Prisluškivanje mobitela... mislim da nas slušaju 📵

I dalje nitko nije probao jednostavan test? Samo naklapanja?
Nego…

Ovo nije ni budućnost, već danas postoje arduino kitovi koji čitaju neurološku aktivnost, ili ti…čitaju misli.
Ako mogu hobby-kitovi to…bogme može i svemir koji je puno sofisticiranija mašina. Funkcioniranje tih kitova je samo dokaz da je misao opipljiv dio prirode…dio svemira, a ne privatna i osobna pojava, kako ju volimo doživljavati.

Nego, svi ste se uskokodakali da vas Google sluša zbog malo koincidencije…a kako nikad niste primjetili onu pojavu kad pomislite na neku osobu koju niste čuli nit vidjeli 100 godina, i onda je baš sretnete neposredno nakon što ste je se sjetili?
To niste primjetili ili mislite da vam Google i to smješta? :slight_smile:

Tu pojavu “zdravo razumni” ljudi objašnjavaju da je to slučajnost. Pritome, oni ne negiraju tu pojavu (pošto je dosta poznata), samo tvrde da u moru misli postoji šansa da se to slučajno dešava. Kako onda da vas isti taj zdrav razum i ovog puta ne uvjeri da su koincidencije sa reklamama sasvim slučajne? Jer ako nije slučajnost, jednostavan test bi morao lako upaliti.

Ali zanimljivo, sad je teško prihvatiti da je slučajnost?
E, pa nije slučajnost…ali isto tako nije slučajnost da sretnemo ljude koje smo mislima “prizvali”.

Ima puno više toga u našim mislima nego možemo tim istim mislima proučit. Logično, jel…svaki alat ima problema sam sa sobom :slight_smile:

@bozoou svi clanovi u ovoj diskusiji pricaju o slicnim desavanjima i kako nas firme prate, samo ti jedini najpametniji ovde trubis o nekoj psihologiji. I sad ti kao pametniji od nas ostalih? Aj sibe iz teme

I nitko da na svoje oči/uši proba test od jedne minute. :smiley:
Takve često upoznajem kako hodaju kroz svijet i upijaju samo onu istinu koju im drugi serviraju.

I nerijetko se većina tako ponaša, tako da ni ovdje to očito nije iznimka.

“Većina” je jak autoritet istini, ali ipak ne glavni. A treba ispravno naučiti slušati i razumijeti sve autoritete istine. Tek tako spoznaju možemo pomaknuti do zaista ludih granica.

Ovo je odlična tema da se nauči nešto upravo o tome, bez obzira koji je uistinu uzrok pojavi koju primjeti autor teme.

Za početak, bistar um će primjetiti da video priložen kao dokaz prisluškivanju može biti tako simpatičan fake video. Pri tome bistar um neće tvrditi da je to 100% fake video…ali mora uzeti u obzir da je možda fake.
Tek s tako postavljenom tom varijablom se može dalje ispravno tražiti istina.

Kako je video jako jednostavan, zašto ne testirati isti u osobnom iskustvu?
Nije li osobno iskustvo jedan od najlijepših autoriteta istini?

Osobno iskustvo zna bit varljivo. Zato upravo iskustvo nije jedini mjerodavni alat istini. Osoba koja tipa živi u africi nebi vjerovala da postoji snijeg kada bi vjerovala samo svom iskustvu tj. nebi vjerovala iskustvu onih koji su dozivjeli snijeg. Kada im povjeruje, možda skuži način kako će dovesti snijeg i u svoje iskustvo. Npr. otputovat će tamo gdje ga ima.
Zato nas tuđe iskustvo može brže voditi do osobnog iskustva.

Budite onda praktični istraživači ove teme, koji će nastojati činjenice dovesti u osobno iskustvo…a ne samo da vjerujete drugima.

Drugi i ako vas nisu lagali, mogli su nesvjesno krivo tumačiti svoje osobno iskustvo.

1 Like

i Edward Snowden je fake jel de?

2 Likeova

Kad mislis na nekoga i kasnije ga sretnes, globalni sustav ti unaprijed daje informacije i nista nije slucajno, ili ako nesto sanjas i unaprijed dobijes ishod necega, sustav ti pomaze da se unaprijedis i da iz toga izvuces maximum.

