Prisluškivanje mobitela... mislim da nas slušaju 📵

Stavi alarm podsjetnik na svakih pola sata i cijeli dan spominji. To je i dalje jednostavan test…koga uistinu zanima istina, neće nabadat samo, nego i poduzet nešto.

Ja jesam, nakon što sam se sreo sa sinkronicitetom…jedan od testova je bio da cijeli mjesec pričam o tome kako ću pronaći 100kn. Taj mjesec sam pronašao dva puta 100kn…s time da nikad u zivotu nisam ranije ni kasnije pronasao bas stoticu.
Da li me je i tad Google prisluškivao i servirao mi to?

I to nije jedini test koji sam radio…i desilo mi se puno puuuuuno značajnijih stvari, ali mi ih je teško ukratko opisat.
Nakon 12 godina što posvećujem pažnju sinkronicitetu, stvarno je ludo što sam sve o ovom “3D” svijetu naučio.
No sve što sam naučio, naučio sam jer sam se trudio svoj um osloboditi pretpostavki i ganjao sam istinske dokaze. Potvrđene na mnogim razinama autoriteta istine, što je pomalo delikatno slijediti. Jer nam životno iskustvo vrlo često daje potpuno drugačija uvjerenja od prave istine…a svi mi nekako baždarimo svoju istinu prema svom osobnom iskustvu. A to je poprilično varljivo.

Suma sumaru…treba istraživati…sve drugo su naklapanja. :stuck_out_tongue:

I onda ga na kraju ubiju, imas masu primjera u temi:

Pa mogu vam ja reci svoje zanimljivo iskustvo.

Supruga vadila neke nalaze u drzavnoj bolnici u BL. I ima tamo neki parametart na i. Ne sjecam se tacno naziva ali rijec ima bar 8 slova i nikada je u zivotu nismo vidjeli nigdje. Znaci, uzimamo nalaze odstampane na papiru, setamo ulicom i pitamo se sta je to. Naravno, vadimo njen telefon i ajde da potrazimo na Googlu. Ukucao sam slovo i i prvo sto mi je ponudilo u onoj padajucoj listi je bas taj parametar. Znaci pored svih stvari na planeti na i bas je taj parametar bio prvi ponudjen.

Spooky…

3 Likeova

Pa svuda. Može i na billboardu :stuck_out_tongue:

Konkretno što se tiče weba, mislim da me je upravo FB puno puta pogodio. …nemam FB app, ali ajd…imam ipak od FB-a messenger. (Ali kako mu nisam davao nikakve mikrofon opcije, morao bi to biti deal sa androidom…ili propust androida)

I da bude jasno, ne negiram da nas zaista i prisluškuju kontra našeg znanja. Samo mi je to podjednako čudno, jer kao što rekoh…to bi bilo suviše lako izmanipulirati.
A ti veliki igrači moraju itekako paziti o tome što rade i o privatnosti svojih korisnika, jer ih nervozni korisnici ganjaju i tuže tamo gdje ima smisla i nema smisla.

U konačnici, ja sam za jedno veliko ZA da nas mobiteli slušaju…upravo zbog primjera koji je naveo @bobo_1. U budućnosti očekujem da će nam mobiteli biti asistenti kao ravnopravne osobe. Koje će nas slušati, razumjeti i tako biti puno veća pomoć nego što su ovako.

Npr. ne želim paliti todo listu, želim samo reći mobitelu: “Daj me posjeti da sutra moram napraviti to i to kada dođem tamo i tamo”
Zatim želim da on prateći moju lokaciju me posjeti o tome u pravo vrijeme na pravom mjestu.
I ne očekujem da će taj razgovor biti previše “strojan”, nego će upravo biti spontan kao što razgovaramo i sa drugim ljudima.

Ako je sve ovo korak u tom smjeru, veliki aplauz od mene dobivaju.
Btw. već dugo tupim o tome kako ćemo uskoro pričati sa računalima…i nekidan sam instalirao mami windowse, skoro sve odradio slušajući virtualnog asistena koji me je navodio. Ja samo klikao “Ok, ok , ok…cancel, ok…”

Na isti način sam mogao odgovarati: “To hoću…to neću…to hoću…itd”.
Ne kažem da bi u tom slučaju razgovor bio jednostavnija opcija…ali za mnoge stvari će razgovor upravo biti jednostavniji način.

