Mirko Katic - Internet prevarant

kako si pogodio :)…

Ehh sad sam se setio ovog imena… Cela karijera mi je pocela lepo, mislim ipak je bolje biti prevaren u samom startu kako bi se sledeci put pazio… tako je i bilo… Njegov projekat iZona sam ja vodio prosle godine kada je sve i pocelo, pisao sam unikatne clanke za tinejdzere i trudio sam se i kada je doslo vreme da mi isplati 70e… naravno…block i to je to :slight_smile: Gad od coveka

imam i ja loša iskustva s njim…

Pa taj je napravio karijeru na prevarama…

2 Likeova

Meni samo nije jasno ako je prevario par ljudi tu kao sto se prica … zasto ti ljudi nisu digli skupnu kaznenu prijavu protiv njega? Nista ne kosta a govni se po sluzbenoj duznosti. Trebaju samo dokazi i sat vremena za otic na MUP.

To je i meni palo na pamet. Neće se taj smirit dok neće imat nekih ozbiljnih problema ili s policijom ili ako mu neko ne dođe na vrata, to je sigurno.

Ono što bih ja svakako dodao jest da budete oprezni s kim god da poslujete. Zanimljivo mi je recimo da me nitko za posredovanje nije kontaktirao, a stalno se neke prevare događaju na forumu. Očito je da je i $5 za sigurnost puno. Ionako sam tu uslugu pokrenuo zbog povećanja sigurnosti u transakcijama na forumu, ali nema od toga ništa izgleda. Meni ne smeta, sve je na vama.

Htjedoh još dodati da sam ja recimo imao pozitivno iskustvo s Mirkom. Odradio sam mu jedan transfer s nekog online servisa (Skrill ili Paypal) na račun. Nije me prevario jer sam se osigurao da on uplati prvi. I tad sam mogao napisat da sam imao pozitivno iskustvo s njim, neko bi pomislio pošten čovjek i upecao se. Tako da pripazite, ne vjerujte svima i par pozitivnih reputacija na forumu očito nije jamstvo poštenosti.

Osobno sam jako oprezan a radim svakodnevno preko foruma, radim sve s uplatom unaprijed (čast izuzecima, mogu ih na prste nabrojat, jedne ruke, al za takvo povjerenje su zaslužni ti ljudi). Neke poslove sam izgubio, ali to je cijena koju plaćam za svoju sigurnost. Toliko od mene.

Živili!

Jer na kraju, nemaju ništa protiv njega, nikakvog dokaza…

Bilo ko je mogao otvoriti mail s njegovim imenom i odrađivati taj posao, bilo ko je mogao koristiti njegovu adresu, i slične stvari… Sve može biti lažno, a niko od njih nema dokaza, niti se vidio s njim lice u lice i dogovorio posao… Dalje nemaju nikakav potpis, ugovor ili bilo šta slično da bi imali validan dokaz bilo kakve prevare…

Druga stvar meni još gluplja, ako je neko nešto dostavio nekome, i ovaj rekao da je sve ok, i poslije sedmicu, dvije zove i kaže da ne valja nešto ili nije to to što sam želio… To je najveća glupost koju sam pročitao u životu. To je kao da kupiš nešto u trgovini, pojedeš i vratiš se i kažeš nije mi se svidjelo hoću drugi okus… Čim potvrdiš da je to to, ti i ja smo završili, sve naknadno ćeš platiti, sviđalo ti se ili ne. Ne dajem ja nikakvu garanciju, ali prije toga provjeri šta si već naručio, i šta kupuješ, testiraj…

Svaki developer će ti to dozvoliti… [ Ako mu je u cilju da proda i zaradi ]

Iskustvo je najbolja škola, pogotovo ako je lično iskustvo. Jednostavno priznaj, da si ga popu*io i to dobro, i neka ti to bude škola, jer od ganjanja tog čovjeka ništa nećete dobiti, jer nemate ništa. Štaviše uvjeren sam da je to lažni identitet.

Takođe i ovi što su vršili uplatu na taj račun, i on može biti tuđi, ili je otvoren na nekoga drugog, ili nešto od toga, ako već na taj način zarađuje, i to može biti lažno…

1 Like

Što je najgore nije on jedini sa tim imenom i prezimenom u Hrvatskoj, ima ih par, a svi moraju trpjeti blaćenje na internetu zbog jednoga. Srećom što ne dijelim ime i prezime sa još nekim.

Tu se varas i pricas gluposti. Da se netko angazira … u roku 10 dana taj bi bio u istraznom zatvoru.
Poanta je u tome da postoji x ljudi koji su prevareni za male iznose, a tu MUP po sluzbenoj duznosti ne moze nista. Kada bi se skupili 5-6 ljudi u 1 kaznenu prijavu itekako bi se moglo reagirati.

Kako nema dokaza? Pa citam tu na forumu, ljudi su mu slali poštom novac, uplacivali na tekuci, na paypal. Za sve to postoji pisani trag: osobna iskaznica prilikom preuzimanja, tekuci racun za uplatu, vlasnik email adrese (paypal) i povezana kartica. Svaki pisani trag je dokaz pa tako i email, forum korespodencija i sl. a dali je pravovoljan to je na sudu da utvrdi.

Bio bi u istražnom, i bio bi pušten isti dan… I to je to. Na ovakve stvari se možeš vaditi čitav dan, ne mogu ti ništa, jer je previše izgovora.

Dalje, ko još šalje novac unaprijed bez 1% završenog posla? Završili bi svi na sudu, i to je to, naplaćali bi se sudskih troškova.

