Mirko Katic - Internet prevarant

Poslao sam upit u par medija za realizaciju ovog slučaja. Pa ćemo vidjet njihov odgovor.

Volio bih cuti misljenja od korisnika @d1namic i @buhin .Oni tvrde da su imali ugodna iskustva sa navedenom osobom.

Zašto poslovati sa tipom koji nije već duže vrijeme pod istim nicknameom na ovom forumu? Zašto ne provjeriti ‘dobri/loši webmajstori’ temu? Bila si svjesna rizika, izabrala si najgoreg kandidata.

Ovi što su prevareni, a žive blizu Rijeke, ako nisu spremni fizički se obračunati a prevareni su za preko 100€, isplati im se unajmiti nekog bodybuildera i otići zajedno i “ubiti” frajera :D.

Ista prica ko i @belmin samo samo sam dobio fb page od 9000 ljudi novaca nista

Taj isti Mirko Katic je ocrnio mene na starom webmajstori forumu pred svima.

Otvarao je razne teme za mene da sam prevarant, a debil nije znao transferovat domen na drugi registar iako je WHOIS admin na njemu bio i imaju je EPP kod.

Objavljivao moje podatke po forumu i pastebinu, znaci debilcina od decka. Cak sam primjetio da mi dodaje rodbinu po facebooku, jadnik mali.

http://wmforum.geek.hr/t/kako-natjerati-hosting-tvrtku-da-otkljuca-domenu/7463?source_topic_id=14859

Ja sam s osobom Macan surađivao što se tiče skupljanja lajkova na njegovu FB stranicu. Nakon što sam skupio lajkove uredno je uplatio novac na moj račun…

gle ko se javlja…

2 Likeova

Poanta je da policija do određene cifre (mislim da je 1000kn) ne poduzima ništa jer pozakonu ne smiju il im se neda jer nisu obvezatni napravit ništa. Kad se pređe ta cifra onda moraju. Druga stvar ti možeš podignut privatnu tužbu samo je problem što vjerovatno nemaš ništa napismeno i to na sudu neće proć.

A zašto ne bi dramila? Nije sramota biti pošten i držati do svoje riječi.

U najmanju će ruku pomoći nekome tko upravo sada ugovara poslove sa spomenutim “gospodinom”.

Nadam se da će uspjeti vratiti svoje novce.

Brani decko svoju vrstu :wink:

Reko mi je bratic da ce ga potraziti u Rijeci, covjek je kamijondzija 205 visine 120kg nevoli nepravdu i nema milosti za takve stvari.

1 Like

Nikad nisam bio za upotrebu fizicke sile,osim ako neke prvi ne krene na mene, ali za tipove kao sto je ovaj nema lijeka osim batina.Inace ce prevariti jos dosta ljudi :smiley:

Mislim da nece biti nikakve fizicke sile jer cim ga vidi ovakvog velikog, celavog, sa tetovazama i pirsovima odma ce mu dati lovu, ne brini,… :wink:

Onda mu ja idem po lovu…

Koliko godina ti imas? :slight_smile: mislim da su toga svi prestali da se plase davnih dana ako pokusavas da ga zastrasis

Šta ako je istina? Ja da živim u blizini Rijeke definitivno bih ga posjetio.

Da, najlakse je tako preko tastature, ja da sam ovde, ja da sam ovo… Da je lako rizikovati zatvor zbog 100e ne bi bilo prevara preko interneta, tako da iskuliraj, tip te prevario, dala si nam do znanja ko je i sta i hvala ti na tome, al od tih pretnji nista.

Da ga ti ne braniš :D? Kakav zatvor za malo marisane, u kakvoj državi ti živiš, bar u BiH za pravo ubistvo ljudi dobiju samo par godina :D.

Bota je rjesenje. Primitivci samo primitivno razumiju itak.

Koji zatvor o cemu vi pricate, pa ne bih ga uhvatio u sred robne kuce pred 100 ljudi vec nasamo pa kasnije koliko je njegovo da jesam toliko je moje da nisam. Sta ce da kaze ukrao sam 100e pa me zato bije.

Kakav crni zakon i kazne, dobices kaznu 50-100e (veliko mozda), a zar to nije vredno bar toga da mu pokazes da ne moze bas kako hoce posto takvi 2 jezik ne razumeju i ne mozes se sporazumeti s nijima.

Takvi paraziti i zive na racun drugih posto misle da su svi sonje da bilo sta urade, ja sam naplatio liku koji je umislio da je neki mafijas sto me je pokusao zajebati za 960e i to se jos izvinio na kraju, a mislio je nece nista biti samo prazna prica (doduse nije bila zarada sa neta ali profil lika je isti), a ne nekom seratoru preko tastature.

Znam za X slucajeva gde likovi izlome druge likove (zasluzeno) i oni tuze i na kraju se ispostavi razlog i sve i prodju s uslovnom koji mesec ili mozda 50-100e kaznom, a ne pricam o 3-4 samara nego o gazenju, u praksi kazne su minimalne eto tek da kazu ima je.

Prvo sto morate da shvatite ma koliko tu pricali i umisalji da se zivi u nekoj uredjenoj drzavi HR, SR i BiH to nisu i ako zelite bilo kakvu pravdu u ovakvim slucajevima uglavnom je morate sami uzeti pa posle neka radi sta hoce, a vecina nece ni dozvoliti da ode na sud posto ce da se sazna sta su radili i cime se bave.

Eto ne mora da ga bije (iako veoma preporucujem) neka ga da u novine, nazove lepo novine kaze takva i takva stvar, taj i taj covek, na toj i toj adresi, vara, krade od ljudi po internetu, policija ne reaguje itd, a novine samo cekaju takvu vest. Pa kada se pojavi u novinama da vidis kako ce policija da se aktivira o svom trosku, treba se znati snaci.

I nemoj da ste ubedjeni da je svako ko sedi sa druge strane monitora neki smokljan koji samo prica pa mozete kako hocete posebno ne na nasim prostorima.

Koliko god se mi ne slagali u misljenjima i poslu zbog nekih rasprava po temama itd neka osnovna kultura bar sto se tice poslovanja mora da postoji i da se postuje ako ste se vec odlucili da saradjujete.

1 Like