Go for it…no fear. :slight_smile:

Vidim da dosta spominješ “zakon sinkorniciteta”. Možda da počneš igrati loto pa će ti možda zakon brojeva i zakon zvonaste krivulje priskrbiti neku dobit :slight_smile:

1 Like

Hmmm, pojasni. Kako mi zakon brojeva i zvonasta krivulja mogu pomoci?

369 su magicni brojevi. Svatko tko ih je istrazio to znade, ali ne u smislu u kojem ih se zloupotrebljuje slicno kos to se u drugom topicu koji sma otvorio:

Zloupotrebljava, takos e i ovdje te 369 brojeve iskoristava za svoje neke dobite predvidjanja buducnosti ili neznam cega. Ali ako se samo gleda na to sto ti brojevi znace i kako se ponasaju onda se treba sloziti da su magicni i bitni.

Zvonasta krivulja u Lotu je fenomen jos veci.
Statisticki odnosno u bezbroj izvlacenja svi brojevi bi trebali biti izvlaceni isto puta. To nas uci matematika i to je cinjenica, no u realnosti to nije tkao i tu negovorim samo o Lotu i izvlacenju brojeva nego i o drugim sferama zivota. Sanse, psototak, vjerojatnost je statisticki tocna, no ipak…

Isto tako u izvlacenju Lota, svaki profesionalni igrac, da, ima profesionalnih igraca lota, o tome koliko su uspjesni encu ulaziti, ali svi oni znaju da nizovi 1,2,3,4,5,6 imaju manje sanse da budu izvuceni nego neki random nizovi. Eto pa ako mi netko moze to objasniti rado bi volio cuti jer ja znadem da matematicki i po zakonu matematike svi nizovi imaju istu cjerojatnost da budu izvuceni, ali nisu.

Kazes bezbroj izvlacenja pa ce se to anulirat, dobro, a zasto nije obrnuto odna, zasto u ovom nasem svemiru niz od 1,2,3,4,5,6 nije vise puta izvucen od random brojeva pa nek se random brojevi anuliraju… Mi znamo matematiku samo povrsno…

Zakon sinkroniciteta je samo obris jednog nama nepojmljivog mehanizma kojim upravljaju bića iz “druge dimenzije” u odnosu na nas. Nazivaju se svjetlosna bića i oni jesu zapravo ono što mi percepiramo kao svjetlost…a fizikalno znamo da je svjetlost kreator sve materije našeg svemira. Također ituitivno Boga vežemo uz svjetlo, mada svjetlosna bića su ispod Boga.

Moje istraživanje me je dovelo do toga da su mi se svjetlosna bića objavila i u više puta razgovarala samnom, koliko god to nekome nevjerovatno zvučalo.

Magija…pure magija.

Ali magija je samo ono što trenutno ne razumijemo.

Ja sam malo pokusavao uz otvoren fejs na ajfonu par puta spomenuti staropramen i ove sekunde iskoci na fejsu njihova reklama…

Reklama koja ima samo 128 lajkova znaci da nije neznam kako jako forsirana😢

S tim da pivo uopce ne pijem tako da nisam niti trazio nesto slicno…

1 Like

A baš bi fora bilo da umjesto reklame iz telefona iskoči hladna boca Karlovačkog piva :slight_smile:

E to je već nešto. Ja testiram sutra, pa javim rezultate …

Ja cu sad na zenin mobitel govoriti staropramen mantru par minuta pa da vidimo oce li pokazati reklamu. Ona ni nezna da postoji staropramen pivo tak da ako joj izbaci super. Ako ne onda mozda mora ona govoriti staropramen, pa ce onda ona govoriti par minuta pa da vidimo.