S paypala su mogli povući novac, imali su 30 dana ili više.

Kako dokazati da nisi dobio ono što ti je on nudio? To je tvoja riječ protiv moje. Ja kažem da si dobio, ti kažeš da nisi. Ne mora to nigdje pisati, ni u mailu, ni u porukama, niti telefonski razgovori i drugo.

Jednostavno kažem otišao sam, našao se s čovjekom, dao mu DVD s završenim stranicama, i to je to. Kako ćeš ti dokazati da nisi primio DVD, ili kako ću ja dokazati da sam ti dostavio DVD lično. Jednostavno došao sam ti na vrata, dostavio DVD, i vadim se da si bacio DVD ili nešto slično. Policiji sve to može biti sumnjivo, i naravno da će im biti sumnjivo, i vjerujem da bi i jedna i druga strana platila sudske troškove i usput dobili kazne zbog ko zna čega…

Moja riječ protiv tvoje. Ovo je balkan… Za ubistvo se izvuku, da ne mogu za ovo, daj molim te… Očigledno je da mu nije prvi put, i ima iskustva u tome. Mogu ga pratiti, dok ga ne uhvate na djelu.

U teoriji to jest tako kako ti misliš, u praksi ni blizu…

Ne mogu da tvrdim za HR ali u Srbiji kad bi ušao u policijsku stanicu i ispričao takvu priču inspektoru (dakle ne običnom policajcu kod nas poznatom kao prašinar) u najboljem slučaju bi se začudio i ne bi znao šta da radi i poslao bi vas lepo kući a verovatno bi se ismejao ili tako nešto. Zaista, kad bi prosečnom srpskom inspektoru pomenuli reči web,paypal,blog,logo dizajn i slično gledao bi vas kao vanzemaljca :smile: a pretpostavljam da neka razlika nije ni u hr…

Sada ispada da je varanje normalno i da tome niko nemože ništa jer policija ne zna šta je internet i tu se nemožete zaštitit. Osobno mislim da može, upitna je samo satisfakcija koja će se postići prijavom, taman i da dokažete prevaru.

mene isto nije prevario… bio mi je poslao neku skriptu koju sam platio unaprijed a iako nije radila brijem da je stvar u stelovanju…
ali cinjenica je da treba provjeriti triput svakog s kim se radi…
mene izrazito nervira ta neka anonimnost na ovom forumu a o svakom se moze vrlo brzo nac kaj treba…
al opet nista nije garancija…ko radi posteno i placa poreze nije mu bed stavit ime prezime i adresu nek gleda ko god hoce…
naravno za vece cifre bi bilo ili murja il prodaja duga nekim celavim tipovima koje niko nikad ne zeli upoznati…
sad neko s iskustvom ce se na to nasmijati…al uvjek vrjedi ona stara poslovica nije kaj ti krades problem neg kaj te uvate

Ova tema je toliko aktivna a ja ne znam o kome se radi, da li je član ovog foruma?

Brijem da je @xoxoxoxoxoxoxoxoxo još jedan u nizu profila dotičnog Katića. I ne brinite vi brigu oko toga zna li MUP svoj posao ili ne - podnesite prijavu kako to savjetuje @in4hr pa ćete vidjeti kako to kolege iz odjela gospodarskog kriminaliteta brzo riješe.

Mislim da je on bio u raznim kombinacijama sa svima na ovom forumu. Bilo kakvim, ali sa svima (više-manje) je nešto “mutio”. Neke nije mogao prevarit, neke možda i nije htio, svakako on je harao i hara ovim forumom i dalje, šta god ko mislio o tome.

Već nebrojeno puta sam predlagao neke nadogradnje za ovaj forum koji bi povećali sigurnost na ovom forumu. Nažalost, dobio sam samo odgovor @apazinjan-a kako za ovu skriptu nema nekih boljih i većih nadogradnji po tom pitanju, ali se i dalje ništa ne pokušava napravit.

Iznošenje imena i prezimena bi mogao biti samo dio pojačavanja sigurnosti, ali definitivno ne nešto na što se možeš oslonit, jer vidiš da Mirko radi i s tuđim identitetima. A isto tako uvijek može napisat da je on Marko, a ne Mirko.

Konačno, na prijedlog jednog člana napravio sam vlastitu escrow uslugu koju je samo taj član koristio do sada. Točnije, kupovao je FB page pa mu je trebao posrednik da svi budu sigurni u transakciji, ali je na kraju prodavač odustao od prodaje pa je transakcija propala, a taj član me svejedno nagradio s $5 “provizije” jer sam na dopisivanje izgubio dosta vremena. Anyway…

Tu uslugu, ponovno napominjem, sam pokrenuo čisto da se na forumu može trgovati sigurnije (dok se ne smisli nešto pametnije i bolje), ali očito da sam tražio previše. I neka, izgleda da dok god se ljudi ne opeku, ne opamete se, a i sam sam se nekoliko puta opekao u internet poslovanju i to očito tako mora biti.

@milito hehe, pa samo prelistaj ovu temu i bit će ti sve jasno.

Volio bih kada biste mogli navesti listu usernamea za koje vi smatrate da je bio on :slight_smile: . Jao retardiranih smajlića hahaha.

Ovako iz glave, sigurno, dokazano on; @Macan , @Ivi (ex. @Amel_ ) , @TuX1

Osobno sumnjam na još mnoga imena, ali glupo bi bilo navodit imena bez nekih dokaza.

Oki, da znam sa kime da ne ulazim u poslove :smiley: .

Gore navedeni korisnički računi su blokirani, tj banirani.

Pazi za ubuduće, na nove profile.