Mišljenja o PayPal fees

Ja iskreno smatram da uzimaju lopatom. Withdraw $5, svako primanje koje se ne obilježi kao gift ili ako pošiljatelj ne odluči platiti fee u zavisnosti od iznosa ali u prosjeku na $100 uzimaju $5. Mislim da je to previše. Vaša mišljenja?

Ja bih plaćao mjesečno neku pretplatu a ne ovako na svaku transakciju.

1 Like

Moraju i oni nešto zaraditi :smiley: Jest da je previše al jbga :smiley:

Ja sam baš računao, za neke transakcije dok posle svih posrednika (novac na paypal, pa sa paypal u banku) ne dođem do novca skoro se više isplati Western Union… ludilo :slight_smile:

Svi takvi sajtovi su napravljeni da bi ONI zaradjivali ,a ne KORISNICI ,ali da je previsoka taxa previsoka je ,ali da se paypal mesa u sve transakcije oduzima lovu vraca lovu zadrzava lovu blokira lovu TEK to je preterano i bezobrazno ,ali posto nemaju konkurenciju mogu kako hoce,
paypal ima oko 500 miliona korisnika , a drugi SKRILL tek 50 miliona , o ostalim paymenrt servisima ne treba ni pricati,

Dobro je što se miješa. Mene je jednom spasio jer se prodavač usluge nije čuvao dogovora. Puno koristim PP pa je jednom za mene rijetko ali sam puno sigurniji za plaćanje i naplatu dogovorenih usluga…

5$ bi bilo ok da mogu povuci koliko hocu dnevno, a ne da sam ogranicen na 500 USD

Imas 600-700 USD na PayPal-u i treba ti lova, moras 2 puta povlaciti (danas i sutra) i hladno ce uzeti 10$.

To jednostavno nije točno. Limit za povlačenje kod korektno verificiranih PayPal računa je 2.500,00 USD po jednoj transakciji. Prije nekoliko dana sam htio povući 3500, vidio da ne ide više od 2500. Nazvao korisničku službu, napravio prvu transakciju od 2500, oni mi vratili $5 odmah na balance, zatim napravio drugu od 1000 i sve riješeno u 5 minuta. Prvo pročitajte ToS pa onda pljujte po nekome. Da nije PayPal-a kao financijske institucije bukvalno nebi mogli niti zamisliti online kupnju kakva je danas. I da: kad usporedimo PayPal s ostalim još ispadnu najpovoljniji.

2 Likeova

Ne znam o cemu pricas, ali nije mi se jednom desilo da u polje za withdraw upisem svotu vecu od 500USD i dobijem gresku da vrijednost ne moze prekoraciti 500USD.

Ne pljujem po PayPal-u meni su oni OK, tako da NHF.

Pogledaj sliku, sve će ti biti jasno:

Pogledaj i ti sliku i sve ce ti biti jasno :wink:

Kao sto sam napisao ‘limit kod korektno verificiranih PayPal…’. Procitaj PayPal ToS, posalji sto traze od dokumenata, verificiraj korisnicki racun i zivi sretno :slight_smile:

1 Like

I jedan i drugi ste upravu, ja sam na bosanskom business paypalu 2 godine imao 500$ dnevni limit, ali sam ih nazvao telefonom prije nekoliko mjeseci objasnio da imam problem kad zelim isplatiti veci novac, rekli su proslijedit ekipi koja je zaduzena za to i nije proslo 24 sata skinuli su mi limit mogao sam neograniceno povuci, takodje su obecali da ce mi smanjiti proviziju nakon sto su pregledali moj account, ali to se nije desilo. Sad kako su ponovo nesto mjenjali prije par dana sam pokusao povuci 3000$ i nisu mi dali, a 2500$ je proslo. Volio bih samo jos da imam opciju prihvacanja kartica bez da se korisnik mora registrovati na paypal vec da bude Optional, kontaktirao sam ih i u vezi tog ali nisu nista javili.

Kod mene nema limita na povlačenje i mogu bez ikakve najave podizati više od $2500 USD odjednom.

Ti limiti sigurno ovise o tome da li je account verificiran, ali vrlo vjerojatno i o tome iz koje ste države, koji način povlačenja koristite (na Visu ili bank account), a možda i o starosti accounta i prometu koji radite.

Što se tiče naknada ja ih uopće ne razumijem. Za povlačenje nemam nikakvu naknadu kada povlačim na bank account, bez obzira na iznos, ali kod primanja je nekad oko 3%, a nekad i oko 5%. Više puta mi se dogodilo čak i da za isti primljeni iznos nije ista naknada, i koliko sam vidio to ovisi iz koje države dođe uplata.

Da li je moguce da limit dizanja novca sa pejpala ima veze sa ogranicenjima banke ili je to samo do pejpala? i meni je limit 500$ rajfajzen banka bih

Meni je takođe limit na $500, nedavno sam im hladno platio $20 da bih povukao $2000. Verifikovan mi je račun, bar koliko sam ja upoznat.

Nema veze sa bankom.

Našao sam jedan stari mail od PayPala za business account koji kaže:“Congratulations! Your withdrawal limit has now been lifted. You can now withdraw unlimited funds from your PayPal account.”

Mogu potvrditi da je to možda stvarno unlimited (ok, nisam dizao milijun dolara, ali jesam puno više od $2500), i tako mi je i na osobnom i na poslovnom accountu. Ja sam iz Hrvatske, ako je bitno.

Najbolje da ih kontaktiraš i pitaš ih zašto je samo $500 (ako si verificiran). Ili možda BiH ima takvo ograničenje.

Skuplje će me koštati poziv nego li ovi feeovi. Jednom sam zvao USA pa bio na čekanju par minuta, da bi mi na kraju dali broj u Evropi te sam i njima morao ponovo da objasnim problem. Smiješno.

Mislio sam i ja da je do države ali gore neko napisa da je iz BiH i da je zvao te da su mu skinuli limit. Nije mi jasno zašto se mora zvati da bi ti skinuli limit nema mi logike. Takođe, u BiH je tako da ti automatski besplatno skida svakog 1. u mjesecu, ali naravno kada imam veće iznose tipa $2000 ne skidaju papci jer znaju da gube $20.

Paypal legalna mafija

Transfer from
PayPal Balance
Transaction ID
xxxxxxx
50,00 USD = 331,20 HRK
1 US Dollar = 6,62 Croatian Kuna
Withdrawn amount301,20 HRK
Fee30,00 HRK
Amount331,20 HRK

Na računu 220HRK Mislim ovo je malo pretjerano :frowning:

Ovo mi nema logike. Ja na racun u PBZu uvijek dobijem koliko pise. Tj. ne bas uvijek, nekad banka uzme par kn fee, nekad ne, vjerojatno ovisi o posrednickoj banci.