Ovo da raspoznaje glas bi bilo zastrasujuce jer ovo sto iz glasa aplikacija prepoznaje automatski kljucne rijeci se niti nemoze zvati prisluskivanjem jer se stvari vjerojatno nigdje ne pohranjuju jedino aplikacija on the go zakljuci, svejedno strasno, ali daleko od toga da nas prisluskuju i sve to negdje pohranjuju…

I dalje nepouzdan test. Možda je programirano da se mirkofon pali samo 2x dnevno na minutu :wink: Možda su i u šumi. Sve u svemu, zna se da Google prati sve i svašta, zna se da nema privatnosti e-maila i mnogih drugih načina komunikacije. Zna se i da tajne službe nadziru sve i svašta, i tamo gdje najmanje očekuješ. Zna se da su tajne službe otkrile mnoge planirane atentate koje su dogovarali ljudi za koje se nije uopće znalo da su povezani sa teroristima (ključna riječ u nekoj komunikaciji ih je otkrila, gledao više dokumentaraca na tu temu). Zna se da nemamo pojma kakva sve tehnologija postoji itd itd.

Zato je naivno vjerovati da je sve puka slučajnost, sile svemira i sl.

Ja govorim već petnaestak godina da ću prodati domenu za milijun dolara pa još nisam imao takvu prodaju. Izgleda da ne radi ovaj “zakon” svaki put :wink: Kad kod tebe radi probaj ovaj cijeli mjesec govoriti da ćeš naći torbu sa 100,000 kn pa ćeš imati fino ljeto :wink:

To može biti od koristi u nekim slučajevima, ali meni je van svake pameti da to bude legalno bez izričite dozvole. Nikakva mala slova, nego korisnik mora biti VELIKIM SLOVIMA upozoren da može biti slušan i dok ■■■■ ženu, i dok je na wcu, i dok je na pivi s frendovima, i onda triput potvrditi da je razumio i da prihvaća. Ne jednom potvrditi i ne jednim klikom, nego triput, i to nakon verifikacije i sa osobnom, i sa putovnicom i onda još sa video pozivom. U suprotnom sam za veliko PROTIV da nas mobiteli slušaju.
Nije stvar u tome da li imaš što skrivati ili nemaš, stvar je u privatnosti. Ljudi doma imaju zavjese ne zato što doma sastavljaju bombe za atentate nego zato što je normalno da ne želiš da te netko škica dok ležiš na kauču i gledaš TV.

Tko voli neka izvoli, ali po defaultu nitko normalan ne bi trebao biti za špijuniranje. Radije si ja sam napravim To do listu nego da mi mobitel govori da nisam danas bio na wcu i da jedan dan netko provali u sve spremljene podatke o nevinim ljudima (a sigurno se barem dio negdje bilježi barem na određeno vrijeme) pa se pojave negdje na Internetu. Ne hvala, veliko NE.

Cek, jel ti mislis da bukvalno svakog paranoicnog covjeka (koji misli da ce ga neko ubiti) neko ubije?
Upravo ono u cemu govorimo ovdje… Neko stvarno umre, a svaki onaj put kad je neko bio paranoican a nije mu se nista desilo- to se zaboravi.

Veliki istorijski primjer. Jedan od Lujova (ne znam tacan broj kad ih ima 20) je imao problem da utvrdi vlast (otprilike 14-16 vijek). U Parizu je izbila neka bolest, mozda kuga ali nissam siguran. Da bi Luj vise legitimnosti, on je poslusao svoje savjetnike i sazvao sve bolesne ljude pred francuski dvor, gdje je odrzao govor, i ono u fazonu popa, rekao par rijeci da bi oboljeli ozdravili. S obzirom da je bolest uzimala mnoge zrtve oov je bila veoma vazna stvar, jer bi ovim Luj potvrdio vjerovanje da je francuski kralj bozanstvo na zemlji. Sta se desilo- 70% ljudi koji su bili bolesni su idalje umrli, a onih 30 koji su prezivjeli su uzeti kao DOKAZ da je Luj bozanstvo. Znaci nije nista napravio, nista se nije izmjenilo, ali zbog veoma jakog confirmation biasa (koji ide zajedno u skladu sa neobrazovanoscu tog vremena) svi su povjerovali u pricu.