Fake su teorije zavjere koje ljudi smisljaju.

Da pricao sma u drugim topicima kako sam ja ovo radio. I razumijem to, mislim nerazumijem kako to funkcionira ali funkcionira. No ovdje mi se ipak cini da oni prisluskuju. Ja bi napravio test ali sma uninstalirao Facebook aplikaciju i nemislim je u skoro vrijeme vratiti na mobitel.

Ajd stvarno entko tko ima facebook, uzmite si minutu dvije i trabunjajte o nekoj random stvari 5 minuta i onda pratite oce li semfacebook adsi prilagoditi.

Ja nemam facebook aplikaciju, pa opet mi se desi jako često da o nečemu pričam i o tome mi se stvori reklama o tome.

Kao što već rekoh, često mi se desi i da samo o nečemu mislim, pa mi o tome iskoči reklama.

Jako jako zagonetno :slight_smile:

Čak bi bio sklon povjerovati da igra brojeva i slučajnosti stvarno dovodi do velike šanse na stranu toga da se tu i tamo poklopi ono o čemu razmišljamo/razgovaramo i ono što će nam se taj dan reklamom prikazati.

Plus treba uzeti u obzir da Google zaista prati naše navike ponašanja, pa se time šanse za koincidenciju drastično povećavaju i bez toga da nas sluša.

Sad još jedino u varijablu ubaciti činjenicu da prava slučajnost ne postoji na kvantnoj razini, pa tako niti na svim iznad…i tarannn: “Bog ima prste tu” :slight_smile:

PA gdje ti skoci reklama? Ja sam pricao o FB i aplikaciji, e sad ako si ti na FB vidio reklamu a na mobitelu enmas nista od FB-ka onda to je misterija,.

ma to ti je dobro pivo, pocni pit :+1:

1 Like

Tip koji je banovan sa nekoliko razlicitih accounta na forumu, govori Bozi da bjezi iz teme.

Zanimljivo :sweat_smile:

2 Likeova

Haha, teram svoju najtežu i najdublju filozofiju unutar ove teme, tako da ga razumijem u potpunosti. :slight_smile:

Ja sam mislio da mi se pričinjava, znači biti če da nije, o nekim stvarima kada sam razgovarao na mobitel o kupnji nečega, nekog uređaja ili u razgovoru o nečijoj zdravstvenoj tegobi i sl. Drugi dan bi mi diskretno izbacivalo reklame o ljekovima iako to nisam NIKADA do tada pretraživao, jer se nije mene ticalo, nego neke treće osobe. Što dovodi do zaključka da se nešto prisluškuje… Mislio sam da je neka slučajnost…ipak možda i nije… :thinking:

1 Like

Bozoou je u pravu sto se ovoga tice… svi mi imamo veoma jak confirmation bias kad su ovakve stvari u pitanju (bez obzira da li su nasa uvjerenja tacna ili ne, mi kad otkrijemo neki “dokaz” mi cemo biti veoma ubjedjeni u to nase uvjerenje).

Svima nama se to desava u sferama zivota ali ne primjecujemo to uvijek…

Slicno kao kad je neko paranoican pa misli da ga neko zeli ubiti- bukvalno svaka slucajnost/sitnica njemu potvrdjuje to da ga neko zeli ubiti :smiley:

1 Like

Jednostavan test je nepouzdan. Možda je programirano tako da npr. samo pola sata dnevno “prisluškuje”, pa ti slobodno testiraj 23 i pol sata i donosi nepouzdane zaključke.

Ja ne tvrdim da mobiteli “slušaju”, ali previše je slučajnosti tako da vjerujem da se mikrofon povremeno upali kad mi to ne želimo.

2 Likeova

A gledajte, kako siri i alexa i ovi svi odgovaraju kad im nesto kazes ako ne slusaju citavo vrijeme :smiley:

Stavi alarm podsjetnik na svakih pola sata i cijeli dan spominji. To je i dalje jednostavan test…koga uistinu zanima istina, neće nabadat samo, nego i poduzet nešto.

