su neki veliki portali poput Jutarnjeg pa je i razmjena posjete kudikamo slabija. Nešto su im sporije i isplate nego prije kada bi plaćali u roku par dana od izdavanja računa.

Svejedno, još uvijek su najbolja platforma za nativno oglašavanje u Hrvatskoj.

A kako ide prijava i koje uvjete moraš ispunjavati?

Vidim tamo obrazac za prijavu…i što onda? Neko od njih te nazove ili se javi na email i što dalje? Jel te odmah prime ili to traje neko vrijeme? Koji su uvjeti?

A kako to funkcionise , ako ti njima das jednu posetu , oni tebei dve ili drugacije ???

Kontaktirate Sinišu, suvlasnika, na email [email protected] i on će vam dati sve detalje. Moraju vam rucno odobriti prijavu ali mislim da primaju sve news portale s originalnim sadržajem i nekom minimalnom posjetom.

Razmjena je uglavnom 1:1 osim s nekim vecim portalima tipa index.hr i 24sata.hr gdje razmjena zna biti 1:2 u vašu korist.

1 Like

koji savjeti kako maksimizirati profit s njima?

može li netko reći je li Midas Network radi i sa privatnim osobama , koji su min uvjeti tipa br pregleda mj… ?

koliko ja znam ne može s fizičkim osobama. Al slobodno im pošalji mail

nego samo sa psihickim :grinning: pa da to neko postuje , nigde ne bi bilo reklama , jer od 100% ovih sto drze reklame ni 1% nema firme.

2 Likeova

Kolege, potrebna mi je pomoć oko implementiranja Midas widgeta. Već 2 sata pokušavam da ih ubacim na sajt i ne uspevam.

Nije mi jasan ovaj deo i mislim da tu nešto grešim:

  1. Ne zaboravite kod postavljanja koda iz točke 2. zamijeniti „ID-KATEGORIJE“ sa pravim ID brojem kategorije.

Ovde ‘ID-KATEGORIJE’ dodam samo broj kategorije bez naslova kategorije ili?

Da, dodaš samo broj kategorije. Taj dio ide u header, a onaj drugi na dio gdje želiš da se widget prikaže.

Ja sam na vagi da ih maknem ili ne jer me iritiraju oni fake health oglasi koje plasiraju.

1 Like

Nisam uspeo. Za svaku kategoriju trebam dodati skriptu u header ili?
Zasto su ovo toliko komplikovano napravili. Ja koristim Ad Inserter plugin, ne znam da li je do njega ili sta. :thinking:

Upute za implementaciju:

  1. Postavite slijedeće kodove na mjesta na kojima želite da se prikažu widgeti:
  • a) Na mjesto gdje želite da se prikaže “SITE - ispod teksta članka” stavite: div id=“midasWidget__XXXX”>
  1. Neposredno nakon zadnjeg postavljenog widgeta postavite kod: script async src=“https://cdn.midas-network.com/Widget/IndexAsync/ID-KATEGORIJE?portalWidgetId=XXXX” type=“text/javascript”>

Napomena: ovaj kod treba postaviti samo jednom po stranici.

  1. Ne zaboravite kod postavljanja koda iz točke 2. zamijeniti „ID-KATEGORIJE“ sa pravim ID brojem kategorije.

POPIS KATEGORIJA:

ID Kategorije Naziv
1 Naslovnica
2 Vesti
3 Sport
4 Zabava
5 Show
6 Lifestyle
7 Tehnologija
8 Auto
9 Ljubimci
10 Žene
11 18+
12 Sci/Tech
13 Ostalo

@steelmaiden ako cemo iskreno, vecina imaju fake. Pogledaj samo na mgid, adnow i druge kakve k----- ispadaju i sta se prodaje. Ja ne znam ko to uopste kupuje.

Da al prakticnije je dodati samo jednu kategoriju ovisno o cem ti je sajt. Ako je generalni, onda dodas ID 1 odnosno “Naslovnica”. Valjda… i ja nagadjam.

To ubacis ovdje:

To ubacis gdje zelis da se widget prikazuje.

Tu npr. pa below article ili kako vec hoces:

Da, i strane native mreze kao Taboola imaju takve oglase. To bi trebalo biti protuzakonito ako se mene pita. Adsense ih nema.

1 Like

Ja sam ih imao jedno 2 godine i onda sam ih uklonio.Jednostavno nije mi se svidelo kada sam ih koristio da su na primer članci od danas sa sajta izlazili tek sutradan.Što meni nije odgovaralo.

Sad ne znam kakva je situacija dal članci idu dan za dan to jest, kada se objave da odmah idu u razmenu