1 Like

moj doprinos temi ce biti da cu sada u blizini mobitela poceti vikati “zuja je zakon”. nemam facebook pa da vidim sto ce se dogditi. javim se s iscrpnim izvjestajem kroz neko vrijeme

sportski pozdrav,
Ray

(zuja je zakon - moj prvi krik danas)

Ovo je druga tema, imas tamo temu vezano za ovo. I ne nekazem da ce svakog paranoicnog covjeka ubiti, ali ako mu je 30% sansa da ga ubiju onda bolje da nije paranpoican…

E vidis, poenta je u tome i da je sansa 0.01%, i da se to stvarno desi eto jednom u 10,000 opet ce se taj o tome dogadjaju pricati mnogo a zanemarice se 9999 puta kad se nije desilo…

Evo ja danas bio sa prijateljem, pa bio u teretani… pricao 3 sata o svemu u svacemu- izmedju ostalog i o pivu. I eto meni izgleti reklama za jelen. Neko bi rekao- prisluskuju. U isto vrijeme nije iskocila reklama za 1000 drugih stvari koje su bile pomenute. I sad bi neko na osnovu te reklame za jelen rekao da nas priskusluju 100%.

Da stvar bude bolje/gore (zavisi kako se gleda), reklame za jelen i tako neke slicne brendove ces ovdje vidjeti uvijek, jer ih je jednostavno pun ■■■■■ ali ne iz razloga sto si reko volim jelen pivo dok je telefon bio kraj tebe

Balance.

neznam sto je gore, prodavati maglu sa magicnim brojevima ili misliti da je zivot random. Da moram birati vjerojatno bi uzeo prodavanje magle…

Opet sam išao u trgovinu po pivu

Prvo što sam išao vizualizirati kada sam htio čvrst dokaz da sinkonicitet postoji je upravo bila torba sa 100 000kn. Nisam vizualizirao mjesec dana, nego samo jednu čitavu noć …i bila je vizualizacija da je nađem putem doma sa jednog rođendana.
I koliko sam se god trudio vizualizirati pare…znao sam duboko u sebi da nije do novca, da samo želim dokaz da stvar radi. (A imao sam već čvrste indice zbog kojih sam očekivao da to sinkronicitet postoji)

I putem kući (osam ujutro) sam zaista našao torbu…do u dlaku se desilo točno onako kako sam vizualizirao. Bio sam ošamućen od šoka, iako u torbi nije bilo para.

Na torbi je pisalo 1E. Sveti DUH. (Školska torba)
Tada sam bio teški nevjernik i nisam ni u ludilu pomišljao da takvi događaji dolaze kontrolirano od veće inteligencije… ali me je svejedno malo kopkalo to Sveti DUH koje je pisalo na torbi. Prihvatio sam tada da je taj dio spadao pod slučajnost, a sada znam da ni to nije pisalo slučajno.

No da stvar bude još malo zanimljivija, sljedeći dan od pronalska torbe zazvoni meni mobitel. Javim se ja…kad ono neki random lik zove u vezi nekog oglasa što sam imao na Njuškalu.
I lik se predstavi, citirat ću ga:

“Dobar dan…bla bla nešto…znate, ja sam profesor iz srednje škole Sveti Duh.”

Kako se on predstavio da je iz srednje škole Sveti Duh, meni je bilo kao da sanjam…tj. uvidio sam da je ovaj svijet isto što i san…modularan od naših misli i očekivanja.

Eto, tako mi se prvi puta predočio Sveti Duh…ali to je bio davni davni uvod u jednu predivnu priču…magiju.

A taj susret s tom torbom brojim još uvijek jednim od čuda koje sam doživio. Dugo je to bilo najveće čudo koje sam doživio, ali kasnije su se desila i puno veća.

(P.S.) to je bila valjda druga-treća osoba koja me nazvala za taj oglas na Njuškalu, stvarno nebi rekao da je to bila igra velikih brojeva i logične slučajnosti…

Ja vjerujem da postoji puno više od onog što vidimo i shvaćamo, ali isto tako vjerujem i u to da mobiteli povremeno “slušaju”, ili barem da to nije uopće nerealno :slight_smile:

Meni ovo ne ide u istu rečenicu i vuče mi na sotonizam koji me niti najmanje ne zanima.