Ja jesam, nakon što sam se sreo sa sinkronicitetom…jedan od testova je bio da cijeli mjesec pričam o tome kako ću pronaći 100kn. Taj mjesec sam pronašao dva puta 100kn…s time da nikad u zivotu nisam ranije ni kasnije pronasao bas stoticu.
Da li me je i tad Google prisluškivao i servirao mi to?

I to nije jedini test koji sam radio…i desilo mi se puno puuuuuno značajnijih stvari, ali mi ih je teško ukratko opisat.
Nakon 12 godina što posvećujem pažnju sinkronicitetu, stvarno je ludo što sam sve o ovom “3D” svijetu naučio.
No sve što sam naučio, naučio sam jer sam se trudio svoj um osloboditi pretpostavki i ganjao sam istinske dokaze. Potvrđene na mnogim razinama autoriteta istine, što je pomalo delikatno slijediti. Jer nam životno iskustvo vrlo često daje potpuno drugačija uvjerenja od prave istine…a svi mi nekako baždarimo svoju istinu prema svom osobnom iskustvu. A to je poprilično varljivo.

Suma sumaru…treba istraživati…sve drugo su naklapanja. :stuck_out_tongue:

I onda ga na kraju ubiju, imas masu primjera u temi:

Pa mogu vam ja reci svoje zanimljivo iskustvo.

Supruga vadila neke nalaze u drzavnoj bolnici u BL. I ima tamo neki parametart na i. Ne sjecam se tacno naziva ali rijec ima bar 8 slova i nikada je u zivotu nismo vidjeli nigdje. Znaci, uzimamo nalaze odstampane na papiru, setamo ulicom i pitamo se sta je to. Naravno, vadimo njen telefon i ajde da potrazimo na Googlu. Ukucao sam slovo i i prvo sto mi je ponudilo u onoj padajucoj listi je bas taj parametar. Znaci pored svih stvari na planeti na i bas je taj parametar bio prvi ponudjen.

Spooky…

3 Likeova

Pa svuda. Može i na billboardu :stuck_out_tongue:

Konkretno što se tiče weba, mislim da me je upravo FB puno puta pogodio. …nemam FB app, ali ajd…imam ipak od FB-a messenger. (Ali kako mu nisam davao nikakve mikrofon opcije, morao bi to biti deal sa androidom…ili propust androida)

I da bude jasno, ne negiram da nas zaista i prisluškuju kontra našeg znanja. Samo mi je to podjednako čudno, jer kao što rekoh…to bi bilo suviše lako izmanipulirati.
A ti veliki igrači moraju itekako paziti o tome što rade i o privatnosti svojih korisnika, jer ih nervozni korisnici ganjaju i tuže tamo gdje ima smisla i nema smisla.

U konačnici, ja sam za jedno veliko ZA da nas mobiteli slušaju…upravo zbog primjera koji je naveo @bobo_1. U budućnosti očekujem da će nam mobiteli biti asistenti kao ravnopravne osobe. Koje će nas slušati, razumjeti i tako biti puno veća pomoć nego što su ovako.

Npr. ne želim paliti todo listu, želim samo reći mobitelu: “Daj me posjeti da sutra moram napraviti to i to kada dođem tamo i tamo”
Zatim želim da on prateći moju lokaciju me posjeti o tome u pravo vrijeme na pravom mjestu.
I ne očekujem da će taj razgovor biti previše “strojan”, nego će upravo biti spontan kao što razgovaramo i sa drugim ljudima.

Ako je sve ovo korak u tom smjeru, veliki aplauz od mene dobivaju.
Btw. već dugo tupim o tome kako ćemo uskoro pričati sa računalima…i nekidan sam instalirao mami windowse, skoro sve odradio slušajući virtualnog asistena koji me je navodio. Ja samo klikao “Ok, ok , ok…cancel, ok…”

Na isti način sam mogao odgovarati: “To hoću…to neću…to hoću…itd”.
Ne kažem da bi u tom slučaju razgovor bio jednostavnija opcija…ali za mnoge stvari će razgovor upravo biti jednostavniji način.

Go for it…no fear. :slight_smile:

Vidim da dosta spominješ “zakon sinkorniciteta”. Možda da počneš igrati loto pa će ti možda zakon brojeva i zakon zvonaste krivulje priskrbiti neku dobit :slight_smile:

1 Like